05.Април.2017 /Сряда/ 08:06:39, 2782 прочитания, 0 коментара

„ХИТРИНО” – „КАЛИАКРА” 3:0

1:0 – Илиян Дуков /37/, 2:0 – Христо Станчев /44/, 3:0 Явор Тодоров /84/.

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 99 Васил Христов, 5 Илиян Дуков, 4 Енес Кахриев, 3 Александър Иванов, 10 Христо Станчев, 9 Максим Недев – капитан, 22 Сердар Шевкетов /7 Младен Младенов/, 6 Антон Базелков, 8 Христо Александров /17 Петьо Василев/, 20 Явор Тодоров /Орхан Осман/.

„КАЛИАКРА”: Владислав Мачев, Стефан Николов, Станислав Стаматов, Дарин Андонов – капитан, Георги Гушлев, Димитър Михайлов, Теодор Ганчев, Тодор Вълканов, Калоян Калчев, Марин Сираков, Лионел Матадос.

СЪДИИ: Мартин Великов, Иван Руменов, Христо Христов /Варна/. Четвърти – Михаил Михайлов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Валентин Събев /Силистра/.

„Хитрино” спечели класическа победа срещу третия доскоро в Североизточната група на Трета лига тим на „Калиакра”. С два гола в края на първото полувреме и един в края на мача футболистите на домакините взеха трите точки и закръглиха актива си на 20, което ги оставя на деветото място.

Двама от голмайсторите – Илиян Дуков и Христо Станчев, благодариха един на друг за асистенциите и на колегите си. Те твърдят, че отборът на „Хитрино” расте от мач на мач. На същото мнение е и треньорът Николай Николов, който този път направи и вътрешни рокади.

Лидер в групата продължава да бъде „Черноморец” /Балчик/ с 51 точки. „Ботев” също вкара три безответни гола на гостуващия „Светкавица”. Така с 34 точки отборът от Нови пазар е четвърти.

10.Октомври.2017 /Вторник/ 18:05:48

ГАЛФ 2017/2018 III КРЪГ

ТЕКСТ ЗА САЙТА: В третия кръг от първенството на Градската аматьорска лига по футбол се срещнаха многократните шампиони от „Трите мечки” и последните градски първенци „ЗК КЕШ”. В истинско футболно шоу със страхотни изпълнения „мечките” наложиха волята си с 5:4, като интригата се запази до последната секунда. Така с три победи те отстояват авторитета си, преди да честват своя десетгодишен юбилей.

Продължават победната си серия и момчетата от „Калбо”, които също са с пълен актив от 9 точки. По-добре играха футболистите на „Чили алпин, но и този път не взеха точка, а драматично загубиха от Смядово с 4:5. „Вълците” се посъбудиха и след две загуби, направиха бойко реми с „Бул тийм”.

ЗК „ КЕШ” – „ТРИТЕ МЕЧКИ” 4:5

0:1 – Георги Никифоров, 0:2 – Петър Петров, 1:2 – Сердар Шефкетов, 1:3 – Захари Димитров, 2:3 – Аян Ирфан, 2:4 – Петър Петров, 2:5 – Петър Петров, 3:5 – Христо Христов, 4:5 – Банко Банков.

ЗК КЕШ”: 1 Васил Кирилов, 3 Аян Ирфан, 4 Банко Банков, 6 Христо Янков, 7 Диян Райчев, 8 Сердар Шефкетов, 9 Христо Христов, 10 Асен Гайдаржиев - капитан, 11 Пламен Владимиров.

„ТРИТЕ МЕЧКИ”: 1 Христо Бойчев, 5 Димо Димов, 8 Ивайло Николов, 9 Георги Никифоров, 11 Стойко Стойков – капитан, 14 Захари Димитров, 18 Михаил Неделчев, 20 Петър Петров, 99 Юлиян Загоров.

„Шумен 05” – „Казанлък волей” 0:3 /20:25, 10:25, 20:25/

„ШУМЕН 05”: 6 Светослава Ганчева, 7 Зейнаб Гювех, 9 Елена Борисова, 10 Маедех Борхани, 12 Стела Горанова, 13 Габриела Ангелова, 3 Поля Светозарова – либеро  / 1 Стефани Стефанова, 2 Елина Златена, 4 Велизара Начева – либеро, 5 Лора Илиева, 8 Моника Иванова, 11 Рафаела Христова, 14 Христина Златева/.
„КАЗАНЛЪК ВОЛЕЙ”: 11 Василена Папанова, 2 Елица Баракова, 14 Радостина Маринова, 13 Йоана Николова, 9 Янита Борисова, 5 Диана Казакова, 7 Златена Салабашева – либеро /1 Пламена Кораменова, 4 Мариела Салиева, 10 Виктория Ветчакова, 12 Анжела Симеонова, 17 Дариа Георгиева/.
СЪДИИ: Ваня Първанова /Плевен/ международна категория, Красимир Димитров /Плевен/ национална категория. Делегат на БФВ – Валери Йорданов /Варна/.

