18.Юли.2016 /Понеделник/ 12:21:00, 936 прочитания, 0 коментара
Автор: 6ТВ

14.Септември.2017 /Четвъртък/ 18:10:58

„ХИТРИНО” – „БЕНКОВСКИ” 3:1

0:1 – Ивайло Вечеславов /30/, 1:1 – Васил Христов /37/, 2:1 – Явор Тодоров /65/, 3:1 – Расим Расимов /81/.

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 21 Симеон Симеонов /99 Васил Христов/, 22 Боян Николов /20 Явор Тодоров/, 9 Максим Недев /капитан/, 5 Александър Иванов /7 Йордан Йорданов/, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 6 Евгени Стоянов, 8 Христо Александров, 17 Младен Младенов, 10 Расим Расимов.

„БЕНКОВСКИ”: 1 Александър Ангелов, 14 Александър Тодоров /16 Жулиен Михайлов/, 8 Даниел Панайотов – капитан, 13 Ангел Карадаг, 7 Богомил Михалев /22 Роберт Ленарт/, 5 Цветан Ганев /10 Кристиян Косев/, 8 Николай Иванов, 6 Стамен Владимиров, 19 Пламен Божилов, 21 Юлиян Игнатов, 17 Ивайло Вечеславов.

ГЛ. СЪДИЯ –Мирослав Шенков, асистенти – Кристиян Георгиев и Стефан Кръстев /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Деян Боев /Добрич/.

ДЕЛЕГАТ: Боян Боянов /Добрич/.

В четвъртия кръг от първенството на Трета лига в Североизточната група отборът на „Хитрино” спечели първата си победа за новия сезон. Като домакин той надделя над „Бенковски” /Бяла/ с 3:1. Гостите поведоха с гол на Ивайло Вечеславов, като преди това удариха и греда. Преди почивката от пряк свободен удар влезлият като смяна Васил Христов изравни. Той замени Боян Николов, който счупи ръката си. В самия край на полувремето тежка контузия получи и другият централен защитник на „Хитрино” Александър Иванов. Има съмнения за скъсани връзки или менискус, а окончателната диагноза ще стане ясна тези дни.

След почивката домакините упражниха сериозен натиск и поведоха с гол на друга резерва в този мач – Явор Тодоров. Макар да атакуваха рядко, гостите имаха своите шансове, но пропуснаха. Девет минути преди края Расим Расимов за пореден път надбяга пазачите си и с диагонален удар затвърди победата – 3:1.

Играещият треньор на „Бенковски” Цветан Ганев каза, че на този терен се играе трудно и благодари на общината в Бяла, която отново е зад футболния клуб. В отсъствието на старши треньора Николай Николов тима на домакините водиха Йордан Гълъбов и Милен Петков. Гълъбов коментира играта на своите футболисти, а сподели и как се е възстановил от тежката контузия синът му Пламен Гълъбов, когото ЦСКА преотстъпи на „Етър”, за да трупа мачове.

24.Ноември.2017 /Петък/ 13:08:40

Дербито на 15-ия кръг на Североизочната група в Трета лига беше между отборите на втория - „Хитрино”, и третия – „Суворово 1”. Домакините бяха без загуба от 2 септември, когато паднаха точно от „Суворово” с 0:4 като гости. Те обаче победиха този съперник в контрола през лятото и в мача за Купата на аматьорската лига неотдавна.

След дъждовете теренът в Хитрино беше тежък еи това, наред с напрежението, беше една от причините да има много повече борба и по-малко футбол. „Хитрино” създаде повече положения, но не вкара. Не успяха и гостите. Те играха с човек по-малко цяло полувреме, след като заради втори жълт картон веднага след почивката от игра беше отстранен Любомир Михалев.

След мача и от двата лагера имаха претенции към главния съдия Петър Кирилов от Добрич.

„ХИТРИНО” – „СУВОРОВО 1” 0:0

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 4 Енес Кахриев, 22 Боян Николов, 77 Даниел Желев, 99 Васил Христов, 6 Евгени Стоянов, 20 Явор Тодоров /7 Расим Расимов/, 10 Христо Станчев, 8 Христо Александров, 9 Максим Недев - капитан, 3 Ивелин Василев.

