Християн Тотев и Ани заедно стигат до победите

11.Януари.2017 /Сряда/ 15:27:19, 4393 прочитания, 0 коментара
Автор: 6tv

Едва 22-годишният Християн Тотев е вече двукратен световен и трикратен европейски шампион по муай тай, печелил е много титли в различни стилове и в България. За четвърти път той беше избран за спортист номер едно на Шумен. Ние имаме привилегията да гостуваме в дома на записалия магистратура студент от ШУ „Св. Константин Преславски” и на неговата колежка в учението Ани. Те са вече семейство. Кой е „господарят” вкъщи и в кухнята?

Поза ли е патриотизмът?

Ще защитава ли световните си титли в Тайланд кик боксьорът?

Защо Криско и Ани чакат с нетърпение месец март?

Вижте!

26.Януари.2017 /Четвъртък/ 14:37:07
С тренировъчното „Мицубиши Лансър Ево 4” пилотът  Христо Манолов от Шумен и навигаторът Ангел Башкехайов от Пещера направиха чудесно състезание в Трансилвания. В снежното ръмънско „Ковасна рали” те завършиха четвърти в генералното класиране и първи в своя клас.
За кефа, за коловозите, за снега и физиката, за сгънатите амортисьори, за ралито като мечта на пилота – в специалното интервю с него за 6TV.bg. Върху колко коня сяда Христо Манолов в кръговете от планинския шампионат и за колко стига до стоте километра в час? Как шуменецът оценява миналия сезон и има ли намерение да се бори с властелина в тази дисциплина в последните три години  Любен Каменов? Къде беше пилотът в първите минути на новата 2017-а година? – пак тук.
28.Февруари.2017 /Вторник/ 09:00:42
„ШУМЕН 98” – „ПОМОРИЕ” 26:25 /15:13/

„ШУМЕН 98”: 12 Десислава Сашева, 4 Десислава Славева, 7 Диляна Христова – 5 гола, 9 Християна Драганова, 10 Лидия Бакърджиева – 6, 17 Ирене Иванова – 3, 77 Габриела Христова – 12 /16 Фатме Юксел, 3 Антоанета Вълканова, 18 Марина Валентинова/.
„ПОМОРИЕ”: 1 Красимира Каръкова, 6 Росица Ерменлиева, 7 Жана Маразова, 8 Соня Маринакиева, 9 Гергана Ефтимова – 4 гола, 10 Лили Стойчева, 11 Петя Митева, 13 Силвия Куманова – 4, 14 Габриела Никова, 19 Зорница Стоянова, 25 Димка Предьова – 4, 77 Валерия Миладинова – 8.
СЪДИИ: Станислав Стойков, Велизар Делийчев /Ловеч/.
ДЕЛЕГАТ НА БФХ: Милен Белев /Ловеч/.

Първа победа в последния си домакински мач за това първенство на женската хандбална „А” група постигна отборът на „Шумен 98”. В своята зала „Плиска” той спечели срещу „Поморие” с 26:25. Преди срещата председателят на УС на ХК „Шумен 98” Марияна Семерджиева поднесе цветя на Гариела Христова за нейния 26-и рожден ден. Върналата се след тежка контузия и операция Габи направи страхотен мач и завърши с 12 гола.
През първото полувреме резултатът беше изравняван няколко пъти. След почивката шуменки дръпнаха с 4 гола при 22:18, но след това направиха пропуски в стрелбата и при контраатаките и финалът беше истинска драма. Дълго чаканата победа все пак дойде, макар и само с гол преднина – 26:25. Силно оръжие на домакините беше контраатаката – единична и разширена. На дясното крило добри изяви имаше Лидия Бакърджиева, а разпределителката Диляна Христова пак беше моторът на отбора, като завърши в типичния си стил няколко атаки.
След срещата рожденичката Габриела Христова, Лидия Бакърджиева и старши треньорът Николай Начев бяха доволни от победата, недоволни от сезона като цяло и с надежди за по-добро бъдеще.
След като не можа да влезе в четворката, която продължава борбата за разпределението на челните места, „Шумен 98” завършва сезона на 12-и март като гост на „Етър 64”.
13.Януари.2017 /Петък/ 11:14:23
Това заглавие сигурно ще стресне феновете на автомобилния спорт, според които шуменецът Мартин Сурилов е най-атрактивният български рали пилот в момента. Уви, има опасност да не го видим на трасето. Каква е причината? Мечтаят ли още Марто и неговият навигатор Здравко Здравков за професионална кариера? Има ли нещо общо между шуменеца и Ясен Попов? Как Мартин Сурилов използва кошмарния  за някои шофьори сняг и могат ли „някакви си” минус 13 градуса на Шуменското плато да уплащат него и колегата му Христо Манолов? Нали знаете къде са отговорите - малко по-надолу...