16.Ноември.2018 /Петък/ 16:24:31
„Волов” издържа едно полувреме срещу „Спартак 1918” и загуби с 0:5
06.Ноември.2018 /Вторник/ 16:54:37

При домакинството си на „Светкавица” отборът на „Хитрино” нанесе тежко поражение на третия в класирането, като го разгроми с 6:1. Треньорът Николай Николов пое сериозен риск и започна без двама от най-добрите си офанзивни играчи - Ивелин Василев и Мехмед Сабри, и без един от стълбовете в отбраната си – Боян Николов. Оказа се, че това е добре скроен тактически план, който даде чудесен резултат.

През първото полувреме „Светкавица” изпълни няколко статични положения близо до вратата на Дилян Димов, но не стигна до попадение. В атака за „Хитрино” острието Берил Шабан гонеше бранителите от Търговище като за последно. Активен бе и техният съгражданин във виолетов екип Христо Александров.

След почивката в игра влязоха Василев и Сабри. И за пет минути – от 48-ата до 52-ата, мачът бе решен. Ивелин Василев откри след асистенция на Мехмед Сабри, после юношата на „Лудогорец” удвои резултата. Нов гол на Иво бе последван от попадение на Юлиян Загоров за 3:1. До края на срещата Ивелин Василев стигна до хет-трик, а Мехмед Сабри направи две асистенции и два гола. Хубав гол на другия от оформилото се убийствено трио в нападение – Христо Александров, фиксира крайното и изненадващо за мнозина 6:1.

Интересно е, че в „Светкавица” играха трима футболисти от Шумен, а с екипа на „Хитрино” се появиха шестима от Търговище.

След мача Николай Николов подчерта, че има на разположение 17-18 футболисти, всеки от тях има своята роля в тима и всеки дава всичко по силите си, когато му се даде шанс за изява.

От щаба на „Светкавица” се извиниха и не пожелаха да говорят нито старши треньорът Милен Петков, нито играещият президент Емил Янчев.

„ХИТРИНО” – „СВЕТКАВИЦА” 6:1

1:0 – Ивелин Василев /48/, 2:0 – Мехмед Сабри /51/, 3:0 – Ивелин Василев /52/, 3:1 – Юлиян Загоров /60/, 4:1 – Мехмед Сабри /73/, 5:1 – Ивелин Василев /80/, 6:1 – Христо Александров /84/

„ХИТРИНО”: 1 Дилян Димов, 4 Енес Кахриев, 19 Даниел Желев, 5 Васил Марков /99 Боян Николов/, 10 Васил Христов, 18 Явор Тодоров, 8 Йордан Йорданов, 23 Максим Недев – капитан, 20 Дилян Ганев /11 Мехмед Сабри/, 9 Христо Александров, 17 Берил Шабан /3 Ивелин Василев/.

„СВЕТКАВИЦА”: 13 Мартин Борисов, 17 Георги Дамянов – капитан, 5 Даниел Жечков /6 Николай Николов/ , 3 Джесси, 8 Динко Дерменджиев, 7 Христо Станчев, 10 Румен Русков, 11 Радослав Стефанов /18 Икхан Саидов/, 9 Юлиян Загоров, 19 Емил Янчев, 14 Кяшив Фахрединов.

СЪДИИ: Димитър Гебешев – главен, Христо Димитров и Тони Георгиев – асистенти /Силистра/.

ЧЕТВЪРТИ: Джунейт Мюмюн /Силистра/.

ДЕЛЕГАТ: Христо Христов /Шумен/.

30.Октомври.2018 /Вторник/ 09:30:35

С дузпа в началото на второто полувреме „Калиакра” спечели с 1:0 гостуването си на „Волов”. Мачът бе от 10-ия кръг на първенството на Североизточната група на Трета лига.

Първото полувреме бе със сравнително малко положения пред двете врати. Футболистите от Каварна биха няколко удара край вратата на Добромир Дочков, а страхотен параболичен шут на Симеон Савов от 40-ина метра бе с мъка избит от вратаря на „Калиакра”.

Почти веднага след почивката бранител на домакините необмислено препъна Ани Петков и Венци Желев превърна отсъдената дузпа в гол. След това централният бранител на „Волов” Иван Субботин напусна заради обърнат глезен и това наложи рокади.

