28.Април.2016 /Четвъртък/ 09:52:40, 1122 прочитания, 0 коментара

Ако някога сме имали илюзията, че народните избранници в 43тото Народно събрание не работят само и единствено за собствения си политически интерес, а поне малко и за гражданите, последните промени в ИК ни опровергаха.

Промените в ИК от 22ри април 2016г. обслужват само оста ГЕРБ–БСП–ДПС-ПФ. В това народно събрание има минимална опозиция, когато стане дума за заграбване на власт. Малкото гласове на разума са заглушени от многобройния хор на глупостта.

·         Те решиха да ни заличават от избирателните списъци при негласуване. За възстановяване на гражданските ни права, ще трябва да подаваме молби, болнични или извинителни бележки, независимо дали живеем в България или чужбина

·         Те направиха възможно гласуването „за никого“, но този глас се разпределя към големите партии и за него се получава субсидия

·         Те направиха гласуването задължително, за да компенсират липсата на доверие в избирателите, които отказват да гласуват доброволно за едни и същи компрометирани лица

·         Те отказаха да създадат МИР „Чужбина“, който беше залегнал като обещание в предизборната платформа на ГЕРБ и РБ.

Напротив:

·         Те направиха практически невъзможно гласуването от чужбина, като отмениха възможността да се откриват избирателни секции извън консулства и посолства. За да не може 2 000 000 български граждани извън граница да им се бъркат с гласовете си в тънките, изборни сметки.

Ние, българите живеещи и работещи в Белгия остро се противопоставяме на тези поредни предизборни трикове!

Тази вечер от 18:00 пред постоянното представителство на България към ЕС в Брюксел на адрес 49, Square Marie-Louise, 1000 Bruxelles организираме флашмоб срещу приетите вчера промени в изборния кодекс.

Няма да позволим 43тото Народно събрание да заграби малкото и крехка свобода, която успяхме да извоюваме през последните години.

#ИскамДа Гласувам

05.Април.2017 /Сряда/ 08:06:39

„ХИТРИНО” – „КАЛИАКРА” 3:0

1:0 – Илиян Дуков /37/, 2:0 – Христо Станчев /44/, 3:0 Явор Тодоров /84/.

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 99 Васил Христов, 5 Илиян Дуков, 4 Енес Кахриев, 3 Александър Иванов, 10 Христо Станчев, 9 Максим Недев – капитан, 22 Сердар Шевкетов /7 Младен Младенов/, 6 Антон Базелков, 8 Христо Александров /17 Петьо Василев/, 20 Явор Тодоров /Орхан Осман/.

„КАЛИАКРА”: Владислав Мачев, Стефан Николов, Станислав Стаматов, Дарин Андонов – капитан, Георги Гушлев, Димитър Михайлов, Теодор Ганчев, Тодор Вълканов, Калоян Калчев, Марин Сираков, Лионел Матадос.

СЪДИИ: Мартин Великов, Иван Руменов, Христо Христов /Варна/. Четвърти – Михаил Михайлов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Валентин Събев /Силистра/.

„Хитрино” спечели класическа победа срещу третия доскоро в Североизточната група на Трета лига тим на „Калиакра”. С два гола в края на първото полувреме и един в края на мача футболистите на домакините взеха трите точки и закръглиха актива си на 20, което ги оставя на деветото място.

Двама от голмайсторите – Илиян Дуков и Христо Станчев, благодариха един на друг за асистенциите и на колегите си. Те твърдят, че отборът на „Хитрино” расте от мач на мач. На същото мнение е и треньорът Николай Николов, който този път направи и вътрешни рокади.

Лидер в групата продължава да бъде „Черноморец” /Балчик/ с 51 точки. „Ботев” също вкара три безответни гола на гостуващия „Светкавица”. Така с 34 точки отборът от Нови пазар е четвърти.

12.Ноември.2013 /Вторник/ 11:49:34
22-годишен водач е пострадал при пътен инцидент  по пътя Шумен- Силистра вчера по обяд. Произшествието станало около 12 часа на разклона за кариерата в село Хитрино Х.И. от село Владимировци който управлявал лек автомобил Ауди “А3” с разградска регистрация не спазил дистанция с движещият се пред него самосвал “Волво” с варненска регистрация и го блъснал отзад. Следствие на  удара е пострадал водачът, който бил зад волана на аудито. Откаран е с екип на Центъра за спешна медицинска помощ в МБАЛ- Шумен. След преглед е установена фрактура на тазобедрена кост. Настанен е за лечение, без опасност за живота. Образувано е досъдебно производство.
01.Април.2019 /Понеделник/ 08:40:17

В мач от 21-ия кръг на Североизточната група на Трета футболна лига ”Хитрино” спечели убедително като домакин на „Устрем” /Дончево” с 5:0. При студено за сезона време и силен вятър на градския стадион „П. Волов” домакините имаха пълно игрово надмощие и създадоха много положения, повечето от които бяха проиграни.

