Международен фестивал на фолклорната носия Жеравна 2016

18.Юли.2016 /Понеделник/ 12:21:00, 1352 прочитания, 0 коментара
Автор: 6ТВ

05.Юни.2017 /Понеделник/ 18:42:48

За втора година близките на шуменската футболна легенда Цоньо Восилев и футболният клуб „Атлетик” организираха турнир за деца на негово име.

Взеха участие щест отбора с деца, родени през 2007 година. Пред много зрители малките футболисти направиха страхотни мачове. На финала играха двете формации на „Атлетик”. Ето и крайното класиране:

1. „Атлетик-1”

2. „Атлетик-2”

3. „Лудогорец”

4. „Ботев” /Нп/

5. „Шумен 2007”

6. „Светкавица”

Освен купите за призьорите отборите получиха и екипи от Българския футболен съюз.

Носители на индивидуалните призове станаха:

• най-добър вратар – Стоян Стоянов /”Лудогорец”/;

• най-добър защитник – Мартин Йорданов /”Светкавица”/;

• най-полезен играч – Димчо Вичев /”Шумен 2007”/;

• най-добър нападател – Алекс Василев /„Атлетик-1”/, който е и голмайстор на турнира с 11 гола.

21.Май.2019 /Вторник/ 21:30:37

Бъки” /Габрово/ е за пореден път шампион на България при жените, след като спечели и втория мач от суперфиналната серия срещу „Шумен 98”. В „Арена Шумен” имаше страхотна организация, гласовити агитки, добри изпълнения...Стана страхотен и много драматичен финал на хандбалното първенство в женската „А” група.

Домакините може би при прегоряха в желанието си да вземат реванш за загубата преди 4 дни в Габрово и обиграният тим на „Бъки” нанесе своя удар, като поведе с 4:0. Шуменки вкараха първия си гол чак в 10-ата, а втория – в 17-ата минута за 2:7. Полувремето завърши при резултат 9:13.

След почивката дистанцията бе скъсена при 12:14, а се стигна и до гол разлика – 21:22. Точно тогава дойдоха няколко грешки в организацията на атаката на шуменки, грешни и пресечени пасове завършиха с контри на „Бъки” и голове във вратата на Станислава Стоянова. Краен резултат 24:29. Титла за „Бъки” и престижното второ място за „Шумен 98”, който едва ли някой слагаше в сметките в началото на шампионата.

Приза за най-полезен състезател получи капитанката на „Бъки” Лидия Ковачева, която вероятно ще стане и голмайстор номер едно. За най-добра вратарка бе обявена Станислава Стоянова от „Шумен 98”. Интервюта с двете отличени, с други хандбалистки от двата отбора, с Николай Начев и с президента на БФХ Росица Бакърджиева – тук, в 6tv.bg. Разбира се – и разширен репортаж от мача в Шумен.

Бронзовите медали са за момичетата от ХК „Свиленград”, които надделяха в спора за третото място с „Етър 64”. След победата на южнячките във Велико Търново те спечелиха и втория мач, този път с 28:20 /11:6/.

„ШУМЕН 98” – „БЪКИ” 24:29 /9:13/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 2 Петромила Боянова, 3 Мария Маслева – 6 гола, 4 Натали Христова, 5 Виктория Петрова, 7 Десислава Илиева, 8 Глория Павлова – 9, 9 Християна Драганова, 10 Юлияна Таке - 4, 11 Маринела Панайотова – 3, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова, 77 Лидия Бакърджиева – 2, 78 Белла Стоянова.

„БЪКИ”: 5 Ивета Христова – 2 гола, 6 Лидия Ковачева – 3, 7 Йоана Костова – 6, 8 Карина Съменова – 4, 9 Габриела Цонева – 4, 10 Екатерина Стефанова, 11 Силвия Якова, 14 Маргарита Христова, 16 Ивон Дюлгерова, 18 Теодора Якова, 21 Мадлен Тодорова – 4, 23 Емилия Самуилова, 30 Моника Христова, 44 Мари Томова – 6, 52 Преслава Проданова.

СЪДИИ: Светослав Йовчев и Звезделин Йончев /Велико Търново/.

ДЕЛЕГАТ: Андрей Андреев /Варна/.

11.Август.2019 /Неделя/ 11:20:21

За втора поредна година „Ботев” и „Хитрино” се срещат в първия кръг на първенството в Североизточната група на Трета аматьорска лига. И пак мачът бе в Нови пазар.

И двата тима имат промени в съставите, а в горещото време повече бе борбата и по-малко бяха чисто футболните аргументи. Нямаше и много положения пред двамата вратари. Капитанът на гостите Максим Недев получи контузия още преди да е минал четвърт час и на негово място като полеви играч влезе вратарят Харун Якубов.

Малко след почивката шут от дистанция прати топката върху напречната греда на вратата на „Хитрино”. А малкото възможности за гол не бяха оползотворени. В 70-ата минута след спречкване помежду им съдията Димитър Гебешев показа директни червени картони на Калоян Петров от „Ботев” и новото попълнение на „Хитрино” Светослав Славчев. В този първи кръг отборът на „Шумен 2007” отложи домакинския си мач с „Бенковски” /Бяла/.

„БОТЕВ” – „ХИТРИНО” 0:0

„БОТЕВ”: 1 Симеон Симеонов, 17 Йордан Миленов - капитан, 21 Радослав Петков, 16 Пламен Петков, 4 Димитър Бузини, 8 Петър Петров, 19 Васил Димитров /30 – Николай Асенов/, 89 Калоян Петров, 15 Иван Иванов, 10 Димитър Димитров /7 Севдалин Димитров/, 9 Митко Митков.

„ХИТРИНО”: 12 Дилян Димов, 10 Васил Христов, 4 Енес Кахриев, 19 Даниел Желев, 5 Боян Николов, 8 Йордан Йорданов, 11 Светослав Славчев, 6 Живко Парашкевов, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров, 23 Максим Недев - капитан /20 Харун Якубов/.

СЪДИИ: Димитър Гебешев – главен, Христо Димитров и Мариян Хараланов – асистенти /Силистра/.

ЧЕТВЪРТИ: Николай Стайков /Търговище/.

ДЕЛЕГАТ: Валентин Вълчев /Търговище/.

18.Септември.2017 /Понеделник/ 18:53:49

По нова формула започна поредното издание на Градската аматьорска футболна лига в Шумен. Сега ще се играе есен-пролет, тъй като на практика започва държавно първенство по мини футбол под егидата на Българския футболен съюз. От футболната централа делегираха правата на Българската асоциация по мини футбол. Новостите ще научите от интервюто с председателя на сдружение ГАЛФ Ивайло Тошев.

В петък, 15-и септември, на трите игрища на „Атлетик арена” се играха шестте мача от първия кръг на турнира. Организацията пак бе безупречна, има нови отбори, направени бяха и обичайните трансфери, а гръмна и първата бомба. Коравият отбор на „Траки” победи категорично новосформирания „Бул Тийм”, където са събрани футболисти от „Енев” /Дибич”, които доминират в аматьорски футбол вече няколко години. Ние ще ви покажем най-важното от този мач. Ше можете да видите и как „Калбо” спечели с 8:0 срещу „Чили алпин”, а и моменти от други срещи.