„Волов” разгроми „Бенковски” със 7:0 и е на крачка от спасението

24.Май.2019 /Петък/ 12:05:47, 6221 прочитания, 0 коментара

„Волов” спечели категорично важния мач с прекия си съперник за оставане в състава на Североизточната група на Трета лига „Бенковски” и е на крачка от спасението. Срещата бе във втората седмица. На стадион „П. Волов” домакините разгромиха гостуващия тим от Бяла със 7:0, като можеха да вкарат и още. Капитанът Симеон Савов откри резултата в 18-ата минута, а до почивката паднаха още три гола. След нея положенията пред вратата на „Бенковски” бяха повече, а резултатът набъбна с нови три попадения.

За пореден път момчетата на старши треньора Стоян Чешмеджиев играха приятен и техничен футбол, макар на мястото на тримата контузени да влязоха и съвсем млади играчи. До края на първенството „Волов” има два мача – гостуване на „Устрем” /Дончево/ и домакинство на „Локомотив” /Русе/. Една победа почти сигурно ще означава оставане в групата, защото е трудно да се повярва, че „Бенковски” може да вземе трите си мача.

В този 30 кръг в първата шестица „Ботев” /Нови пазар/ загуби у дома си от „Септември 98” /Тервел/ с 1:3, а „Хитрино” направи 1:1 при гостуването си на лидера „Спартак 1918” във Варна.

„ВОЛОВ” – „БЕНКОВСКИ” 7:0

1:0 – Симеон Савов /18/, 2:0 – Христо Димитров /35/, 3:0 – Сонер Кязим /42/, 4:0 – Теодор Тодоров /44/, 5:0 – Сейхан Ахмед /58/, 6:0 – Сонер Кязим /63/, 7:0 – Иван Цонев /65/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 3 Мартин Кръстев, 4 Даниел Кунчев /2 Иван Субботин/, 6 Симеон Савов – капитан, 7 Анъл Емилов /11 Константин Димов/, 8 Иван Цонев, 9 Доан Османов /17 Сейхан Ахмед/, 19 Теодор Тодоров, 10 Сонер Кязим.

„БЕНКОВСКИ”: 1 Александър Ангелов, 4 Христо Русков, 14 Александър Тодоров, 6 Мартин Маринов, 11 Илия Ковачганев /21 Велико Сапунджиев/, 19 Пламен Божанов – капитан, 10 Кристиян Косев, 5 Цветан Ганев, 77 Ивайло Лазаров, 23 Мартин Миланов, 9 Димитър Брашнаров.

СЪДИИ: Илия Караколев – главен, Николай Дачев и Георги Николов – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Емил Димитров /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Пламен Ганев /Варна/.

15.Март.2019 /Петък/ 08:42:17

За пореден път футболистите на „Волов” изпуснаха да запишат първа победа в Североизточната група на Трета лига. Те поведоха с гол на Симеон Савов в 69-ата минута, но само четири по-късно гостите от „Септември 98” /Тервел/ изравниха. Попадението бе на Дейвид Венциславов.

При много силен вятър на градския стадион в Шумен домакините удариха една греда през първото полувреме, а през второто имаше опасности и пред двете врати. В последната минута на добавеното време и”Волов”, и „Септември” пропуснаха да вземат трите точки.

В този 18-и кръг „Устрем” /Дончево/ победи „Ботев” /Нови пазар с 5:2, а „Хитрино” спечели с 2:0 в Каварна срещу „Калиакра”. В класирането води „Суворово-1” с 44 точки, втори е „Спартак 1918” с 39 и трети – „Хитрино” с 34. „Ботев” е пети с 29, а „Волов” е последен – на 13-о място и с 4 точки.

„ВОЛОВ” – „СЕПТЕМВРИ 98” 1:1

1:0 – Симеон Савов /69/, 1:1 – Дейвид Венциславов /73/

„ВОЛОВ”: 12 Добромир Дочков, 2 Иван Субботин, 3 Мартин Кръстев, 5 Желязко Ганчев, 15 Анъл Емилов, 6 Симеон Савов, 8 Иван Цонев, 22 Христо Димитров /7 Сейхан Ахмед/, 9 Муса Кавунски, 10 Сонер Кязим /4 Георги Георгиев/, 11 Айхан Ведат /19 Теодор Тодоров/.

„СЕПТЕМВРИ 98”: 12 Дениз Александров, 3 Младен Димитров, 16 Симеон Митев, 4 Явор Колев, 7 Стелиян Ценов, 11 Дейвид Венциславов /19 Ерай Ходжа/, 10 Стефан Стефанов, 17 Михаил Михайлов /9 Венелин Стоянов/, 6 Николай Димитров, 5 Георги Димвитров,15 Пламен Панайотов.

СЪДИИ: Мирослав Шенков – главен, Стефан Кръстен и Диян Димитров – асистенти /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ: Надежда Белчева /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Атанас Петров /Варна/.

ВИДЕО: През първото полувреме на градския стадион в Шумен „Волов” и „Септември 98” се опитваха да се надиграят, а се бореха и с бурния на моменти вятър. Имаше напрежение и пред двамата вратари, като домакините удариха и греда.

„Волов” изпълни няколко ъглови, при които бранителите все пак успяваха да изчистят топката извън наказателното си поле. Отляво и отдясно жълто-сините хвърляха тъй наречените английски тъчове. Със същия ефект.

Стоян Чешмеджиев започна със смените и направи три.

При поредния ъглов в 69-ата минута капитанът Симеон Савов успя с глава да насочи топката под гредата и 1:0

Последваха разменени атаки, някои от които завършиха със слаби или неточни удари.

