„Шумен 05” спечели първия гейм срещу ЦСКА и загуби с 1:3

13.Февруари.2017 /Понеделник/ 19:09:07, 2245 прочитания, 0 коментара
Автор: 6tv
„ШУМЕН 05” – ЦСКА 1:3 /25:21, 20:25, 12:25, 22:25/

„ШУМЕН 05”: 2 Елина Златева, 6 Светослава Ганчева, 7 Зейнаб Гювех, 9 Елена Борисова, 10 Маедех Борхани, 12 Стела Горанова, 5 Габриела Ангелова – либеро /1 Стефани Стефанова – капитан, 3 Поля Светозарова – либеро, 4 Велизара Начева, 8 Селин Салим, 11 Рафаела Христова, 13 Станимира Тошева, 14 Христина Златева/.
ЦСКА: 1 Ивета Станчулова, 4 Полина Нейкова, 8 Ралина Дошкова, 11 Силвия Кьосева – капитан, 15 Мартина Хикова, 17 Натали Петрова, 19 Михаела Михайлова – либеро /7 Кристина Бончева, 9 Андреа Цветанова, 10 Дарина Куманова, 12 – Кристиана Белецова – либеро, 14 Борислава Съйкова, 16 Янита Николова/.

След 3:8 при първото техническо прекъсване с добри атаки на Маедех Борхани, успешна игра в центъра на Светослава Ганчева, ас на Зейнаб Гювех и добра организация „Шумен 05” успя да стигне до обрат за 16:13, а след това и да затвори гейма в своя полза - 25:21.
Колебливо беше началото и на втората част и пак подкрепяните от малка агитка волейболистки на ЦСКА натрупаха аванс – 7:16. Чудесно включване направи Станимира Тошева. Нейната серия начални удари, включително и два аса,  затрудни посрещането на столичанки, което пък улесни домакините и те скъсиха дистанцията. За съжаление точно посрещането беше проблем и за шумвенки и те загубиха частта с 20:25.
Може би притеснението в тъй или иначе необиграните волейболистки на „Шумен 05” се засили и в третия гейм те бъркаха повече от допустимото. Нямаше го и началният удар, който на тренировките доста от момичетата изпълняват повече от добре. Логично се стигна до 12:25.
В много важния четвърти гейм „Шумен 05” пак догонваше, но разликата беше малка – 13:16, 19:21, 21:23. Уви, силите стигнаха само до 22:25 и загуба на мача с 1:3 гейма.
Зрителите в зала „Младост” пак бяха със своите любимки в най-трудните моменти и се опитваха да им вдъхнат кураж. Тук може би трябва да охладим нечии прекалени амбиции, като припомним, че отбор не се прави за месец. И да кажем, че тъй нашумелите иранки са добри волейболистки, но все пак не са състезателки от световна и европейска класа. Затова – нека да се радваме, че има хора, които опитват да съживят един толкова атрактивен спорт, и да сме търпеливи и реалисти в очакванията си.
След мача старши треньорката на ЦСКА Юлия Иванова призна, че са имали разузнаване и че в първия гейм не са могли да спрат Маедех Борхани и съотборничките й.
Мехмед Башаран на свой ред очаква шуменки да повярват в себе си, да преодолеят притеснението. Според него отборът расте, макар и малко, с всеки мач. Въпросът е дали ще е достатъчно времето до плейофите, за да се стигне до определено задоволително ниво.

29.Август.2017 /Вторник/ 17:16:44

В първия си домакински мач от втория си сезон в Североизточната група на Трета футболна лига отборът на „Хитрино” не можа да вкара на „Калиакра” и завърши наравно – 0:0.

След равенството 1:1 в Търговище срещу „Светкавица” домакините почиваха във втория кръг, тъй като „Доростол” се отказа. Трима футболисти от Силистра вече са картотекирани в „Хитрино” и двама от тях излязоха в стартовия състав срещу „Калиакра” – 31-годишният защитник Боян Николов и 28-годишният Даниел Желев – също бранител. Нападателят Ивелин Василев, който е на 26 години и вече има стаж в отбори като „Добруджа”, „Нефтохимик”, „Калиакра” и „Доростол”, чака жълтата си карта.

Мачът в Хитроно се игра при типична лятна жега, имаше много борба, не липсваха и положения, но гол не беше отбелязан. В 55-ата минута отлично представилият се вратар на „Калиакра” Мирослав Марков спаси дузпа на Христо Станчев.

„ХИТРИНО” – „КАЛИАКРА” 0:0

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 99 Васил Христов, 22 Боян Николов /4 Енес Кахриев/, 24 Даниел Желев /77 – Евгени Стоянов/, 3 Николай Станчев /11 Расим Расимов/, 5 Александър Иванов, 9 Максим Недев – капитан, 10 Христо Станчев, 8 Христо Александров, 7 Младен Младенов, 17 Йордан Йорданов.

„КАЛИАКРА”: 1 Мирослав Марков – капитан, 12 Александър Михайлов /17 Георги Калинков/, 21 Георги Щерев, 5 Георги Христов, 7 Даниел Димитров, 10 Илиян Неделчев, 30 Матио Димов, 20 Стефан Николов, 3 Слави Сталев, 16 Цветан Петров, 11 Калоян Калчев /14 Пламен Георгиев/.

СЪДИИ: Борис Попов, Мирела Иванова, Мирослав Марков – тримата от Русе.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Михаил Михайлов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Димитър Димитров /Варна/.

След мача старши треньорът на „Калиакра” Красен Николов бе доволен от раздаването на своите предимно млади футболисти и обясни, че общината е главен спонсор на клуба. Наставникът на „Хитрино” Николай Николов каза, че поема вината за това равенство и за пореден път обяви сериозните си намерения отборът да расте във времето.

