„Шумен 98” е втори след 33:18 срещу „Спартак”. Завърна се Кръстина Касабова

29.Януари.2020 /Сряда/ 10:23:55, 4291 прочитания, 0 коментара

Втора победа взе „Шумен 98” в подновеното първенство на женската хандбална „А” група. В „Арена Шумен” той спечели убедително срещу „Спартак” /Плевен/ с 33:18 /17:10/. Гостенките бяха в камерен състав, докато в редиците на домакините имаше две имена, които предизвикаха допълнителен интерес. Само четири месеца след като роди втората си дъщеричка, на игрището се завърна топреализаторката Кръстина Касабова. Тя вкара две дузпи и игра пет минути, за да влиза постепенно в ритъм. Браво, Крис!

Дебют пред шуменската публика направи новото попълнение Альона Каменщик. Разпределителката е третата украинка в състава на шуменки и игра страхотно, не само заради осемте гола, които вкара.

Ирене Иванова в типичния си стил пак наниза осем гола и продължава да е лидер при голмайсторите с 58 попадения.

След като поведоха на два пъти, момичетата от Плевен отстъпиха инициативата. Резултатът набъбна и това позволи на Деси Илиева да даде игрови минути на всичките си състезателки. Малките се включиха чудесно, вкараха и голове.

В този девети крът „Етър 64” победи „Поморие” с 25:21 /14:10/. Така „болярките”, макар и с мач по-малко, останаха трети, „Поморие” е четвърти, а „Шумен 98” се изкачи до второто място с 11 точки.

На 1 февруари „Шумен 98” гостува в Габрово на лидера „Бъки”, който в този кръг почиваше.

ШУМЕН 98” – „СПАРТАК” 33:18 /17:10/

ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова , 2 Белла Стоянова, 3 Хрисиана Лазарова – 2 гола, 4 Кръстина Касабова – 2, 5 Елеонора Тодорова, 7 Ирене Иванова – 8, Кристина Иванова – 5, 9 Християна Драганова, 10 Юлияна Таке – 3, 11 Натали Христова – 3, 12 Селен Мечнув, 16 Ирина Никифорук, 17 Силвия Андреева, 18 Альона Каменщик – 8, 77 Лидия Бакърджиева – 2, 79 Десислава Славева.

СПАРТАК”: 12 Десислава Сашева, 10 Антония Георгиева, 11 Виолетка Илиева – 4 гола, 44 Магдалена Тодорова, 49 Катрин Чочева – 2, 55 Мария Кривунова – 1, 66 Румяна Йонкова – 3, 69 Антония Димитрова – 1, 84 Евелина Николова, 97 Елена Чолакова, 98 Василена Шомова – 3, 99 Велислава Неделчева – 4.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Митко Добрев /Добрич/.

18.Септември.2018 /Вторник/ 07:31:06

Младите футболисти на „Волов” взеха своята първа точка в първенството на Североизточната група на Трета лига. Като домакините те завършиха 1:1 срещу „Кубрат 2016”.

Старши треньорът на жълто-сините Стоян Чешмеджиев можеше да използва някои от завърналите се свои момчета, но му липсваше наказаният капитан Симеон Савов. Колегата му Диян Кирилов пък имаше на разположение опитни бойци със стотици мачове и в „А” група като Ивелин Спасов, например.

На зрителите се понрави техничната и комбинативна игра на шуменци и те често ги аплодираха. А на вратата Добромир Дочков спаси невероятни топки и заедно с бранителите пред себе си успяваше да внесе сигурност. В градивен план също имаше добри ходове и всичко това е едно обещание за бъдещето. Засега липсва опитът...

След като пропусна изгодни положения, „Волов” поведе в 73-ата минута с гол на Муса Кавунски. Равенството възстанови след изпълнението на пряк свободен удар бившият играч на „Шумен” и столичния „Левски” Ивелин Спасов. Това се случи 4 минути преди края на мача.

Стоян Чешмеджиев имаше претенции към съдията Ивайло Недялков, който спести червен картон на „Кубрат” в самия край на първата част. Треньорът е убеден, че отборът му расте. Колегата му Диян Кирилов поздрави футболистите на „Волов” за добрата игра и беше недоволен от своите играчи. Какво казаха вратарят на домакините Добромир Дочков и голмайсторът на гостите Ивелин Спасов? Вижте тук, в 6tv.bg.

„ВОЛОВ” – „КУБРАТ 2016” 1:1

1:0 – Муса Кавунски /73/, 1:1 – Ивелин Спасов /86/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 3 Мартин Кръстев, 2 Иван Субботин, 15 Георги Георгиев, 5 Гьокхан Ведат, 11 Иван Цонев –капитан /19 Теодор Тодоров/, 4 Мустафа Мустафа /9 Муса Кавунски/, 6 Мерджан Мустафов, 8 Янислав Андонов /18 Сейхан Ахмед/, 20 Християн Андонов, 10 Сонер Кязим.