„СУВОРОВО 1”: 88 Костадин Иванов, 4 Костадин Хараламбиев, 16 Теодор Кирчев, 6 Данаил Борисов, 14 Станислав Иванов, 7 Милен Стефанов, 8 Николай Илиев, 15 Даниел Венков, 20 Любомир Михалев, 10 Никола Василев – капитан, 23 Никола Арнаудов /5 Никола Найденов/.

СЪДИИ: главен Петър Кирилов, асистенти Димитър Герчев и Калин Киров, четвърти Йонко Пенев.

ДЕЛЕГАТ: Атанас Петров.

02.Февруари.2017 /Четвъртък/ 18:20:21
В края на седмицата Нова Загора е домакин на държавното първенство по муай тай. Този много тежък стил вече има сериозни успехи в Шумен. В последните три години Християн Тотев и Пламен Борисов от клуб „Шуменска крепост” спечелиха общо две световни, пет европейски титли, сребърен и бронзов медал от шампионата на планетата.
Спорът за титлите този уикенд е особено важен, тъй като това е и квалификация за предстоящото през месец март световно първенство в Тайланд. Под ръководството на треньора Галин Методиев състезателите водиха тежки тренировки, имаха и спаринги във Варна с колеги от други клубове. Четирима бойци ще защитават авторитета на Шумен, а ще се опитат да стигнат и до квотите за световното.
Най-титулуван е Пламен Борисов в категория +91 кг. Той не крие, че след сребърния и бронзовия медал в родината на муай тая – Тайланд, сега тръгва с амбицията да спечели държавната, а след това и световната титла.
След като заради травма двукратният световен шампион в категория до 91 кг Християн Тотев няма да може да защитава своя трон, негов заместник ще бъде Иван Иванов. Иван вече се е качвал на ринга и като профи, благодарен е на Християн, че му помага в подготовката, и мисли, че има своите шансове.
Световната шампионка в К1 от Дъблин при кадетките Полина Галинова е готова за поредното предизвикателство. Тя очаква своите съпернички в категория до 60 кг при девойките младша възраст. Пред нашата камера Поля сподели какво е предимството да имаш за спаринг партньори момчета и бойци с много опит и килограми. А дали е предимство твоят личен треньор да ти  е и баща? Какви цели си поставя чаровното момиче преди тежките битки? – отговорите от самата нея.
Дебют в тази дисциплина и в нова категория – до 75 кг, ще направи Михаел Пенчев. 18-годишният ученик от Професионалната гимназия по икономика има повече опит в К1, но е подготвен добре и за двубоите в стила, който специалистите наричат стил на „осемте крайника”.
Треньорът Галин Методиев също събра много опит в подтотовката на своите състезатели от „Шуменска крепост” за муай тай срещите. Тренировките пак бяха тежки, изтощителни и ползотворни. А какво му струваше на самия него да играе спаринги с всички и да понася стотици тежки удари, той си знае. Целите пак са високи, но и ако, не дай боже, някой не успее, той пак ще бъде герой за специалиста, който четири пъти вече беше определян за треньор номер едно на Шумен.
26.Юни.2018 /Вторник/ 16:43:36

Четирима състезатели на клуб „Шуменска крепост” участваха на Балканиадата по кик бокс в Босна и Херцеговица. На ринга в Сараево шампионските титли на лоу кик спечелиха двама: Георги Атанасов стана първи при юношите младша в категория до 60 кг, а Димитър Стоянов триумфира в категория до 63,5 кг при юношите старша.

На финала при девойките старша в категория до 60 кг Полина Галинова загуби с 1:2 съдийски гласа. У зрителите и у специалистите остана чувството, че Поли бе ощетена. Интересно е, че единият глас за съперничката й бе на...български съдия от Бургас...Момичето обаче е убедено, че от загубите също има полза.

Вицешампион е и Никола Николов в категория до 71 кг при юношите старша.

Бойците бяха посрещнати на шуменската автогара от родители, близки и сътборници. Пътниците пък разпитваха кого посрещат така тържествено с четирима музиканти и гласовита певица.

Минути след пристигането си в родния Шумен кик боксьорите дадоха първите си интервюта за 6tv.bg. Пред нашага камера говори и треньорът-президент на „Шуменска крепост” Галин Методиев.