Гостите изравниха само след четири минути. Дейвид Венциславов се възползва от чудесен пас и всичко започна отново.

На няколко пъти „Септември” обсади вратата на съперника, но не стигна до пълен обрат. „Волов” също имаше желание за първа победа и не стигна до нея.

В последната минута от добавеното време двата тима пропуснаха златни възможности за гол.

13.Февруари.2017 /Понеделник/ 19:09:07
„ШУМЕН 05” – ЦСКА 1:3 /25:21, 20:25, 12:25, 22:25/

„ШУМЕН 05”: 2 Елина Златева, 6 Светослава Ганчева, 7 Зейнаб Гювех, 9 Елена Борисова, 10 Маедех Борхани, 12 Стела Горанова, 5 Габриела Ангелова – либеро /1 Стефани Стефанова – капитан, 3 Поля Светозарова – либеро, 4 Велизара Начева, 8 Селин Салим, 11 Рафаела Христова, 13 Станимира Тошева, 14 Христина Златева/.
ЦСКА: 1 Ивета Станчулова, 4 Полина Нейкова, 8 Ралина Дошкова, 11 Силвия Кьосева – капитан, 15 Мартина Хикова, 17 Натали Петрова, 19 Михаела Михайлова – либеро /7 Кристина Бончева, 9 Андреа Цветанова, 10 Дарина Куманова, 12 – Кристиана Белецова – либеро, 14 Борислава Съйкова, 16 Янита Николова/.

След 3:8 при първото техническо прекъсване с добри атаки на Маедех Борхани, успешна игра в центъра на Светослава Ганчева, ас на Зейнаб Гювех и добра организация „Шумен 05” успя да стигне до обрат за 16:13, а след това и да затвори гейма в своя полза - 25:21.
Колебливо беше началото и на втората част и пак подкрепяните от малка агитка волейболистки на ЦСКА натрупаха аванс – 7:16. Чудесно включване направи Станимира Тошева. Нейната серия начални удари, включително и два аса,  затрудни посрещането на столичанки, което пък улесни домакините и те скъсиха дистанцията. За съжаление точно посрещането беше проблем и за шумвенки и те загубиха частта с 20:25.
Може би притеснението в тъй или иначе необиграните волейболистки на „Шумен 05” се засили и в третия гейм те бъркаха повече от допустимото. Нямаше го и началният удар, който на тренировките доста от момичетата изпълняват повече от добре. Логично се стигна до 12:25.
В много важния четвърти гейм „Шумен 05” пак догонваше, но разликата беше малка – 13:16, 19:21, 21:23. Уви, силите стигнаха само до 22:25 и загуба на мача с 1:3 гейма.
Зрителите в зала „Младост” пак бяха със своите любимки в най-трудните моменти и се опитваха да им вдъхнат кураж. Тук може би трябва да охладим нечии прекалени амбиции, като припомним, че отбор не се прави за месец. И да кажем, че тъй нашумелите иранки са добри волейболистки, но все пак не са състезателки от световна и европейска класа. Затова – нека да се радваме, че има хора, които опитват да съживят един толкова атрактивен спорт, и да сме търпеливи и реалисти в очакванията си.
След мача старши треньорката на ЦСКА Юлия Иванова призна, че са имали разузнаване и че в първия гейм не са могли да спрат Маедех Борхани и съотборничките й.
Мехмед Башаран на свой ред очаква шуменки да повярват в себе си, да преодолеят притеснението. Според него отборът расте, макар и малко, с всеки мач. Въпросът е дали ще е достатъчно времето до плейофите, за да се стигне до определено задоволително ниво.

28.Февруари.2018 /Сряда/ 11:47:54
И тази година шуменският хиподрум беше център на празника Тодоровден. Пак дойдоха много приятели на конете и на тези, които посвещават живота си благородните животни. Точно тук, на земята, която помни галопиращите аспарухови конници, техните следовници записаха много победи в конния спорт. И пак много шуменски семейства доведоха децата си, за да го има мостът от миналото към бъдещето.

По традиция празникът започна с гладките надпрепусквания, които преживяват истински ренесанс в наши дни. На тежката писта жокеите просто летяха, носени от своите кончета, а зрителите бяха многобройни.

В закрития манеж се проведоха състезанията по прескачане на препятствия. Първи скачаха начинаещите.

Паркурът за млади коне с височина на препятствията 100 см бе спечелен при децата от варненката Лора Кирова със Зумра, следвана от своята съгражданка Калина Кирова със същия кон и шуменката Симона Димитрова с Ливана от ЕК „Шумен 2010”.

При юношите първото и второто място зае Летисия Димитрова от ККС „Кабиюк” съотвенто с Куентин и Салют. Трети е Михаил Атанасов от ККС „Шумен” с Алегра.

Класирането при големите е: първи – Недко Гайдаров от ККС „Ш,умен” с Атина, втори – Бранимир Кръстанов от ККС „Кабиюк” със Салют, трети – Румен Гошев от ККС „Кабиюк” с Ковънтри.

Много интересно премина състезанието в баражния паркур с височина 115-120 см. Без грешка до баража стигнаха четирима. Там най-бърз беше Недко Гайдаров с Монтевидео. Втори остана Асарух Атанасов от ЕК „Шумен 2010” с Лампас, а трети – Станислав Недев от ККС „Шумен” с Персей. Четвъртата участичка в баража, където препятствията бяха вече 130 см, бе едва 12-годишната Симона Димитрова от ЕК „Шумен 2010”. Тя бе близо до майсторите и стана първа при децата.

Само тук, в сайта 6tv.bg, можете да видите разширен репортаж от гладките напрепусквания и от състезанието по прескачане на препятствия.