ГАЛФ 2017/2018 – XXII КРЪГ: „Чили алпин” изправи „Вълците” на нокти, две служебни загуби заради баловете

08.Юни.2018 /Петък/ 17:20:58, 4013 прочитания, 0 коментара

Както вече ви съобщихме, организаторите направиха промени в програмата на Градската аматьорска лига по футбол. Така първо се игра последният, 22-ри кръг, на 1 юни бяха мачовете от отложения 19-и, а първенството ще завърши със срещите от 21-ия, когато има интересни директни сблъсъци. Те ще бъдат в събота, 9 юни, предиобед, на игрищата на „Атлетик арена”.

За съжаление, два от отборите загубиха служебно. Заетите с абитуриентски балове момчета от „Студио Х” и „Лисиците” не се явиха и загубиха служебно с по 0:5 съответно срещу ЗК „КЕШ” и „Бул Тийм”.

Много интересно се разви мачът между „Вълците” и „Чили алпин”. Няколко минути преди края лидерът водеше едва с 2:1, но успя да се успокои с победата от 5:1. Така на практика във временното класиране не настъпиха промени.

31.Май.2017 /Сряда/ 12:25:51

На националните първенства по карате шинкиокушин за деца до 10 и до 14 години в зала „Младост” отлично се представиха състезателите на домакините от клуб „Киокушин” – Шумен. Те спечелиха 6 шампионски титли, 6 сребърни и 2 бронзови медала.

• Антонио Атанасов – 14 г., 32 кг

За най-техничен състезател при 14-годишните момчета съдийската колегия единодушно определи шуменеца Калоян Марчев.

19.Август.2015 /Сряда/ 08:23:19

3 600 физически лица, които не са платили своите актове към КАТ и другите органи на МВР, ще получат обаждане от НАП в следващите 30 дни, съобщават от приходното ведомство. Задълженията им към бюджета са общо 3.3 млн. лв. В информационната кампания са включени всички физически лица, които имат непогасени задължения в общ размер до 5 000 лв.

Предишни информационни кампании на НАП са доказали, че телефонният контакт е ефективен и евтин метод за насърчаване на клиентите доброволно да покрият дълговете си към бюджета. Данните сочат, че след телефонен разговор над 70% от длъжниците внасят задълженията си в уговорения срок.

Невнасянето на публичните задължения в 14-дневен срок след позвъняването може да доведе до налагането на обезпечителни мерки и стартиране на процедура за принудително събиране на дълговете. Един от най-често използваните способи за събиране на дългове е налагането на запор върху заплатата на длъжника или на притежаваните от него моторни превозни средства и продаването им на търг. От НАП уверяват, че ако в двуседмичния срок след позвъняването постъпи плащане, няма да се пристъпва към продажба на имуществото на длъжника.

За длъжниците с актове към МВР в размер над 5 000 лв., публичните изпълнители на НАП директно ще пристъпват към налагането на запори, изземване на моторни превозни средства и публична продажба.
03.Април.2017 /Понеделник/ 11:06:53

Страхотно представяне направиха бойците от клуб „Шуменска крепост” на държавното първенство по кик бокс в стиловете лоу кик и кик лайт контакт, което се проведе в зала „Плиска”. Шуменци, които положиха огромни усилия и като организатори и домакини на турнира с 400 състезатели от непознатите досега като участие 50 клуба от цяла България. За това те получиха отлични оценки и благодарности от колегите си.

Заедно с това момчетата и момичетата от клуб „Шуменска крепост” спечелиха 8 шампионски титли, 3 сребърни и 5 бронзови медала. Което пък ги направи носители и на купата в отборното класиране в стила лоу кик. Този трофей в кик лайт контакта стана притежание на софийския клуб „Икен”.

Златното хоро поведе Георги Атанасов още в събота. Той спечели финала в категория до 63 кг на татамито при юношите младша възраст. В кик лайт контакта шампион стана и Атанас Стоянов в категория до 94 кг при юношите старша.

На ринга шестима шуменци стигнаха до златните медали. След победата си с нокаут в първия кръг Радослав Дянков игра късен втори двубой, а след това съперникът му на финала не излезе поради лекарска забрана и дебютантът е вече шампион при 67-килограмовите мъже. Отличен беше Иван Иванов в категория до 86 кг при мъжете и просто прегази съперниците си с по 3:0 съдийски гласа.

Бившият футболист Станислав Пенев стана първи при юношите старша в категория +91 кг, при това едва във втората си среща на ринга. В тази възраст шампионската титла с много сърцата игра завоюва и Димитър Стоянов в категория до 60 кг.

При юношите младша възраст Виктор Иванов стана любимец на препълнилите залата зрители заради техничната си и резултатна игра в категория до 54 кг. Той логично стигна и до титлата. Шампион е и Петър Радославов в категория до 63,5 кг. Интересно е, че той е от София, но там го тренира бившият боец на „Шуменска крепост” Борислав Бойчев.

С трите сребърни и петте бронзови медала везните в отборното класиране натежаха много в полза на „Шуменска крепост”. Затова треньорът Галин Методиев заедно със своите помощници - световните шампиони по муай тай Християн Тотев и Пламен Борисов, вдигна тъй желаната от всички участници купа.

Разширен репортаж от турнира по кик бокс в Шумен и много интервюта с победителите ще ви покажем в следващите дни в нашия сайт 6tv.bg.

15.Януари.2016 /Петък/ 15:04:08

Инцидентът е станал вчера около 21.30 часа. Красимира Чепишева разказа в социалната мрежа, че чула гръм, а след минути вкъщи влязъл синът й, който се прибирал от тренировки по карате в салона на Математическа гимназия.

Детето било обляно в сълзи, но успяло да обясни, че по него и още две деца е стреляно с пушка от човек от съседния блок.

Родителите подали веднага сигнал към 112 и полицията се отзовала.