„Шумен” затрудни лидера „Буба Баскет” и загуби със 75:78

16.Февруари.2018 /Петък/ 11:01:50, 2466 прочитания, 0 коментара

В своята пълна зала „Младост” баскетболистите на „Шумен” бяха на крачка от успех срещу лидера в първата шестица „Буба баскет”. Гостите пристигнаха само с 8 души, взеха лидерството от самото начало и водеха през цялото време в резултата. Само че разликата падна от 12 точки в първите десет минути до крехката преднина от един кош – 70:72, в заключителната четвърта част. Драматични бяха последните секунди, в които шуменци изоставаха само с три точки. За съжаление, не можаха да избегнат четвъртата загуба – 75:78.

Милен Чолаков потвърди добрата си форма и вкара 15 точки за „Шумен”, в това число и три тройки. С толкова завърши и Андрей Иванов. За тима от столицата най-резултатен беше Александър Милов с 21.

„ШУМЕН”: 4 Никола Николов – 4 точки, 7 Виктор Серафимов – 9, 13 – Милен Чолаков – 15, 21 Андрей Иванов – 15, 22 Кирил Кирилов - капитан – 5 /6 Димитър Радев – 11, 8 Манол Тончев – 7, 9 Георги Минчев, 10 Тихомир Иванов, 11 Николай Георгиев, 12 Андрей Джамбазов, 14 Ростислав Тончев – 8/.

„БУБА БАСКЕТБОЛ”: 5 Лъчезар Димитров – 14 точки, 8 Иван Алипиев – 20, 10 Александър Милов – 21, 13 Марин Маринов – 7, 22 Йордан Атанасов – 6 /9 Лъчезар Везирски – 3, 20 Николай Леков – капитан – 5, 24 Андрей Петков – 2/.

СЪДИИ: Калоян Костов, Мирослав Камбуров, Невен Димов.

ДЕЛЕГАТ: Стихомир Стоянов.

10.Януари.2018 /Сряда/ 09:10:41

Между Коледа и Нова година 14-годишните момчета хандбалисти на клуб „Шумен 61” взеха участие в международен турнир в Гърция. В Александруполис те играха с 16-годишни съперници и се представиха повече от достойно.

„Локомотив” /Горна Оряховица/

В късен мач след дългото пътуване момчетата на треньорката Галина Александрова, на която помагаха Диляна Христова и Християна Драганова, се пребориха мъжки и взеха победа с 23:22 /14:11/ срещу домакините от „Кикльопес”. На следващия ден те играха две срещи и пак се бориха здраво срещу батковците. Загубите с 8:18 от „Драма 86” и от „Фрегата” с 13:15 дойдоха заради видимото физическо превъзходство на съперниците. Малките шуменски хандбалисти обаче показаха много от добрите страни на хандбала и получиха много аплодисменти. Заради натрупаната умора от двата мача щабовете на „Шумен 61” и „Асти” решиха да не играят почти полунощната среща помежду си. Последен съперник на шуменските хандбалисти бе много здравият тим на гръцкия „Астера”. Гърците трябваше да хвърлят всичките си сили, за да вземат победата с 21:18 /13:11/.

Така най-малките участници завършиха на четвърто място в своята възрастова група. Браво, момчета! Ние знаем, че това не е коледно чудо! То се дължи на огромната, тиха и незабележима работа, която вече много години вършат ръководството и треньорите в двата шуменски хандбални клуба – „Шумен 61” и „Шумен 98”.

Първи при 16-годишните момчета е отборът на бургаския „Фрегата”, втори е „Асти”, а трети – „Астера”. За най-добър състезател бе определен Виктор Ванчев от „Асти”, а за най-добър вратар – Красимир Костов от „Фрегата”.

„Прошочани” от едноименния град завърши първи при 16- и 14-годишните момичета. Втори са съответно българските „Нове” и „Бъки”.

Всичко най-интересно от пътуването и мачовете в Гърция можете да видите единствено тук - в 6tv.bg.

„ШУМЕН 61” МОМЧЕТА 14 ГОДИНИ: 12 Иван Кисьов, 3 Берг Муталибов, 4 Никола Стоянов, 6 Андрей Жечев – капитан, 8 Тихомир Стоянов, 9 Християн Иванов, 10 Георги Атанасов, 11 Манол Николов, 13 Виктор Каников, 14 Кадир Мехмедов, 15 Денис Ихсан, 17 Стефан Георгиев.