„КУБРАТ 2016”: 1 Димитър Лазаров, 7 Атила Юмер, 19 Ивелин Спасов /капитан/, 4 Николай Николов, 18 Аян Ирфан, 5 Александър Недев, 15 Петър Петров, 10 Юзкан Ахмед, 3 Диян Димитров, 20 Лъчезар Георгиев, 9 Младен Младенов.

СЪДИИ: Ивайло Недялков – главен, Светлин Станчев и Георги Димов – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Мирослав Шенков /Русе/.

ДЕЛЕГАТ : Светлозар Маринов /Русе/.

04.Май.2017 /Четвъртък/ 19:04:53

Състезателят на клуб „Киокушин-Шумен” Димитър Димитров беше в състава на българския национален отбор по карате в турнира за Световната купа в Япония. Призьорът от световни първенства и други големи форуми разказа пред нашата камера за много силното състезание в страната на изгряващото слънце.

Каратистът игра за първи път в кариерата си срещу японец, а след това срещна и други двама негови сънародници. На Димитър Димитров, световната шампионка за девойки старша Любомира Николова и Асен Атанасов при момчетата до 18 години предстои световно първенство в Румъния през месец май.

10.Март.2018 /Събота/ 09:37:27

Баскетболистите на „Шумен записаха първа победа в първата шестица на баскетболната „А” група. В среща от 7-мия кръг шуменци победиха като домакини „Чавдар” /Троян/ с 86:80.

Първата част завърши наравно – 18:18, след втората част „Шумен” водеше с три точки – 41:38. В третата четвъртина гостите излязоха напред с няколко точки, а преди последните 10 минути резултатът беше 62:59. Драматичен беше финалът на срещата – равенства за 65:65 и 70:70 и в крайна сметка победа за „Шумен” с 86:80.

В този двубой и двата тима заложиха на добрата стрелба от дистанция, като вкараха общо 25 тройки – 14 шуменци и 11 гостите от Троян. В това отношение се отличиха Виктор Серафимов с 5 и Милен Чолаков с 4 попадения. Четири тройки за „Чавдар” отбеляза Николай Маринов.

Според старши треньора на „Чавдар” Лъчезар Диков решаваща роля е изиграла борбата под кошовете и в това отношение голяма е заслугата на Андрей Иванов, завършил с 19 борби. Това потвърди и завърналият се в игра след контузия старши треньор на „Шумен” Янко Янков, който похвали момчетата от местната школа и отново благодари на невероятната шуменска публика.

„ШУМЕН” – „ЧАВДАР” 80:86

„ШУМЕН”: 6 Димитър Радев – 2 точки, 7 Виктор Серафимов – 24, 8 Манол Тончев – 5, 13 Янко Янков /капитан/ - 16, 22 Андрей Иванов – 16 /4 Никола Николов, 9 Георги Минчев, 10 Теодор Димитров, 11 Николай Геортиев – 2, 14 Ростислав Тончев – 7, 15 Мерсин Сали, 21 Милен Чолаков – 14/.

„ЧАВДАР”: 6 Ценко Наков /капитан/ - 22 точки, 9 Николай Маринов – 16, 11 Филип Каменов – 17, 15 Тодор Колев – 15, 20 Павлин Ганчев – 2 /5 Мирослав Славков, 7 Леонид Бажанов - 6, 13 Габриел Йонков – 2, 14 Васил Найденов, 21 Димитър Павлов/.

СЪДИИ: Станимир Русев, Живко Маринов, Владимир Вълчев.

ДЕЛЕГАТ: Костадин Иванов.

02.Март.2017 /Четвъртък/ 09:07:41
„ШУМЕН” – „ДЕЛФИН” 97:72

„ШУМЕН”: 7 Виктор Серафимов – 15 точки, 9 Росен Иванов – 6, 13 Янко Янков – 16, 14 Андрей Иванов – 24, 22 Кирил Кирилов - 21 /4 Никола Николов, 5 Атанас Колев, 6 Димитър Радев – 9, 8 Никола Славов, 12 Андрей Джамбазов – 4, 15 Милен Чолаков – 2/.
„ДЕЛФИН”: 7 Николай Колев – 4, 21 Терънс Гриър – 26, 24 Тодор Банев – 2, 28 Ростислав Тончев – 19, 45 Манол Тончев – 19 /5 Иван Анестиев, 10 Николай Геортиев, 12 Марио Христов – 2, 15 Йосиф Горельов, 44 Стоил Аладжов/.
СЪДИИ: Станимир Русев, Ангел Корожанов, Живко Маринов.
ДЕЛЕГАТ: Пламен Минков.

Баскетболистите на „Шумен” записаха четвърта победа във втората шестица на „А” група. Този път те победиха в своята препълнена зала   „Делфин” и водят м класирането. Шанс получиха всички от състава на домакините. В тима от Бургас силен мач направиха американецът Теренс Гриър и Ростислав Тончев, които вкараха по пет тройки.
След срещата Янко Янков беше доволен, че този път не се е налагало да наваксват. Двама от талантите – Милен Чолаков и Никола Николов, благодариха за възможността да трупат опит с мъжете. Те, заедно с още други момчета от първия състав, взеха победа и с юношите старша на „Шумен”, като спечелиха срещу „Академик” /Варна/ с 85:73.