След 25 години пауза състезание по борба в Шумен

28.Юни.2017 /Сряда/ 08:07:37, 4497 прочитания, 0 коментара

23 юни се оказа исторически ден за шуменския спорт. След като 25 годнви в града не се беше провеждало състезание по борба, в зала „Младост” се проведе турнир в свободния стил. Организатор и домакин бе спортният клуб „Шумен”. На тепиха излязоха почти сто състезатели във възрастовите групи на децата, момчетата, кадетите и юношите. Категориите бяха 13, а учястие взеха борци от спортното училище и клуб „Лютфи Ахмедов” /Разград/, спортното училище „Олимпиец” /Търговище/, СК „Осман Дуралиев” /Исперих/, СК „Партизани” /с. Партизани/, СК „Царевец-Етър” /Велико Търново/, СК „Илия Павлов” /Велико Търново/, СК „Добруджански юнак” /Силистра/ и СК „Шумен”.

Младите таланти показаха много от добрите страни на свободната борба, станаха хубави и атрактивни двубои. След изиграните 49 срещи бяха ясни победителите и техните подгласници.

Домакините класираха десет свои борци за финалните срещи и спечелиха шест от тях. Ето и призьорите от СК „Шумен”.

Беркан Кямил – кадети 69 кг

Приза за най-резултатен състезател бе връчен на Стивън Христов от Велико Търново, а за най-техничен бе обявен Сечкин Юмер от Шумен.

Първото след четвърт век състезание бе проведено образцово и организаторите, начело със спонсора Бейзат Яхия и треньора Рушен Ибрям, получиха благодарности и поздравления от другите тимове. Намерението е този турнир да стане традиционен.

Разширен репортаж от състезанието с всички най-интересни моменти от срещите на шуменските борци и интервюта с някои от шампионите и техния треньор - в следващото видео.

04.Октомври.2018 /Четвъртък/ 08:55:23

Отборът на „Шумен 98” пътува до Румъния за последната си контрола преди началото на новото първенство в женската хандбална „А” група.

В Букурещ шуменки срещнаха старите си познати от „АCS 181 – SSP”. Румънките са четвърти в тяхната втора лига, като в състава са предимно перспективни момичета от спортно училище в столицата. При тях се подвизават и една опитни състезателки като лявото крило Юлияна Таче, а за мача с Шумен 98” за тях игра и националката Мария-Александра Гаврила. Тя е състезателка на втория в изключително силната Първа лига тим на „Румнику Вълча”. А се озова в състава за контролата, защото е дъщеря на треньора на „ACS 181 – SSP” Дан Гаврила. Николай Начев пък беше без новото попълнение Жана Маразова, която имаше личен ангажимент. Двубоят бе интересен и зрителите в зала ”Ирис” видяха много атрактивни изпълнения. Домакините взеха аванс от 3-4 гола и първото полувреме завърши при резултат 14:10. В края на втората част румънките успяха да увеличат разликата, като умело използваха грешките на съперника за светкавички контри, най-вече с бързоногата Юлияна Таче. Интересно е, че тя можеше да играе и за „Шумен 98” преди време, но високата цена спря ръководството на шуменския клуб да я привлече в състава. Крайният резултат от контролата е 31:21. Юлияна Таче вкара 13 гола, а за гостенките най-резултатна бе топреализаторката на България Кръстина Касабова с 8 попадения.

В неделя „Шумен 98” гостува в Свиленград на едноименния отбор за първия си мач от новото първенство.

„ACS 181 - SSP” – „Шумен 98” 31:21 /14:10/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 3 гола, 5 Василена Шомова, 7 Диляна Христова – 2, 9 Християна Драганова – 1, 10 Десислава Илиева – 1, 11 Маринела Панайотова – 3, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Иванова – 1, 18 Кръстина Касабова – 8, 78 Ирене Иванова – 2.

01.Март.2017 /Сряда/ 11:33:31
„ШУМЕН 05” – „РАКОВСКИ” – 2:3
/25:17, 21:25, 15:25, 25:22, 15:13/

„ШУМЕН 05”: 2 Елина Златева, 6 Светослава Ганчева, 7 Зейнаб Гювех, 9 Елена Борисова, 10 Маедех Борхани, 12 Стела Горанова, Поля Светозарова – либеро /1 Стефани Стефанова – капитан, 5 Лора Илиева, 8 Диана Филипова, 11 Рафаела Христова, 13 Габриела Ангелова/.
„РАКОВСКИ” /ДИМИТРОВГРАД/: 8 Елизабет Късаджикова, 11 Михаела Мартинова, 13 Ани Илиева, 16 Симона Николова, 17 Силвия Андреева, 19 Мирела Шахпазова, 9 Кристина Караджова – либеро, 12 Габриела Златкова - либеро /2 Димитрина Демирева, 3 Теодора Симеонова, 4 Милена Хубенова, 6 Вангелия Рачковска – капитан, 7 Виктория Ангелова, 10 Даниела Димитрова/.
СЪДИИ: Красимир Димитров /Плевен/, нац. категория, Мирослав Милев /Червен бряг/ нац. категория.
ДЕЛЕГАТ: Валери Йорданов.