В 17-ата минута Христо Александров откри, а в края на първото полувреме Йордан Йорданов удвои от дузпа. След почивката отново Христо Александров, и пак на далечната греда, отклони центрираната топка за 3:0. Веднага след този гол старши треньорът на „Хитрино” Николай Николов направи тройна смяна. Интересно е, че двама от влезлите футболисти вкараха двата гола за крайното 5:0. Първо Евгени Стоянов посрещна отбитата от вратаря топка и с плътен удар я заби в мрежата. В края на мача Максим Недев бе спънат в наказателното поле и сам реализира втората за неговия тим дузпа.

В този кръг “Волов” взе точка след 1:1 при гостуването си на „Тополи 2010”, а „Ботев” загуби в Нови пазар от „Светкавица” с 0:2.

„ХИТРИНО” – „УСТРЕМ” 5:0

1:0 – Хисто Александров /17/, 2:0 – Йордан Йорданов – дузпа /43/, 3:0 – Христо Александров /55/, 4:0 – Евгени Стоянов /66/, 5:0 – Максим Недев – дузпа /86/

„ХИТРИНО”: 13 Харун Якубов, 19 Даниел Желев, 99 Боян Николов, 3 Ивелин Василев, 11 Мехмед Сабри, 8 Йордан Йорданов /23 Максим Недев, 77 Влад Михайлов, 10 Преслав Пасев /6 Евгени Стоянов/, 9 Христо Александров /капитан/, 17 Васил Христов, 20 Явор Тодоров /4 Енес Кахриев/.

„УСТРЕМ”: 12 Иван Иванов, 21 Петър Тодоров, 4 Симеон Симеонов /15 Светослав Валентинов/, 5 Павлин Петров – капитан, 8 Владислав Овчаров /13 Добромир Костов/, 23 Димитър Димитров, 14 Георги Иванов, 6 Силвиян Иванов, 2 Георги Колев, 11 Янко Крумов, 17 Джем Сали.

СЪДИИ: Мартин Иванов – главен, Радослав Георгиев и Светослав Христов – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Николай Стайков /Търговище/.

ДЕЛЕГАТ: Петко Петков /Търговище/.

18.Декември.2018 /Вторник/ 16:00:36

В последния мач за 2018 от хандбалното първенство на жените „Шумен 98” загуби домакинството си на „Етър 64” и ще зимува на четвъртото място в класирането. След 11 изравнявания в „Арена Шумен” гостите ликуваха, а резултатът на таблото бе 19:24.

Цялото първо полувреме се играеше гол за гол и в повечете случаи шуменки повеждаха, а „виолетовите” стигаха до равенството. Интересно е, че Кръстина Касабова вкара пет поредни гола за „Шумен 98”, след това за 6:4 се разписа Юлияна Таче. След 8:8, 9:9, 10:10 и 11:11 пак Касабова завърши тази част – 12:11.

След почивката равновесието се запази до 14:14. „Етър 64” успя да излезе напред – 15:19. Решителна отново бе ролята на вратарката Десислава Николова, която извади невероятни топки, а от нея тръгнаха и повечето контри, завършвани най-често от Данислава Петрова, която вкара 8 гола в мача. Вратарката на „Етър 64” спаси четири пъти на останалата сама срещу нея Таче, а отрази и много други удари. Колежките й от „Шумен 98” Станислава Стоянова и Фатме Юксел също направиха добри спасявания, хванаха и дузпи, но явно и този път момичетата на Николай Начев не издържаха и физически. Не помогнаха и 11-те гола на Кръстина Касабова. Гостенките удържаха преднината си дори когато останаха без капитанката си Соня Богданова, която получи трето двеминутно наказание и получи червен картон. Тук трябва да отбележим, че „Етър 64” изтърпя осем наказания, които обаче не бяха използвани от съперника му. Крайният резултат е 19:24.

В този седми кръг „Свиленград” победи като домакин „Поморие” с 35:20, а „Бъки” спечели гостуването си на „Ники спорт” с 40:21. Ето и временното класиране преди срещите напролет: 1. „Бъки” – 12 точки, 2. „Етър 64” – 11, 3. „Свиленград” – 9, 4. „Шумен 98” – 8, 5. „Поморие” – 2, 6. „Ники спорт” – 0.

„ШУМЕН 98” – „ЕТЪР 64” 19:24

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева, 4 Светлана Николаева – 1 гол, 7 Диляна Христова – 2, 9 Християна Драганова, 10 Юлияна Таче – 3, 11 Маринела Панайотова – 2, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова, 18 Кръстина Касабова – 11, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова.

„ЕТЪР 64”: 2 Деница Асенова – 1, 3 Александра Бундева, 7 Миглена Христова – 4, 8 Соня Богданова – 1, 9 Ангелина Симеонова, 10 Мария Йорданова – 4, 11 Кристияна Караманлиева – 5, 12 Десислава Николова, 14 Данислава Петрова – 8, 16 Ралица Димова, 19 Петя Кръстева – 1, 20 Веселина Иванова.

СЪДИИ: Георги Дойчинов и Нено Башев /Габрово/.

ДЕЛЕГАТ: Андрей Андреев /Варна/.