Шуменската публика препълни зала „Младост” и това не беше се случвало от години за волейболна среща. С нови екипи избраниците на Мехмед Башаран, който е вече и старши треньор, и на неговата помощничка Людмила Любенова започнаха мотивирано, предоляха нормалното притеснение в този първи домакински мач и не само заличиха преднината на „розите”, но и поведоха – 17:15. Чудесно включване направи Рафаела Христова. В края на гейма бяха направени и други смени, като влязоха Христина Златева и Стефани Стефанова. Грешки в посрещането позволиха на „Казанлък волей” да стигне до обрат и да спечели с 25:20.
Проблемите с посрещането продължиха и във втората част, като голяма заслуга за това има диагоналът на гостенките Йоана Николова, която направи уникална серия начални и доведе резултата до 1:11, а в мача записа 10 аса. В този гейм се появи и опитният център Лора Илиева, но нещата бяха необратими – 10:25.
Третият гейм отново беше равностоен, но в него може би си каза думата и натрупаната умора у волейболистките на „Шумен 05”. Маедех Борхани и Зейнаб Гювех пътуваха до Малдивите и обратно и играха там три мача с националния отбор на Иран. Няколко момичета пък в петък и събота също играха три мача за девойките старша възраст на клуба, които с три победи се класираха за финалите на държавното първенство. След 20:20 геймът отново беше записан в сметката на „Казанлък волей” – 20:25 и загуба с 0:3.
Състезателките и клубното ръководство благорят на зрителите за подкрепата и се надяват на нея и за следващите мачове.
Веднага след края на срещата старши треньорът на ВК „Казанлък волей” Страхил Балов поздрави шуменския тим и каза, че той има потенциал и му трябва обиграване. Специалистът отрече пред нашата камера нашумялото селфи с покривала на главите на неговите волейболистки да е било провокация и да има нещо общо с иранките в „Шумен 05”.
Старши треньорът на „Шумен 05” Мехмед Башаран пое вината за загубата на първата част, не прави драми и се извини на шуменската публика.
Чудесен финал на мача и доказателство, че спортът е все пак само игра, беше прегръдката между Елина Златева и диагонала на „розите” Йоана Николова. Те бяха съотборнички в Казанлък миналия сезон, като там беше и другата близначка – Христина.
В този девети кръг на Националната волейболна лига при жените лидерът „Марица” продължи победната си серия и спечели като гост на „Славия” с 3:0, а ЦСКА надделя над „Раковски” с 3:1. В класирането „Марица” е с пълен актив от 30 точки, следван от „Казанлък волей” с 22 и мач по-малко. „Шумен 05” е на шесто място с 8 точки.
23.Ноември.2018 /Петък/ 10:07:05

Отборът на „Хитрино” продължи серията си без загуба с 3:1 срещу „Септември 98” /Тервел/. Футболистите на Николай Николов за последно останаха без точка при минималната загуба с 0:1 като гости на „Суворово-1” още в шестия кръг.

За пореден път „Хитрино” нанесе поразяващ уздар само за 10 минути с голове на Ивелин Василев, Мехмед Сабри и Даниел Желев от 29-ата до 39-ата.Тогава може би поспадна мотивацията. Въпреки това през второто полувреме бяха създадени още положения, но повече голове във вратата на съперника не паднаха. В последната минута гостите стигнаха до своя гол, вкаран от Дейвид Венциславов.

Наставникът на отбора „Септември 98” Валентин Пейчев потърси вината у своите футболисти, а не у съдиите. Той потнвърди, че в Тервел има всички условия, включително и много добър терен, да се играе футбол.

Колегата му Николай Николов в края на полусезона каза, че е само „малко недоволен” от представянето на „Хитрино”.

В този кръг „Ботев” /Нови пазар/ загуби при гостуването си на „Тополи 2010” с 0:1, а „Волов” като гост завърши наравно с „Устрем” /Дончево/ - 2:2. В класирането води „Суворово-1” с 29 точки, следван от „Спартак 1918”, „Ботев” и „Хитрино” с по 26.

На 24 ноември, събота, в Шумен е регионалното дерби „Хитрино” – „Ботев”.

„ХИТРИНО” – „СЕПТЕМВРИ 98” 3:1

1:0 – Ивелин Василев /29/, 2:0 – Мехмед Сабри /30/, 3:0 – Даниел Желев /39/, 3:1 – Дейвид Венциславов /90/

„ХИТРИНО”: 1 Дилян Димов, 23 Максим Недев – капитан /5 Васил Марков/, 99 Боян Николов, 19 Даниел Желев, 10 Васил Христов, 6 Евгени Стоянов /7 Георги Колев/, 18 Явор Тодоров, 8 Йордан Йорданов, 9 Христо Александров, 11 Мехмед Сабри /20 Дилян Ганев/, 3 Ивелин Василев.

„СЕПТЕМВРИ 98”: 12 Деним Александров, 3 Младен Димитров, 13 Танер Юсню, 17 Михаил Михайлов, 16 Симеон Митев, 2 Николай Станчев /4 Христо Христов/, 10 Стефан Стефанов – капитан, 9 Мартин Кирилов, 6 Николай Димитров, 11 Дейвид Венциславов, 15 Пламен Панайотов /18 Никита Стелиянов/.

СЪДИИ: Калоян Цветков – главен, Живко Петров и Цветомир Колев – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Мирослав Шенков /Русе/.

ДЕЛЕГАТ: Светлозар Маринов /Русе/.

22.Декември.2017 /Петък/ 17:40:59

За пореден път Шумен уважи своите най-добри спортисти. На специална церемония в Общинския младежки дом бяха връчени призовете на най-заслужилите. Те бяха почетени от кмета на общината Любомир Христов, председателя на общинския съвет проф. Борислав Беджев, заслужили деятели и приятели на спорта...

Спортист номер едно за 2017 година е световният и европейски шампион по муай тай от клуб „Шуменска крепост” Пламен Борисов. Ето и цялата великолепна десятка: