18.Юли.2016 /Понеделник/ 12:21:00, 1012 прочитания, 0 коментара

Бойните знамена на шуменските военни бяха осветени днес на Богоявление, Йордановден.

Тържествената церемония се състоя пред ДКТ „ Васил Друмев”, като свещениците Красимир и Емил от храм “Св. Три Светители” поръсиха със светена вода бойните знамена на шуменските поделения и българските знамена на представители на родолюбивите клубове „Традиция" и "Крум Страшний", както и клубните знамена „Калоян” и „Борис”.

Строя прие подполковник Добрев, а церемонията бе водена от военния историк Мишо Йорданов.

Сред присъстващите бяха кметът Красимир Костов, областният управител Донка Иванова, както и  народните представители Любомир Христов, Ралица Тодорова, Иван Иванов, командирът Митко Митев, майор Боян Александров и граждани.

13.Февруари.2018 /Вторник/ 08:11:11

Хандбалистките на „Шумен 98” направиха второ домакинкско равенство срещу един от лидерите. След като си разделиха точките с „Етър 64” преди Нова година, сега момичетата на треньора Николай Начев завършиха 30:30 с габровския „Бъки”.

След равенство до 3:3 гостите поведоха в зала „Плиска” с пет гола – 9:14. Все пак шуменки се оттеглиха на почивка с по-малък пасив – 15:17.

През второто полувреме на няколко пъти резултатът беше изравняван – 19:19, 22:22, 23:23...Минути преди края „Бъки” отново дръпна с четири гола – 24:28. Хандбалистките на „Шумен 98” обаче не бяха се предали. След няколко контри, завършени от чудесно включилата се Лидия Бакърджиева, те успяха да изравнят с гол на дясното крило 8 секунди преди края.

Кръстина Касабова потвърди страхотната си форма и завърши с 14 гола. За „Бъки” най резултатна беше Мари Томова с 10 попадения.

До края на първата фаза от първенството в женската „А” група остава само един кръг. С тази точка „Шумен 98” на практика си осигури място в първата четворка.

„ШУМЕН 98” – „БЪКИ” 30:30 /15:17/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 4 Ива Георгиева – 2 гола, 7 Диляна Христова /капитан/ - 3, 9 Християна Драганова – 2, 10 Десислава Илиева – 2, 12 Десислава Сашева, 13 Марина Валентинова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 1, Кръстина Касабова – 14, 77 Лидия Бакърджиева – 6, 78 Гизем Мазлъмова.

Ст. треньор: Николай Начев.

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 3, 7 Йоана Костова – 3, 8 Карина Съменова, 9 Габриела Цонева, 10 Екатерина Стефанова, 14 Маргарита Христова, 15 Милица Колева, 16 Ивон Дюлгерова, 21 Мадлен Тодорова - 8, 22 Рени Еремиева, 23 Емилия Самуилова – 6, 44 Мари Томова – 10, 55 Ивета Христова, 77 Ванеса Найденова.

Ст. треньор: Веселина Златева.

СЪДИИ: Младен Белов, Галин Караджов.

ДЕЛЕГАТ: Пейо Узунов.

17.Май.2017 /Сряда/ 19:55:11

Волейболистките младша възраст на „Шумен 05” не можаха да вземат визи за финалите на държавното първенство от зоналния турнир, на който бяха домакини.

След категоричната победа в първия мач срещу „Добруджа 07” с 3:0 дойде неочакваната загуба от „Спартак” /Варна/. Неочаквана, защото в досегашните срещи през сезона шуменки неизменно печелеха срещу водения от ветерана Ставри Димитров варненски.отбор, дошъл само с една резерва. „Спартак” взе първия гейм с 25:18, домакините се върнаха с 25:19 във втората част, но загубиха другите два гейма с 16:25 и 23:25. Което означаваше, че на другия ден трябва да бият очертаващия се фаворит ЦСКА с 3:0, за да станат втори.

Играта срещу червените беше по-добра, но мачът беше загубен с 0:3 /21:25, 24:26 и 8:25/.

Ето резултатите от всички срещи на турнира в Шумен.

4. „Добруджа 07”

Това трето място даваще право на шуменки да играят в турнира на третите и пак да търсят класиране, но ще е далеч по-трудно. При това имаше съвпадение на датите на този турнир и финалите на ученическото първенство, където в тима на СУ „Й. Е. Български” има пет момичета от състава младша възраст на „Шумен 05”.

Ето коментара на треньорката Людмила Любенова на пропусната домакинска възможност и за онова, което предстои на подрастващите волейболистки.

Междувременно момичетата 8-10 клас на СУ „Й. Е. Български” останаха на крачка от медалите на финалите на ученическите игри в Етрополе. Те се класираха четвърти, след като загубиха мача за третото място срещу отбор от Видин с 2:3 гейма. Интересно е, че в тай-брека шуменки водеха с 5 точки.

Девойките младща на „Шумен 05” са на турнира на третите в София заедно с тимовете на „Славия”, в чиято зала се играе, „Раковски” /Димитровград/ и „Спартак” /Плевен/. От плевенския клуб обаче уведомиха ръководството на БФВ, че отказват участие поради липсата на средства. На момичетата на Людмила Любенова е необходимо да стават първи или втори, за да имат още един шанс. Тогава те ще участват в последния турнир, който дава визи за финалите, където техни съперници ще са третият и четвъртият отбор от турнира на вторите.

Шуменските волейболистки започнаха турнира в София с 0:3 срещу „Славия”. За да продължат, им трябва победа срещу „Раковски”.

17.Февруари.2017 /Петък/ 10:27:14
Поканата на сръбския баскетболен гранд „Партизан” формации на БК „Шумен” да му гостуват за контроли беше истинска сензация. Старши треньорът в шуменския клуб Звонко Папак разкри за 6tv.bg каква е точно офертата и има ли той пръст в това.