Напречната греда помогна на Дочков, а след това той спаси добавката с глава. „Жълто-черните” организираха няколко опасни атаки, като малко не им стигаше да изравнят, а веднъж и вратарят Христан Славов парира удар на резервата Гьокхан Ведат. Друга резерва на „Волов” – Сейхан Ахмед, нахлу в наказателното поле, като и от щаба на домакините, и от трибуните бурно настояваха, че трябва да се свири дузпа след намесата на защитника Стефан Николов. По-късно, след изпълнението на тъч, от коляното на футболист на „Калиакра” топката срещна неговата вдигната ръка. Главният съдия Мартин Иванов и асистентът Диян Вълков отново не видяха основание да свирят дузпа за „Волов”. Така гостите спечелиха с 1:0. Треньорът Стоян Чешмеджиев протестира пред делегата Радослав Станев, а изтъкна своите аргументи и пред нашата камера.

„ВОЛОВ” – „КАЛИАКРА” 0:1

0:1 – Венци Желев - дузпа /48/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 2 Иван Субботин /5 Гьокхан Ведат/, 3 Мартин Кръстев, 4 Мустафа Мустафа /21 Сейхан Ахмед/, 15 Георги Георгиев, 6 Симеон Савов – капитан, 8 Иван Цонев, 22 Христо Димитров, 9 Муса Кавунски, 11 Айхан Ведат /19 Теодор Тодоров/, 10 Сонер Кязим.

„КАЛИАКРА”: 1 Христан Славов, 19 Ани Петков /16 Денислав Недев/, 11 Венци Желев /30 Николай Петров/, 9 Денислав Андреев, 5 Георги Христов – капитан, 2 Петьо Василев, 8 Каан Дервиш, 21 Георги Калинков /14 Мартин Михайлов/, 20 Стефан Николов, 6 Кристиян Великов, 10 Живодар Владев.

СЪДИИ: Мартин Иванов – главен, Диян Вълков и Цветомир Колев – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Калоян Кирилов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Радослав Станев /Варна/.

25.Октомври.2018 /Четвъртък/ 11:31:48

Представителите на Шуменска област в Североизточната група на Трета лига се срещнаха в деветия кръг. Този път на Градския стадион в Шумен „Хитрино” бе домакин на „Волов” и спечели с 4:1.

По-опитният тим на „виолетовите” опита бързо да реши мача и създаде немалко положения пред шуменската врата. Първият гол обаче падна в 25-ата минута, когато от дистанция Дилян Ганев с нисък удар даде преднина на своите – 1:0 за „Хитрино”. Последваха нови пропуски, като това явно не бе денят на иначе много бързия и техничен Мехмед Сабри. При изпълнението на ъглов удар централният бранител Боян Николов отблизо вкара за 2:0.

След почивката момчетата от „Волов” опитаха да се върнат и спечелиха няколко ъглови удара, при които новият вратар на „Хитрино” Дилян Димов, бивш страж на „Светкавица”, се намесваше убедително. Ивелин Василев пък направи поредният си рейд и постави топката на главата на останалия на празна врата Мехмед Сабри, който този път не сбърка – 3:0. Почти веднага акция отляво на Сонер Кязим завърши с негов гол и - 3:1. „Волов” допусно ново попадение във вратата си от статично положение – с глава Христо Александров доведе резултта до 4:1. Мачът така и завърши.

Трябва да се отбележи, че след тримесечна пауза заради травма в игра за „Хитрино” се появи капитанът Максим Недев. От интервюто с него ще разберете как бяха разсеяни съмненията за тежка контузия. Неговият съотборник Боян Николов говори за своя гол и за обиграването на отбора. Треньорът Николай Николов обаче не се зарадва много на победата и ще разберете защо. Колегата му Стоян Чешмеджгиев пък похвали играта на своите до 20-ата минута и се надява скоро те да вземат първа победа

„ХИТРИНО” – „ВОЛОВ” 4:1

1:0 – Дилян Ганев /25/, 2:0 – Боян Николов /40/, 3:0 – Мехмед Сабри /58/, 3:1 – Сонер Кязим /60/, 4:1 – Христо Александров /68/

„ХИТРИНО”: 77 Дилян Димов, 23 Максим Недев – капитан /10 Васил Христов/, 99 Боян Николов, 19 Даниел Желев, 18 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов, 8 Йордан Йорданов, 20 Дилян Ганев /5 Васил Марков/, 11 Мехмед Сабри /24 Мартин Венков/, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров.