В този кръг „Ботев” /Нови пазар/ се наложи категорично като домакин над „Бенковски” /Бяла/ с 4:1.

02.Септември.2019 /Понеделник/ 10:25:12

Хитрино” загуби на своя стадион от „Черноломец” /Попово/ и това според някои е изненадата на четвъртия кръг на първенството в Трета лига на Североизточната група. Домакините имаха няколко положения, но не можаха да вкарат. Малко преди почивката, в 38-ата минута, след центриране отдясно Васко Христов си отбеляза автогол и „Черноломец” поведе.

В 48-ата минута Мартин Иванов засече от малък ъгъл прострелна топка и я забоде под гредата – 1:1. Зрителите очакваха, че „Хитрино” пак ще намери пътя към пълния обрат, но това не стана. Десет минути по-късно главният съдия Калоян Цветков отсъди дузпа за тима от Попово. След удара на Александър Недев топката близна напречната греда и излезе в аут. И този момент не бе използван от „виолетовите”. В 61-ата минута същият този Александър Недев от границата на наказателното поле прати върнатата към него топка в мрежата на Дилян Димов. „Хитрино” продължи да настоява с дълги и високи топки към двамата си нападатели – Ивелин Василев и Христо Александров. Бранителите на „Черноломец и вратарят Радосвет Христов не допуснаха попадение – втора победа на чужд терен и нови три точки в актива. В самия край на мача след размемени „любезности” между Енес Кахриев и Беадир Беадиров първият получи жълт картон, а Беадиров – червен.

Наставникът на „Черноломец” Диян Кирилов изрази увереност, че макар и завърнал се след десетина години, неговият отбор има сили да победи и челниците в групата. Колегата му Николай Николов пое голяма част от вината върху себе си, като обясни, че не е трябвало да пуска в игра контузения Васко Христов. Той обясни и защо тъй дълго правеният терен е в лошо състояние.

В този кръг „Шумен 2007” спечели домакинския си мач срещу „Калиакра” с 3:1, а „Ботев” отстъпи в Нови пазар на „Светкавица” с 0:1.

„ХИТРИНО” – „ЧЕРНОЛОМЕЦ” 1:2

0:1 – Васил Христов /автогол - 38/, 1:1 – Мартин Иванов /48/, 1:2 – Александър Недев /61/

„ХИТРИНО”: 12 Дилян Димов, 5 Боян Николов /4 Енес Кахриев/, 19 Даниел Желев, 10 Васил Христов /17 Ивайло Иванов/, 8 Йордан Йорданов, 9 Христо Александров – капитан, 3 Ивелин Василев, 77 Дениз Неджмиев, 11 Светослав Славчев, 6 Живко Парашкевов, 99 Мартин Иванов /20 Харун Якубов/.

„ЧЕРНОЛОМЕЦ”: 92 Радосвет Христов, 14 Пламен Петров – капитан, 16 Ясен Василев, 11 Беадир Беадиров, 88 Диян Димитров /9 Десислав Петков/, 3 Васил Марков, 8 Тодор Кънчев /10 Калин Кънчев/, 15 Даниел Венков, 5 Александър Недев, 4 Ивайло Иванов /2 Виктор Иванов/, 12 Димитър Стефанов.

СЪДИИ: Калоян Цветков – главен, Мирослав Симеонов и Димитър Аянов – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ/ Веселин Гацев /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Атанас Петров /Варна/.

12.Септември.2013 /Четвъртък/

През периода от 16-и септември до 4-и декември ще бъде прекъснато движението на влаковете в участъка между гарите Смядово и Комунари. Причините за прекъсването на влаковото движение са ремонтни дейности по железния път, които Национална компания „Железопътна инфраструктура” ще извършва в посочения участък.

До приключване на ремонтните дейности един пътнически влак от Горна Оряховица за Комунари и един пътнически влак от Варна за Комунари ще се движат само до гара Смядово. Други два пътнически влака, които пътуват по маршрут от Комунари за Варна, ще се движат само от Смядово до Варна.

За осигуряване на транспортно обслужване за клиентите на „Холдинг Български държавни железници” ЕАД ще бъдат осигурени автобуси, които да превозват пътниците от и за тези влакове в участъка между гарите Смядово и Комунари.

Информация за промените в разписанията на влаковете, както и за разписанията на автобусите, е поставена във всички гари и спирки по този маршрут, както и в електронния пътеводител на официалната интернет страница на „Холдинг БДЖ” ЕАД (www.bdz.bg).

За подробна информация клиентите на „Холдинг Български държавни железници” ЕАД могат да се обръщат към гишетата „Информация” и билетните каси в съответните железопътни гари.
25.Юли.2017 /Вторник/ 12:06:03

Двама са победителите от състезанието по планинско изкачване „Шипка-Дамасцена”. Панагюрецът Любен Каменов триумфира в откритото международно, а шуменецът инж. Христо Манолов спечели 25-те точки за първото място в петия кръг от националния шампионат.

В разпределението на призовите места се включиха още Юлиян Телийски и Пламен Камбуров, а надпреварата под легендарния връх събра рекорден брой силни автомобили и добри пилоти.

Очаквайте в 6 tv.bg разширен репортаж с всичко най-интересно от двата дни. Ще видите уникални кадри и интервюта с елитните пилоти, за да разберете как екипът на Манолов спаси състезанието; как Виолета – жената на Ники Златков, не го дочака в неделя; защо награждаването се забави с часове; с какви усилия феновете си намираха места за гледане и т. н....