„Трите мечки” взеха с 5:4 шампионското дерби със „ЗК КЕШ”

10.Октомври.2017 /Вторник/ 18:05:48, 4332 прочитания, 0 коментара

ГАЛФ 2017/2018 III КРЪГ

ТЕКСТ ЗА САЙТА: В третия кръг от първенството на Градската аматьорска лига по футбол се срещнаха многократните шампиони от „Трите мечки” и последните градски първенци „ЗК КЕШ”. В истинско футболно шоу със страхотни изпълнения „мечките” наложиха волята си с 5:4, като интригата се запази до последната секунда. Така с три победи те отстояват авторитета си, преди да честват своя десетгодишен юбилей.

Продължават победната си серия и момчетата от „Калбо”, които също са с пълен актив от 9 точки. По-добре играха футболистите на „Чили алпин, но и този път не взеха точка, а драматично загубиха от Смядово с 4:5. „Вълците” се посъбудиха и след две загуби, направиха бойко реми с „Бул тийм”.

ЗК „ КЕШ” – „ТРИТЕ МЕЧКИ” 4:5

0:1 – Георги Никифоров, 0:2 – Петър Петров, 1:2 – Сердар Шефкетов, 1:3 – Захари Димитров, 2:3 – Аян Ирфан, 2:4 – Петър Петров, 2:5 – Петър Петров, 3:5 – Христо Христов, 4:5 – Банко Банков.

ЗК КЕШ”: 1 Васил Кирилов, 3 Аян Ирфан, 4 Банко Банков, 6 Христо Янков, 7 Диян Райчев, 8 Сердар Шефкетов, 9 Христо Христов, 10 Асен Гайдаржиев - капитан, 11 Пламен Владимиров.

„ТРИТЕ МЕЧКИ”: 1 Христо Бойчев, 5 Димо Димов, 8 Ивайло Николов, 9 Георги Никифоров, 11 Стойко Стойков – капитан, 14 Захари Димитров, 18 Михаил Неделчев, 20 Петър Петров, 99 Юлиян Загоров.

Източник: Пресцентър Община Шумен

Кметът на Шумен Любомир Христов покани представители на кабелните и интернет доставчиците на среща на 20 януари от 10.00 часа в зала 203 на община Шумен. На нея ще бъде изяснено кои от съществуващите въздушни кабелни мрежи са поставени законно и имат съответните разрешителни и кои – не. Още в неделя кметът постави ултиматум до края на месеца незаконно поставените кабели да бъдат демонтирани. В противен случай общината ще бъде принудена  да ги премахне и по съдебен ред да си търси щетите, нанесени от кабелните оператори.

След обилния сняг 15 метални стълба за улично осветление в града бяха изтръгнати от основите им под тежестта на кабелите и на места беше прекъснато електрозахранването. Част от стълбовете опасно са се наклонили, което може да доведе до инциденти с хора и автомобили.

20.Ноември.2018 /Вторник/ 09:39:36

В последния мач от първото завъртане на първенството в женската хандбална „А” група „Шумен 98” нанесе първо поражение на лидера „Бъки” - 26:22. Шампионките за миналия сезон от Габрово досега имаха четири победи от четири мача.

В състава на шуменки дебют направи 32-годишната румънка Юлияна Таче, за която клубът плати на румънската и на европейската федера;ия по хандбал. Така състезателката на „АСS 181 – SSP” вече е собственост на „Шумен 98”. Тя оправда очакванията, игра добре и завърши със 7 гола.

Габровки поведоха с 3:0, след това домакините изравниха за 6:6 и на свой ред излязоха напред. Полувремето завърши при резултат 12:9. Веднага след почивката разликата започна да набъбва, за да стигне до 7 гола – 17:10. С добра игра в защита, с чудесната Станислава Стоянова, която заключи вратата си, с топреализаторката Кръстина Касабова, с невероятно бързата и технична Юлияна Таче, с точните попадения на „левите ръце” Маринела Панайотова и Светлана Николаева, с умната игра на пивота Християна Драганова тимът на треньора Николай Начев убеди зрителите в „Арена Шумен”, че има сериозни намерения в шампионата. След 24:17 мотивацията малко спадна и от това се възползваха съперничките, водени от капитанката си Лидия Ковачева, за да намалят разликата. В крайна сметка – 26:22. Чудесна победа! Интересно е, че само след седмица двата отбора ще играят в Габрово решителен четвъртфинален мач за Купата на България.

Само тук, в 6tv.bg, ще видите всички голове в този мач. Ще чуете как треньорът Николай Начев оцени играта на своите; кое дава сили на младата надежда Маринела Панайотова и на трикратната топреализаторка на „А” група Кръстина Касабова; защо пазилата като лъвица вратарка Станислава Стоянова можеше да не влезе в този мач; кои са първите български думи, научени от румънката Юлияна Таче.

„ШУМЕН 98” – „БЪКИ” 26:22

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева, 4 Светлана Николаева – 2 гола, 5 Василена Шомова, 7 Диляна Христова /капитан/, 9 Християна Драганова – 2, 11 Маринела Панайотова – 4, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова – 2, 18 Кръстина Касабова – 9, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова, 10 Юлияна Таче – 7.