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 3 Мартин Кръстев, 15 Георги Георгиев /5 Гьокхан Ведат/, 2 Иван Субботин, 4 Мустафа Мустафа /21 Сейхан Ахмед/, 8 Иван Цонев – капитан, 13 Мерджан Мустафа /6 Янис Янков/, 20 Христо Димитров, 9 Муса Кавунски, 11 Айхан Ведат, 10 Сонер Кязим.

СЪДИИ: Надежда Белчева /Варна/ – главен, Йордан Митев /Шумен/ и Николай Сурдов /Варна/ - асистенти.

ЧЕТВЪРТИ: Емил Димитров /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Кольо Данев /Варна/.

25.Октомври.2018 /Четвъртък/ 09:04:55

Във вторник, 30 октомври, от 19,30 часа в зала „Младост” ще се играе необикновен мач, по-точно – мачове. Един срещу друг ще се изправят волейболистките старша на ВК „Шумен 05” и...техните връстници, баскетболистите на БК „Шумен”. Момичетата и момчетата в техните спортове са разделени, не играят срещу другия пол. Сега обаче те ще мерят сили и на волейбол, и на баскетбол. Треньорите Людмила Любенова, Янко Янков и Звонко Папак са горди със своите състезатели и им оказват помощ зрелището да бъде наистина достойно.

Всичко това – с едно единствено желание. Да се съберат средства за лечението на 28-годишния шуменец Николай Чолаков. Той пострада при катастрофа на 5 октомври край Провадия. Ники е настанен в „Пирогов” и е в медикаментозна кома. Предстоят операции и други скъпоструващи процедури. Николай тренираше кик бокс в „Шуменска крепост”, участвал е и на състезания, но не това е причината и спортистите да се включат в мащабната кампания за набиране на необходимите средства. Волейболистките и баскетболистите обещават много емоции и молят да дойдат да ги гледат повече добри хора, за да помогнем всички заедно на Ники.

18.Октомври.2018 /Четвъртък/ 16:54:10

Юношите старша възраст на „Волов” продължават без грешка в първенството на Зона Варна. Те победиха като домакини „Хитрино” с 5:2 и това бе тяхната шеста поредна победа.

На Градския стадион „П. Волов” шуменци вкараха още в 1-ата минута чрез Симеон Иванов. В 7-мата Муса Кавунски покачи на 2:0 и натискът на „Волов” продължи, без обаче да се стигне до нови попадения. Хюсеин Бюлент от гостите излезе сам срещу Теодор Божков, но вратарят спаси.

След почивката възпитаниците на треньора Стоян Чешмеджиев, повечето от които играят и за мъжкия тим, доведоха резултата до 5:0. Точни бяха Муса Кавунски, Теодор Тодоров и Енгинжан Риза. Гостите успяха да върнат два гола чрез Берил Шабан и Сонер Мехмедзаид.

„Волов” е с пълен актив от 18 точки и води класирането, като е отбелязал 32 гола и е допуснал 5.

Интересно е, че в събота отново ще има мач между тези съперници. Пак на стадиона в Шумен за първенството на Североизточната група на Трета лига „Хитрино” ще домакинства на „Волов”.

„ВОЛОВ” – „ХИТРИНО” 5:2

„ВОЛОВ”: 1 Теодор Божков, 71 Сейхан Ахмед, 5 Гьокхан Ведат, 4 Мустафа Мустафа, 11 Янис Янков, 8 Иван Цонев – капитан, 17 Емрал Самиев, 7 Константин Димов, 19 Теодор Тодоров, 9 Муса Кавунски, 23 Симеон Иванов /12 Добромир Дочков, 25 Ида Неджати, 21 Енгинжан Риза, 16 Ярослав Стефанов, 39 Милен Атанасов, 2 Иван Субботин/.

