„Хитрино” и „Калиакра” направиха 0:0

29.Август.2017 /Вторник/ 17:16:44, 4379 прочитания, 0 коментара

В първия си домакински мач от втория си сезон в Североизточната група на Трета футболна лига отборът на „Хитрино” не можа да вкара на „Калиакра” и завърши наравно – 0:0.

След равенството 1:1 в Търговище срещу „Светкавица” домакините почиваха във втория кръг, тъй като „Доростол” се отказа. Трима футболисти от Силистра вече са картотекирани в „Хитрино” и двама от тях излязоха в стартовия състав срещу „Калиакра” – 31-годишният защитник Боян Николов и 28-годишният Даниел Желев – също бранител. Нападателят Ивелин Василев, който е на 26 години и вече има стаж в отбори като „Добруджа”, „Нефтохимик”, „Калиакра” и „Доростол”, чака жълтата си карта.

Мачът в Хитроно се игра при типична лятна жега, имаше много борба, не липсваха и положения, но гол не беше отбелязан. В 55-ата минута отлично представилият се вратар на „Калиакра” Мирослав Марков спаси дузпа на Христо Станчев.

„ХИТРИНО” – „КАЛИАКРА” 0:0

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 99 Васил Христов, 22 Боян Николов /4 Енес Кахриев/, 24 Даниел Желев /77 – Евгени Стоянов/, 3 Николай Станчев /11 Расим Расимов/, 5 Александър Иванов, 9 Максим Недев – капитан, 10 Христо Станчев, 8 Христо Александров, 7 Младен Младенов, 17 Йордан Йорданов.

„КАЛИАКРА”: 1 Мирослав Марков – капитан, 12 Александър Михайлов /17 Георги Калинков/, 21 Георги Щерев, 5 Георги Христов, 7 Даниел Димитров, 10 Илиян Неделчев, 30 Матио Димов, 20 Стефан Николов, 3 Слави Сталев, 16 Цветан Петров, 11 Калоян Калчев /14 Пламен Георгиев/.

СЪДИИ: Борис Попов, Мирела Иванова, Мирослав Марков – тримата от Русе.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Михаил Михайлов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Димитър Димитров /Варна/.

След мача старши треньорът на „Калиакра” Красен Николов бе доволен от раздаването на своите предимно млади футболисти и обясни, че общината е главен спонсор на клуба. Наставникът на „Хитрино” Николай Николов каза, че поема вината за това равенство и за пореден път обяви сериозните си намерения отборът да расте във времето.

В този кръг „Ботев” /Нови пазар/ се наложи категорично като домакин над „Бенковски” /Бяла/ с 4:1.

03.Март.2019 /Неделя/ 13:01:25

В препълнената със състезатели от 6 до 50 години и с родители зала на „Шуменска крепост” дойдоха необичайни гости. По покана на ръководството на клуба по кик бокс представители на местната полиция говориха пред младите за бича на нашето съвремие - наркотиците.

Главен полицай Тихомир Радев от РУ на МВР – Шумен разказа потресаващи и трагични истории, станали след употреба на наркотици. Инспекторът от Детската педагогическа стая Валентин Вълев говори за огромния риск при употребата на тъй наречената дизайнерска дрога. Говорителят на Областната дирекция на МВР Ася Йорданова представи филма „От първо лице”, на който е автор заедно с Николай Николов.

И малките, и по-големите спортисти с видим интерес слушаха и гледаха, а в ползата от срещата никой не се съмняваше.

Старши треньорът на „Шуменска крепост” Галин Методиев благодари пред нашата камера за съдействието на органите на реда и изрази задоволството си от спечелените на държавното първенство на фул контакт във Варна титли и медали. Той пожела успех на своите бойци Християн Тотев и Иван Иванов, които тръгват за световното по муай тай в Тайланд, и обеща истинско зрелище и шоу в „Арена Шумен” в края на март по време на следващия турнир по кик бокс, на който ще се определят шампионите на България.

01.Март.2017 /Сряда/ 11:33:31
„ШУМЕН 05” – „РАКОВСКИ” – 2:3
/25:17, 21:25, 15:25, 25:22, 15:13/

„ШУМЕН 05”: 2 Елина Златева, 6 Светослава Ганчева, 7 Зейнаб Гювех, 9 Елена Борисова, 10 Маедех Борхани, 12 Стела Горанова, Поля Светозарова – либеро /1 Стефани Стефанова – капитан, 5 Лора Илиева, 8 Диана Филипова, 11 Рафаела Христова, 13 Габриела Ангелова/.
„РАКОВСКИ” /ДИМИТРОВГРАД/: 8 Елизабет Късаджикова, 11 Михаела Мартинова, 13 Ани Илиева, 16 Симона Николова, 17 Силвия Андреева, 19 Мирела Шахпазова, 9 Кристина Караджова – либеро, 12 Габриела Златкова - либеро /2 Димитрина Демирева, 3 Теодора Симеонова, 4 Милена Хубенова, 6 Вангелия Рачковска – капитан, 7 Виктория Ангелова, 10 Даниела Димитрова/.
СЪДИИ: Красимир Димитров /Плевен/, нац. категория, Мирослав Милев /Червен бряг/ нац. категория.
ДЕЛЕГАТ: Валери Йорданов.