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 7, 7 Йоана Костова – 3, 8 Карина Съменова – 1, 9 Габриела Цонева, 10 Екатерина Стефанова, 11 Силвия Якова – 1, 14 Маргарита Христова, 15 Милица Колева – 1, 16 Ивон Дюлгерова, 18 Теодора Якова, 21 Мадлен Тодорова – 2, 22 Рени Еремиева, 23 Емилия Самуилова, 30 Моника Христова, 44 Мари Томова – 5, 55 Ивета Христова – 2.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.

16.Май.2019 /Четвъртък/ 14:34:59

Отборът на „Бъки” поведе след първия мач от суперфиналната серия срещу „Шумен 98”. В габровската зала „Орловец” вреше и кипеше, двете агитнки се надвикваха и мощно окуражаваха своите любимки. Близо 200 шуменци пътуваха до града на Рачо Ковача с двата специално осигурени автобуса и със собствен транспорт. Неочаквана подрепа за отбора от Шумен дойде от 11-годишните хандбалистки на Панагюрище и Хасково, които тук играха зонален турнир. От Хасково е състезателката на „Шумен 98” Маринела Панайотова, а от Панагюрище – Мария Маслева.

За разлика от полуфинала във Велико Търново с „Етър 64” шуменки не можаха да намерят своята игра. Те може би бяха и малко пренавити, след като неочаквано за някои от специалистите влязоха в спора за титлата. Домакините поведоха с гол на Лидия Ковачева и до края на допуснаха дори изравняване. Неочаквано по-ниските хандбалистки на домакините успяха да вкарат и над високите шуменски защитнички, а капитанката им пусна в действие своя поразяващ хълбочен удар. Разликата бе 3-4 гола, като в края на полувремето гостенките стигнаха до 14:12.

Втората част „Шумен 98” направи необясними грешки в атака, много пасове бяха пресечени, за да продължат с контри и голове за „Бъки”. Истински лидер за „Бъки” бе Лидия Ковачева, която вкара 10 гола. Невероятната игра на Глория Павлова и нейните 12 гола не бяха достатъчни за „Шумен 98”. Краен резултат 31:26 и габровки победоха в серията. Вторият мач е на 16 май, четвъртък, от 19 ч в „Арена Шумен”.

Разширен репортаж от мача в Габрово - тук. Ще чуете и как Лидия Ковачева видя своя отбор и съперника и какво чака от двубоя в Шумен. Веселина Златева каза с какво нейният тим е надделял и не се нае с прогноза. След многото грешки Николай Пачев посъветвал шуменки да забравят бързо този първи мач.

„Етър 64” загуби като домакин на „Свиленград” с 24:25 /14:12/ първата среща от серията за определяне на третия в първенството на „А” група при жените.

„БЪКИ” – „ШУМЕН 98” 31:26 /14:12/

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 10 гола, 7 Йоана Костова – 1, 8 Карина Съменова – 1, 9 Габриела Цонева – 4, 10 Екатерина Стефанова – 1, 11 Силвия Якова – 1, 14 Маргарита Христова, 16 Ивон Дюлгерова, 18 Теодора Якова, 21 Мадлен Тодорова – 5, 23 Емилия Самуилова, 30 Моника Христова, 44 Мари Томова – 8, 52 Преслава Проданова, 55 Ивета Христова.

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 3 гола, 7 Десислава Илиева /капитан/, 8 Глория Павлова – 12, 9 Християна Драганова – 1, 10 – Юлияна Таче – 4, 11 Маринела Панайотова – 3, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 2, 77 Лидия Бакърджиева – 1, 78 Диляна Христова.

СЪДИИ: Георги Дойчинов, Юлиян Горецов /София/.

ДЕЛЕГАТ: Делян Генчев /Велико Търново/.

16.Февруари.2018 /Петък/ 11:01:50

В своята пълна зала „Младост” баскетболистите на „Шумен” бяха на крачка от успех срещу лидера в първата шестица „Буба баскет”. Гостите пристигнаха само с 8 души, взеха лидерството от самото начало и водеха през цялото време в резултата. Само че разликата падна от 12 точки в първите десет минути до крехката преднина от един кош – 70:72, в заключителната четвърта част. Драматични бяха последните секунди, в които шуменци изоставаха само с три точки. За съжаление, не можаха да избегнат четвъртата загуба – 75:78.

Милен Чолаков потвърди добрата си форма и вкара 15 точки за „Шумен”, в това число и три тройки. С толкова завърши и Андрей Иванов. За тима от столицата най-резултатен беше Александър Милов с 21.

„ШУМЕН”: 4 Никола Николов – 4 точки, 7 Виктор Серафимов – 9, 13 – Милен Чолаков – 15, 21 Андрей Иванов – 15, 22 Кирил Кирилов - капитан – 5 /6 Димитър Радев – 11, 8 Манол Тончев – 7, 9 Георги Минчев, 10 Тихомир Иванов, 11 Николай Георгиев, 12 Андрей Джамбазов, 14 Ростислав Тончев – 8/.

„БУБА БАСКЕТБОЛ”: 5 Лъчезар Димитров – 14 точки, 8 Иван Алипиев – 20, 10 Александър Милов – 21, 13 Марин Маринов – 7, 22 Йордан Атанасов – 6 /9 Лъчезар Везирски – 3, 20 Николай Леков – капитан – 5, 24 Андрей Петков – 2/.

СЪДИИ: Калоян Костов, Мирослав Камбуров, Невен Димов.

ДЕЛЕГАТ: Стихомир Стоянов.