„ХИТРИНО”: 1 Айкут Чауш, 8 Рафи Фехми, 15 Тунджай Али, 4 Сертан Зекерие, 10 Джем Северинов, 9 Дениз Джевдет, 14 Сонер Мехмедзаид, 17 Берил Шабан, 7 Хюсеин Бюлент, 3 Серкан Исмаилов, 11 Богомил Александров /Бехрин Ахмед, 13 Илкер Салиев, Емре Риза/.

СЪДИИ: Веселин Гацев – главен, Костадин Костадинов и Руслан Илиев – асистенти /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Иван Жечев /Шумен/.

17.Октомври.2018 /Сряда/ 16:06:02

Заради тръгнали на гурбет играчи и здравословни проблеми на други футболисти „Волов” излезе с променен състав, предимно от юноши, срещу гостуващия „Тополи 2010”. Така дойде и петата загуба в първенството на Североизточната група на Трета лига, този път с 0:3.

Гостите поведоха бързо с два гола – в 8-ата и 12-ата минута. Те нацелиха веднъж и страничната греда. Момчетата от „Волов” не можаха да покажат своята игра и почти не застрашиха вратата на гостите през първото полувреме.

След почивката шуменци все по-често тръгваха в атака, имаха и няколко положения, но рядко се решаваха да стрелят към вратата на „Тополи”. А когато на няколко пъти го направиха, не им стигна малко, за да попаднат в целта. За сметка на това след изпълнението на пряк свободен удар балонна топка изненада вратаря Добромир Дочков и влезе в мрежата за 0:3. В никакъв случай вината не трябва да се хвърля върху стража, защото почти във всички мачове досега Добчо направи невероятни спасявания и вдъхваше увереност на бранителите пред себе си. В края на този мач той пак се раваншира, като отрази удар на останал сам срещу него нападател.

В специално интервю за 6tv.bg старши треньорът на „Волов” Стоян Чешмеджиев обясни защо неговите момчета играят силно при юношите и по-колебливо при мъжете. Специалистът изтъкна и главната причина да се хване с тази работа – да има къде шуменските таланти да играят, за да не стане както с толкова перспективния негов набор 1993. Теньо запита и защо не може шуменските клубове да работят заедно...

В този осми кръг на Североизточната група се получиха интересни резултати. В Търговище „Светкавица” загуби от „Ботев”, което позволи на тима от Нови пазар да оглави класирането с 18 точки. Във Варна пък ”Спартак 1018” неочаквано завърши наравно – 1:1, с „Калиакра”. „Хитрино” спечели с 2:1 гостуването си на „Устрем” /Дончево/.

В събота, 20 ноември, на Градския стадион в Шумен „Хитрино” е домакин на „Волов”. Срещата е от 16 часа.

„ВОЛОВ” – „ТОПОЛИ 2010” 0:3

0:1 – Христо Христов /10/, 0:2 – Симеон Николов /12/, 0:3 – Славомир Събков /69/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 3 Мартин Кръстев, 15 Георги Георгиев, 6 Симеон Савов – капитан, 2 Иван Субботин, 8 Иван Цонев, 13 Мерджан Мустафов, 18 Христо Христов, 9 Муса Кавунски, 10 Сонер Кязим, 11 Айхан Ведат /12 Теодор Божков, 19 Теодор Тодоров, 5 Гьокхан Ведат, 4 Мустафа Мустафа, 17 Емрал Самиев, 7 Зафер Кадир, 22 Симеон Иванов/.

„ТОПОЛИ 2010”: 84 Пламен Роев – капитан, 4 Димитър Йонков, 5 Славчо Чиликов, 15 Димитър Стефанов, 21 Йордан Атанасов, 6 Симеон Николов, 7 Роберто Марков, 22 Славомир Събков, 17 Вилиян Денчев, 8 Христо Христов, 16 Симеон Виденов /12 Георги Георгиев, 23 Венелин Колимечков, 14 Димитър Димитров, 13 Неделин Николов, 2 Евгени Младенов, 10 Динко Динков, 3 Андрей Николов/.

СЪДИИ: Георги Минев – главен, Светлин Станчев и Георги Димов – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Димитър Михайлов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Живко Димитров /Варна/.