Международен фестивал на фолклорната носия Жеравна 2016

18.Юли.2016 /Понеделник/ 12:21:00, 1281 прочитания, 0 коментара
Автор: 6ТВ

03.Април.2017 /Понеделник/ 11:06:53

Страхотно представяне направиха бойците от клуб „Шуменска крепост” на държавното първенство по кик бокс в стиловете лоу кик и кик лайт контакт, което се проведе в зала „Плиска”. Шуменци, които положиха огромни усилия и като организатори и домакини на турнира с 400 състезатели от непознатите досега като участие 50 клуба от цяла България. За това те получиха отлични оценки и благодарности от колегите си.

Заедно с това момчетата и момичетата от клуб „Шуменска крепост” спечелиха 8 шампионски титли, 3 сребърни и 5 бронзови медала. Което пък ги направи носители и на купата в отборното класиране в стила лоу кик. Този трофей в кик лайт контакта стана притежание на софийския клуб „Икен”.

Златното хоро поведе Георги Атанасов още в събота. Той спечели финала в категория до 63 кг на татамито при юношите младша възраст. В кик лайт контакта шампион стана и Атанас Стоянов в категория до 94 кг при юношите старша.

На ринга шестима шуменци стигнаха до златните медали. След победата си с нокаут в първия кръг Радослав Дянков игра късен втори двубой, а след това съперникът му на финала не излезе поради лекарска забрана и дебютантът е вече шампион при 67-килограмовите мъже. Отличен беше Иван Иванов в категория до 86 кг при мъжете и просто прегази съперниците си с по 3:0 съдийски гласа.

Бившият футболист Станислав Пенев стана първи при юношите старша в категория +91 кг, при това едва във втората си среща на ринга. В тази възраст шампионската титла с много сърцата игра завоюва и Димитър Стоянов в категория до 60 кг.

При юношите младша възраст Виктор Иванов стана любимец на препълнилите залата зрители заради техничната си и резултатна игра в категория до 54 кг. Той логично стигна и до титлата. Шампион е и Петър Радославов в категория до 63,5 кг. Интересно е, че той е от София, но там го тренира бившият боец на „Шуменска крепост” Борислав Бойчев.

С трите сребърни и петте бронзови медала везните в отборното класиране натежаха много в полза на „Шуменска крепост”. Затова треньорът Галин Методиев заедно със своите помощници - световните шампиони по муай тай Християн Тотев и Пламен Борисов, вдигна тъй желаната от всички участници купа.

Разширен репортаж от турнира по кик бокс в Шумен и много интервюта с победителите ще ви покажем в следващите дни в нашия сайт 6tv.bg.

30.Август.2017 /Сряда/ 17:45:45

Шуменският пилот Христо Манолов спечели второ поредно състезание от шампионата по планински изкачвания. Дипломираният инженер-икономист беше най-бърз в трите тренировъчни манша в събота и в двете състезателни качвания в неделя на планинско „Осогово”. Така той стана първи в най-силния клас НС1 и в генералното.

ГЕНЕРАЛНО КЛАСИРАНЕ „ОСОГОВО 2017”

1. Христо Манолов „МЛ Ево 9” НС1 5.18.040 мин

2. Юлиян Телийски „МЛ Ево 9” НС2 5.21.860

3. Иван Влъчков „Хонда Сивик” НС 3 5.44.370

Шампион в тази дисциплина за 2017 г. е Юлиян Телийски с актив от 104 точки. Макар и с три победи, Манолов остана втори с 93 точки, заради двете „нули”. Шуменецът е шампион в най-силния клас НС1.

Свърши ли сезонът за Христо Манолов? Какви са шансовете да кара рали? Защо в августовската жега пилотът мисли за зимата и за снега? Отговорите – във видеото по-долу.

28.Юни.2017 /Сряда/ 09:23:17

ДНЕС НЯМА ДА ПЛАЧЕМ

Две години без пилота Тодор Славов

На 28 юни 2015 година на рали „Твърдица-Елена”, само на 30 години, загина пилотът Тодор Славов. Неговите колеги и феновете твърдят, че шампионът не умира - той става легенда!

14.Март.2019 /Четвъртък/ 16:04:58

За втора поредна седмица Шумен бе домакин на финален турнир за Купата на България по хандбал. В зала „Плиска” трофея за юноши младша възраст М-14 си оспорваха шест отбора, разпределени в две групи. В „А” бяха „Добруджа” /Добрич/, „Фрегата” /Бургас/ и „Локомотив” /ГО/. В „Б” се събраха „Шумен 61”, „Левски” /Левски/ и „Полюс-ТМ” /Бургас/.

В първия полуфинал победителят от група „А” - „Фрегата”, победи втория от група „Б” - „Левски”, с 16:10. Първият от група „Б” - „Шумен 61”, надделя с 26:16 срещу „Добруджа” и също стигна до финала.

Двата отбора се хвърлиха здраво в битката за Купата на България в тази възраст и стана невероятен мач – с много добри техически изпълнения, тактическо надиграване и истинска драма. Редовното време завърши при равенство 19:19. Според регламента трябваше да бъат изпълнени по пет дузпи. И двата отбора вкараха по четири, а след изпълнението на петото успешно за „Фрегата” 7-метрово хвърляне в лагера на буртазлии ликуваха, а зрителите и хандбалистите на „Шумен 61” недоумяваха защо няма да бият своята пета дузпа. Оказа се, че съдиите на финала Станислав Стойков и Велизар Делийчев от Ловеч са отсъдили престъпване при четвъртата дузпа на домакините, изпълнена от Тихомир Стоянов. Така в протокола бе записан краен резултат 24:22 за „Фрегата”. Момчетата на треньорката Деси Илиева плачеха, родителите им и феновете бяха по-крайни и употребиха много определения за случилото се, които няма как да цитираме. С две думи, остана да витае съмнението, че някой е бил ограбен. От кого и защо? - може би няма значение...

Само тук, в 6tv.bg , можете да видите разширен репортаж от турнира, изпълнението на всички дузпи, решили крайното класиране, и сами да прецените кой прав и кой крив.