В препълнената зала „Младост” отборите на „Шумен 05” и „Раковски” изиграха драматичен мач.  Домакините започнаха добре и взеха първата част, след това момичетата от Димитровград спечелиха два поредни гейма и поведоха. В третия гейм в състава на „Шумен 05” се появи опитната, но без подготовка разпределителка Диана Филипова. Кураж със своя опит вдъхна и друга видяла много битки волейболистка – центърът Лора Илиева. Така се стигна и до тай-брек, в който резултатът беше изравняван цели 11 пъти. След 13:13 в крайна сметка победата взеха гостенките.
Веднага след срещата Диана Филипова каза, че целта е тимът на „Шумен 05” да се подготви за плейофите. В този мач шуменки бяха водени от Цветомир Ценков и той коментира играта и причините за загубата. Старши треньорът на „Раковски” Иван Радичев беше доволен от победата и призна, че не правят сметки за съперника на плейофите. Той благодари и на хората край него, които подкрепят отбора финансово и които отново бяха  Шумен. Както беше и на контролата на 28-ми януари, която „Шумен 05” загуби с 1:3. Както се казва, дай, Боже, всекиму!
В другите срещи от този 12 кръг на НВЛ при жените „Марица” победи „Казанлък волей” с 3:0, а „Левски” надигра „Славия” с 3:2.
„Марица” води класирането с пълен актив от 36 точки и само един загубен гейм, втори е „Раковски”, а „Шумен 05” е седми с 9 точки.
19.Февруари.2020 /Сряда/ 18:54:13

Неотдавна адвокат Ивайло Тошев бе избран за председател на управителния съвет на ФК „Шумен 2007”. Другите членове на съвета са Александър Димов, Иван Станчев, Димитър Трифонов и Пламен Петров.

Отборът на „Шумен 2007” през есента се включи в последния момент в първенството на Североизточната група на Трета аматьорска лига. С неколцина по-опитни футболисти и млади таланти тимът се представи според очакванията – 4 победи, 4 равни и 5 загуби от 13 мача. С актив от 16 точки и голова разлика 24:22 той е седми във временното класиране.

В пространното интервю за 6tv.bg Ивайло Тошев припомни отново с каква цел започна това участие в третия ешелон на българския футбол, какви са целите и каква е стратегиятна, за да бъдат постигнати те. Разбира се, говорихме за тъй важното финансиране и не по-маловажния проблем с базата.

След като „Хитрино” напусна първенството /жалко!/, а „Калиакра” бе изваден още преди Нова година, „Шумен 2007” ще започне пролетния полусезон две седмици по-късно – на 7 март, с домакински мач срещу „Светкавица”. Отборът изигра вече три контроли – все като гост: 3:2 с „Енев” /Дибич/, 2:2 със „Суворово-1” и 4:2 в Търговище със „Светкавица”. Ще има още две проверки – с „Белослав” и „Енев”, съответно на 23 февруари и на 1-ви март.

Новите попълнения са опитни футболисти. 29-годишният вратар Иван Иванов и неговият връстник - нападателятРумен Николов, разтрогнаха със „Спартак” /Вн/. Мартин Иванов е на 26 години, беше играч на „Локо” /Рс/, а през есента левият бранител игра за „Хитрино”.

25.Април.2019 /Четвъртък/ 09:01:09

Само три дни след равенството в Търговище срещу „Светкавица” отборът на „Хитрино” бе домакин на „Кубрат 2016” в мач от 25-ия кръг на Трета лига в Северозточната група. Победата с 1:0 дойде след гол на централния бранител Боян Николов в 14-ата минута. До почивката и пред двете врати нямаше много сериозни опасности.

Още след центъра за второто полувреме Мехмед Сабри нацели страничната греда, а по-късно капитанът на „Хитрино” Максим Недев тресна сглобката с удар от дистанция. „Виолетовите” пак създадоха много положения и пак направиха много пропуски, но и единственият гол бе достатъчен за трите точки. Разликата между третия – „Светкавица”, и четвъртия – „Хитрино” е само точка.

Старши треньорът Николай Николов отново изрази съжаление, че при аматьорите не може да се води редовен тренировъчен процес, и обеща борба докрай за третото място. Той обясни и защо такъв водещ играч като Ивелин Василев бе на терена само няколко минути. Ивелин Спасов отскоро е старши треньор на „Кубрат 2016”, но още не е изиграл последния си мач като футболист. Той иска да сподели своя огромен опит с младите таланти, на които ще разчита. Бившият играч на столичния „Левски” даде оценка и за последното дерби между „сините” и ЦСКА.

В този кръг отборът на „Волов” записа катастрофална загуба във Варна от лидера „Спартак 1918” с 0:14. „Ботев” /Нови пазар/ пък взе три точки в Бяла след победа над „Бенковски” с 2:1.

„ХИТРИНО” – „КУБРАТ 2016” 1:0

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 17 Васил Христов, 19 Даниел Желев, 99 Боян Николов, 20 Явор Тодоров, 23 Максим Недев – капитан /7 Тунджай Али/, 77 Влад Михайлов, 8 Йордан Йорданов, 10 Преслав Пасев /6 Евгени Стоянов/, 9 Христо Александров, 11 Мехмед Сабри /3 Ивелин Василев/.

„КУБРАТ 2016”: 1 Димитър Лазаров, 4 Сюлейман Сюлейман, 16 Димитър Василев, 2 Галин Цонев – капитан, 5 Александър Тодоров, 7 Мирсат Салим, 10 Илиян Георгиев, 8 Петър Петров, 11 Десислав Петков, 13 Георги Ненков, 9 Гюрсес Александров.

СЪДИИ: Калоян Цветков – главен, Христо Хаджийски и Цветомир Колев – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Венцислав Великов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Кольо Данев /Варна/.