Иван Иванов тръгва за световното по кик бокс в Будапеща

01.Ноември.2017 /Сряда/ 15:37:06, 3750 прочитания, 0 коментара

Боецът от клуб „Шуменска крепост” Иван Иванов ще участва на започващото в понеделник в Будапеща световно първенство по кик бокс. Ние бяхме на една от последните тренировки в залата на клуба. Иван и треньорът Галин Методиев след заниманието дадоха специални интервюта за 6tv.bg, в които обясниха как е минала подготовката и какво очакват от дебюта на шуменеца на такъв голям форум.

14.Март.2019 /Четвъртък/ 16:04:58

За втора поредна седмица Шумен бе домакин на финален турнир за Купата на България по хандбал. В зала „Плиска” трофея за юноши младша възраст М-14 си оспорваха шест отбора, разпределени в две групи. В „А” бяха „Добруджа” /Добрич/, „Фрегата” /Бургас/ и „Локомотив” /ГО/. В „Б” се събраха „Шумен 61”, „Левски” /Левски/ и „Полюс-ТМ” /Бургас/.

В първия полуфинал победителят от група „А” - „Фрегата”, победи втория от група „Б” - „Левски”, с 16:10. Първият от група „Б” - „Шумен 61”, надделя с 26:16 срещу „Добруджа” и също стигна до финала.

Двата отбора се хвърлиха здраво в битката за Купата на България в тази възраст и стана невероятен мач – с много добри техически изпълнения, тактическо надиграване и истинска драма. Редовното време завърши при равенство 19:19. Според регламента трябваше да бъат изпълнени по пет дузпи. И двата отбора вкараха по четири, а след изпълнението на петото успешно за „Фрегата” 7-метрово хвърляне в лагера на буртазлии ликуваха, а зрителите и хандбалистите на „Шумен 61” недоумяваха защо няма да бият своята пета дузпа. Оказа се, че съдиите на финала Станислав Стойков и Велизар Делийчев от Ловеч са отсъдили престъпване при четвъртата дузпа на домакините, изпълнена от Тихомир Стоянов. Така в протокола бе записан краен резултат 24:22 за „Фрегата”. Момчетата на треньорката Деси Илиева плачеха, родителите им и феновете бяха по-крайни и употребиха много определения за случилото се, които няма как да цитираме. С две думи, остана да витае съмнението, че някой е бил ограбен. От кого и защо? - може би няма значение...

Само тук, в 6tv.bg , можете да видите разширен репортаж от турнира, изпълнението на всички дузпи, решили крайното класиране, и сами да прецените кой прав и кой крив.

21.Август.2015 /Петък/ 13:48:06

D2 ще представят чисто новия ремикс към последния си сингъл “Заедно” тази събота, /22 август/ в къмпинг "Арапя"- Bar Pampero. Това е финалният концерт от турнето„В Ритъма на лятото 2015”, което се провежда по най-красивите български плажове!

Ремиксът на хитa на D2 feat. Bobo & Лора Караджова  “Заедно” e дело на  DJ  BURLAK. Парчето си има и нова видео версия. Първи ще го чуят и видят феновете на групата тази събота.

На сцената заедно с тях ще се качат сексапилните момичета от LaTiDa.

Турнето вече премина  със страхотен успех през южния плаж в Приморско, къмпинг "Градина", плажa във Варна и къмпинг “Каваци”

Концертът е с вход свободен.
06.Октомври.2017 /Петък/ 13:41:19

Ние, екипът на 6tv.bg, правихме този филм с много любов. И с ясното съзнание и убеждение, че в рали спорта всеки е важен. И всеки заслужава внимание:

Директорът, неговите заместници, съдиите, полицаите, охранителите, медиците и всеки друг, който е част от огромната и сложна организационна машина.

Състезателите – от тези, които се къпят на стълбичката на победителите с шампанско, до последните в класирането. Разбира се и тези, които по една или друга причина отпадат и стават най-компетентната и най-страдаща публика. Понякога наистина ги боли...

Зрителите, заради които се прави всичко. Тези, които застават край завоите в дъжд, студ и пек, за да зърнат за секунди автомобилите и своите любимци.

Всичко това се опитахме да ви покажем в този филм. В навечерието на поредния, 48-ми старт на „Стари столици”. Приятно гледане!

02.Септември.2019 /Понеделник/ 10:25:12

Хитрино” загуби на своя стадион от „Черноломец” /Попово/ и това според някои е изненадата на четвъртия кръг на първенството в Трета лига на Североизточната група. Домакините имаха няколко положения, но не можаха да вкарат. Малко преди почивката, в 38-ата минута, след центриране отдясно Васко Христов си отбеляза автогол и „Черноломец” поведе.

В 48-ата минута Мартин Иванов засече от малък ъгъл прострелна топка и я забоде под гредата – 1:1. Зрителите очакваха, че „Хитрино” пак ще намери пътя към пълния обрат, но това не стана. Десет минути по-късно главният съдия Калоян Цветков отсъди дузпа за тима от Попово. След удара на Александър Недев топката близна напречната греда и излезе в аут. И този момент не бе използван от „виолетовите”. В 61-ата минута същият този Александър Недев от границата на наказателното поле прати върнатата към него топка в мрежата на Дилян Димов. „Хитрино” продължи да настоява с дълги и високи топки към двамата си нападатели – Ивелин Василев и Христо Александров. Бранителите на „Черноломец и вратарят Радосвет Христов не допуснаха попадение – втора победа на чужд терен и нови три точки в актива. В самия край на мача след размемени „любезности” между Енес Кахриев и Беадир Беадиров първият получи жълт картон, а Беадиров – червен.

Наставникът на „Черноломец” Диян Кирилов изрази увереност, че макар и завърнал се след десетина години, неговият отбор има сили да победи и челниците в групата. Колегата му Николай Николов пое голяма част от вината върху себе си, като обясни, че не е трябвало да пуска в игра контузения Васко Христов. Той обясни и защо тъй дълго правеният терен е в лошо състояние.

В този кръг „Шумен 2007” спечели домакинския си мач срещу „Калиакра” с 3:1, а „Ботев” отстъпи в Нови пазар на „Светкавица” с 0:1.

„ХИТРИНО” – „ЧЕРНОЛОМЕЦ” 1:2

0:1 – Васил Христов /автогол - 38/, 1:1 – Мартин Иванов /48/, 1:2 – Александър Недев /61/

„ХИТРИНО”: 12 Дилян Димов, 5 Боян Николов /4 Енес Кахриев/, 19 Даниел Желев, 10 Васил Христов /17 Ивайло Иванов/, 8 Йордан Йорданов, 9 Христо Александров – капитан, 3 Ивелин Василев, 77 Дениз Неджмиев, 11 Светослав Славчев, 6 Живко Парашкевов, 99 Мартин Иванов /20 Харун Якубов/.

„ЧЕРНОЛОМЕЦ”: 92 Радосвет Христов, 14 Пламен Петров – капитан, 16 Ясен Василев, 11 Беадир Беадиров, 88 Диян Димитров /9 Десислав Петков/, 3 Васил Марков, 8 Тодор Кънчев /10 Калин Кънчев/, 15 Даниел Венков, 5 Александър Недев, 4 Ивайло Иванов /2 Виктор Иванов/, 12 Димитър Стефанов.

СЪДИИ: Калоян Цветков – главен, Мирослав Симеонов и Димитър Аянов – асистенти /Варна/.