В препълнената зала „Младост” отборите на „Шумен 05” и „Раковски” изиграха драматичен мач.  Домакините започнаха добре и взеха първата част, след това момичетата от Димитровград спечелиха два поредни гейма и поведоха. В третия гейм в състава на „Шумен 05” се появи опитната, но без подготовка разпределителка Диана Филипова. Кураж със своя опит вдъхна и друга видяла много битки волейболистка – центърът Лора Илиева. Така се стигна и до тай-брек, в който резултатът беше изравняван цели 11 пъти. След 13:13 в крайна сметка победата взеха гостенките.
Веднага след срещата Диана Филипова каза, че целта е тимът на „Шумен 05” да се подготви за плейофите. В този мач шуменки бяха водени от Цветомир Ценков и той коментира играта и причините за загубата. Старши треньорът на „Раковски” Иван Радичев беше доволен от победата и призна, че не правят сметки за съперника на плейофите. Той благодари и на хората край него, които подкрепят отбора финансово и които отново бяха  Шумен. Както беше и на контролата на 28-ми януари, която „Шумен 05” загуби с 1:3. Както се казва, дай, Боже, всекиму!
В другите срещи от този 12 кръг на НВЛ при жените „Марица” победи „Казанлък волей” с 3:0, а „Левски” надигра „Славия” с 3:2.
„Марица” води класирането с пълен актив от 36 точки и само един загубен гейм, втори е „Раковски”, а „Шумен 05” е седми с 9 точки.
26.Януари.2018 /Петък/ 08:33:59

На 27-ми януари отборът на „Хитрино” започва подготовката си за пролетния дял от първенството на Североизточната група в Трета футболна лига. Да припомним, че при втория си сезон в третия ешелон тимът е на трето място след 17 кръга. Активът му е 31 точки, като пред него са лидерът „Добруджа” с 41 и „Суворово-1” с 33. В изиграните 15 мача „Хитрино” има 9 победи, 4 равни и само 2 загуби.

Старши треньорът Николай Николов в специално интервю за 6tv.bg каза, че това класиране е резултат от сравнително добрата работа, постоянството и най-вече на добрия климат и на сплотения колектив.

Тръгва ли си някой от футболистите? Ще има ли нови попълнения? – отговорите в интервюто с Николай Николов.

Вече е ясно, че започва работата на стадиона в Хитрино, за да стане той едно добро място за футбол. Къде „Хитрино” ще играе мачовете си? – отговорът е пак там, във видеото.

17.Октомври.2017 /Вторник/ 08:30:16

В този четвърти кръг на ГАЛФ се срещнаха два отбора, които са ставали градски първенци на Шумен по мини футбол. „Трите мечки” бяха с три победи, а „Вълците” – с една победа, един равен и една загуба. Мачът мина през обрати, имаще много запомнящи се изпълнения, а и бе украсен с 10 гола. Загубата на „мечките” с 3:7 и четвъртата поредна убедителна победа на „Калбо” качи момчетата на капитана Георги Георгиев на първото място с пълен актив от 12 точки.

„ТРИТЕ МЕЧКИ” – „ВЪЛЦИТЕ” 3:7

0:1 – Петър Петров, 1:1 – Петър Петров, 2:1 – Юлиян Загоров, 2:2 – Лъчезар Луков, 3:2 – Атанас Антонов, 3:3 – Мирослав Петров, 3:4 – Кяшиф Фахрединов, 3:5 – Николай Николов, 3:6 – Кяшиф Фахрединов, 3:7 – Николай Николов.

„ТРИТЕ МЕЧКИ”: 1 Христо Бойчев, 5 Димо Димов, 7 Атанас Антонов, 8 Ивайло Николов, 9 Георги Никифоров, 11 Стойко Стойков – капитан, 14 Захари Димитров, 19 Валентин Иванов,20 Петър Петров, 99 Юлиян Загоров.

„ВЪЛЦИТЕ”: 1 Петър Петров, 2 Борил Андреев, 3 Мартин Петров, 4 Лъчезар Луков, 6 Петър Петров – капитан, 8 Николай Николов, 9 Мирослав Петров.

СЪДИЯ: Емил Димитров.