26.Ноември.2018 /Понеделник/ 10:16:49

Отборът на „Хитрино” спечели с 1:0 регионалното дерби срещу „Ботев” за първенството на Североизточната група на Трета лига. Победния гол на градския стадион „П. Волов” в Шумен вкара Мехмед Сабри.

След премеждията в мача с „Тополи 2010” тимът от Нови пазар дойде без двама наказани футболисти и със старши треньора Радостин Димов на трибуната по същата причина. В тимовия лист, заради контузии, като резерви бяха записани само двама полеви играчи.

От лагера на „Хитрино” бяха притеснени поради някои писания в дните преди двубоя. За тях ще чуете от старши треньора Николай Николов след срещата. Той остана верен на себе си и пак имаше вътрешни размествания на играчите по постове.

През първото полувреме гостите разиграваха добре, задържаха топката и създадоха положения. Домакините бяха търпеливи и също имаха своите възможности. След изпълнен от Ивелин Василев фаул и рикошет топката срещна гредата на вратата на ТодорТодоров. Гол обаче не падна.

След почивката „Хитрино” понатисна и в 60-ата минута извеждащ пас на капитана Максим Недев бе използван от Мехмед Сабри – 1:0. „Ботев” бе близо до изравняването, когато след удар отблизо на Димитър Димитров топката бе отбита пред самата голлиния. Тръгнали напред, футболистите от Нови пазар дадоха възможност за няколко силни контри на „виолетовите” и по чудо не получиха нов гол. С победата си „Хитрино” взе реванш за загубата с 0:2 от същия съперник при гостуването в Нови пазар на 18 август и продължава добрата си серия.

В този 14-и кръг „Спартак 1918” и „Светкаица” завършиха наравно – 2:2, а „Суворово-1” победи „Кубрат 2016” с 3:1. Начело в класирането е „Суворово-1” с 32 точки. „Хитрино” излезе на втора позиция с 29, трети е „Спартак 1918” с 27, а „Ботев” е четвърти с 26 точки.

В последния за тази година кръг „Хитрино” гостува на „Бенковски” /Бяла/, „Волов” - на „Локомотив” /Русе/, а „Ботев” е домакин на „Калиакра”.

„ХИТРИНО” – „БОТЕВ” 1:0

1:0 – Мехмед Сабри /60/

„ХИТРИНО”: 12 Дилян Димов, 10 Васил Христов, 99 Боян Николов, 19 Даниел Желев, 18 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов, 8 Йордан Йорданов /5 Васил Марков/, 9 Христо Александров /17 Берил Шабан/, 23 Максим Недев – капитан /20 Дилян Ганев/, 3 Ивелин Василев, 11 Мехмед Сабри.

„БОТЕВ”: 1 Тодор Тодоров, 21 Георги Щерев, 16 Николай Николаев, 4 Банко Банков, 19 Живко Герчев, 8 Влад Михайлов, 44 Преслав Пасев, 10 Димитър Димитров – капитан /11 Георги Никифоров/, 6 Кирил Радев, 7 Симеон Симеонов, 30 Драгомир Демиров /20 Йордан Нотев/.

СЪДИИ: Мартин Великов – главен, Владимир Йорданов и Богомил Димитров – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Емил Димитров /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Радослав Станев /Варна/.

21.Декември.2017 /Четвъртък/ 16:11:28

Години вече ние сме със спортистите от Шумен. Снимахме стотици състезания във всички видове спорт. И събрахме голяма колекция от интересни, смешни и дори куриозни моменти с тяхно участие. Направихме компилации и от днес периодично ще пускаме по някоя от тях.

Започваме с първото видео. С най-добро чувство към тези, които понякога бъркат комично, понякога ги боли, понякога се поддават на емоциите...Заради спорта!

6tv.bg

20.Февруари.2018 /Вторник/ 18:11:38

В средата на март в Тайланд ще се проведе световното първенство по муай тай. За него се готвят и двама шуменци. Бойците от клуб „Шуменска крепост” Християн Тотев и Пламен Борисов бяха на лагер в Банско, а във вторник заминаха за последната сбирка на националите преди поредната тайландска експедиция. В понеделник, на тренировката в клубната зала, където на практика те провеждат огромната част от подготовката, Християн и Пламен дадоха специално интервю за 6tv.bg.