20 български телевизии се обединяват в мащабен риалити проект

18.Април.2016 /Понеделник/ 14:17:45, 1695 прочитания, 0 коментара

Продуцентска къща Plovdiwood Entertainment стартира проектът „Plovdiwood Academy“, който е насочен към всички изпълнители, участвали на големите концерти в телевизионни формати в България.

„Plovdiwood Academy“ ще запознава зрителската и читателската аудитория  с живота и творчеството на риалити звездите, изгрели с пеене.

Всяка седмица екипът на Plovdiwood Entertainment ще снима скайп интервюта, които ще „хващат“ звездите в непринудена, реална обстановка - докато пазаруват в супермаркета, тренират във фитнес залата, вечерят в ресторант или се подготвят да излязат на сцената. Заснетите кадри ще се излъчват като телевизионна рубрика в „Plovdiwood show”, което се разпространява в рекордните за страната 20 телевизии:

„6TV”- Шумен

„Plovdiwood Academy” има за цел да обединява изпълнителите и в различни социално и обществено значими инициативи, свързани с расизма, употребата на наркотици, насилието в училищата и др.

Проектът предвижда и първите по рода си смесени музикални награди „Plovdiwood Academy Awards”, които ще се раздадат юли месец 2016 г. във вид на плакети.
Всичко относно проекта, както и други новини, свързани с участниците в „Plovdiwood Academy“, може да научавате от интернет платформата plovdiwood.bg.

27.Октомври.2017 /Петък/ 08:52:53

В 11-ия кръг от първенството на Североизточната група на Трета футболна лига се игра регионалното дерби между „Хитрино” и „Ботев”. Домакините бяха в добра серия от победи и на призовото трето място в класирането. Захари Василев пък имаше проблеми с наказани и контузени футболисти в тима от Нови пазар.

„Хитрино” поведе с гол на Христо Станчев , а след почивката Христо Александров удвои преднината на „виолетовите”. След изпълнението на ъглов Юлиян Загоров върна един гол и гостите опитаха да стигнат до равенството. Така те поеха риска да бъдат контраатакувани и „Хитрино” на няколко пъти създаде напрежение пред вратата на съперника. Пак след ъглов Ивелин Василев вкара за 3:1.

След мача Петьо Василев, който игра за „Хитрино”, а сега е в „Ботев”, каза, че съперникът се е борил повече за победата. След като тримата от нападателната тройка на „Хитрино” вкараха в тази среща, Христо Станчев и Ивелин Василев бяха доволни от направеното и очакват още победи. Старши треньорът на победителите Николай Николов и президентът на „Ботев” Мирчо Мирчев бяха единодушни, че е имало много малко футбол в този двубой. Вижте разширения репортаж от мача и интервютата след него.

В събота „Хитрино” е домакин на следващия го в класирането „Светкавица”.

„ХИТРИНО” – „Ботев” 3:1

1:0 – Христо Станчев, 2:0 – Христо Александров, 2:1 – Юлиян Загоров, 3:1 – Ивелин Василев.

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 5 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 99 Васил Христов /20 – Явор Тодоров/, 22 Боян Николов, 11 Йордан Йорданов, 9 Максим Недев – капитан /21 Берил Шабан/, 8 Христо Александров /17 Расим Расимов/, 6 Евгени Стоянов, 10 Христо Станчев, 3 Ивелин Василев.

„БОТЕВ”: 14 Илиян Илиев, 2 Алдин Атанасов, 5 Петьо Василев, 99 Йордан Миленов – капитан, 44 Банко Банков, 7 Георги Гушлев /10 Иво Михайлов/, 19 Тодор Вълканов /80 Йордан Котев/, 8 Иван Жеков, 33 Михаел Михалев, 86 Юлиян Загоров, 38 Валентин Валентинов.

СЪДИИ: главен – Красимир Кръстев, асистенти – Христо Деанов и Любомир Любомиров.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Надежда Белчева.

ДЕЛЕГАТ: Ангел Ангелов.

10.Март.2018 /Събота/ 09:37:27

Баскетболистите на „Шумен записаха първа победа в първата шестица на баскетболната „А” група. В среща от 7-мия кръг шуменци победиха като домакини „Чавдар” /Троян/ с 86:80.

Първата част завърши наравно – 18:18, след втората част „Шумен” водеше с три точки – 41:38. В третата четвъртина гостите излязоха напред с няколко точки, а преди последните 10 минути резултатът беше 62:59. Драматичен беше финалът на срещата – равенства за 65:65 и 70:70 и в крайна сметка победа за „Шумен” с 86:80.

В този двубой и двата тима заложиха на добрата стрелба от дистанция, като вкараха общо 25 тройки – 14 шуменци и 11 гостите от Троян. В това отношение се отличиха Виктор Серафимов с 5 и Милен Чолаков с 4 попадения. Четири тройки за „Чавдар” отбеляза Николай Маринов.

Според старши треньора на „Чавдар” Лъчезар Диков решаваща роля е изиграла борбата под кошовете и в това отношение голяма е заслугата на Андрей Иванов, завършил с 19 борби. Това потвърди и завърналият се в игра след контузия старши треньор на „Шумен” Янко Янков, който похвали момчетата от местната школа и отново благодари на невероятната шуменска публика.

„ШУМЕН” – „ЧАВДАР” 80:86

„ШУМЕН”: 6 Димитър Радев – 2 точки, 7 Виктор Серафимов – 24, 8 Манол Тончев – 5, 13 Янко Янков /капитан/ - 16, 22 Андрей Иванов – 16 /4 Никола Николов, 9 Георги Минчев, 10 Теодор Димитров, 11 Николай Геортиев – 2, 14 Ростислав Тончев – 7, 15 Мерсин Сали, 21 Милен Чолаков – 14/.

„ЧАВДАР”: 6 Ценко Наков /капитан/ - 22 точки, 9 Николай Маринов – 16, 11 Филип Каменов – 17, 15 Тодор Колев – 15, 20 Павлин Ганчев – 2 /5 Мирослав Славков, 7 Леонид Бажанов - 6, 13 Габриел Йонков – 2, 14 Васил Найденов, 21 Димитър Павлов/.

СЪДИИ: Станимир Русев, Живко Маринов, Владимир Вълчев.

ДЕЛЕГАТ: Костадин Иванов.

07.Февруари.2017 /Вторник/ 22:04:51
„Шумен 98” – „Етър 64” 20:36

„ШУМЕН 98”: 3 Марина Валентинова, 4 Десислава Славева, 7 Диляна Христова – 4 гола, 9 Християна Драганова, 10 – Лидия Бакърджиева – 4, 12 – Десислава Сашева, 13 Лора Стаматова – 2, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова - 5, 18 Александрина Янева, 77 Габриела Христова – 5.
„ЕТЪР 64”: 1 Мартина Стефанова, 3 Силвана Савич – 8 гола, 5 Мирела Павлова, 8 Соня Богданова – 9, 9 Ангелина Симеонова, 10 Мария Йорданова – 3, 12 Десислава Николова, 13 Виктория Маринова, 14 Данислава Петрова – 7, 17 Даниела Коцева, 18 Деница Иванова – 1, 19 Петя Кръстева – 2.
СЪДИИ: Галин Караджов /Горна Оряховица/, Младен Белов /Добрич/.
ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.

От различни позиции влязоха в тази четвъртфинална среща от турнира за Купата на България по хандбал при жените съперниците. „Болярките” се готвиха 50 дни, а шуменки по различни причини почти не се събираха. Освен това старши треньорът на „Шумен 98” и ръководството на клуба решиха да започнат този сезон, за да не се прекъсне нишката на женския тим, който има славно минало. Надеждите са за, дай боже, по-добро бъдеще. Защото сега всичко е оставено на ентусиастите, които харчат собствени пари за шуменския хандбал.
„Етър 64” поведе с няколко гола и след това само увеличаваше аванса си. За сметка на това момичетата от Шумен пропускаха и от шестия метър, и при дузпите. На вратата на „виолетовите” Десислава Николова отново беше сигурна и от нея започваха убийствените единични и разширени контраатаки, когато вратарките Десислава Сашева и Фатме Юксел нямаха големи шансове. Те биваха завършвани най-често от бързата Соня Богданова.
За „Шумен 98” сърцатата Диляна Христова пак беше непримирим боец, пътуващата от София Габи Христова се опитва да си върне формата,  Ирене Иванова на моменти напомни за големия си талант, но до обрат нямаше как да се стигне. Обещаващ дебют направи русенката Лора Стаматова.
След мача старши треньорката Йонка Генчева похвали своите момичета и каза, че в „Етър 64” целите пак са високи – титла и Купа. Старши треньорът на „Шумен 98” Николай Начев имаше обяснение за контрите на съперника, съжаляваше за пропусната подготовка и не можеше да си обясни странните нови правила, по които се водят тренировките в зала „Плиска”, единствената в Шумен, където може да се играе хандбал...
На следващия ден „Шумен 98” загуби отложения от есента шампионатен мач в Свиленград срещу едноименния отбор с девет гола.

08.Декември.2017 /Петък/ 12:55:10

В мач от 7-мия кръг на женското първенство по хандбал в „А” група „Шумен 98” бе домакин на „Етър 64”. „Болярките” бяха без загубена точка и водеха класирането с пълен актив.

Момичетата на треньорката Йонка Генчева тръгнаха добре и поведоха с три гола – 4:1. Шуменки обаче се върнаха бързо и не само че изравниха, а завършиха полувремето с два гола преднина – 13:11. Преди почивката резултатът беше изравняван пет пъти.

В средата на второто полувреме „Етър 64” стигна до равенство при 16:16. До края зрителите в зала „Плиска” преживяха драматични моменти. Всичко започваше отначало при 18:18,19:19, 20:20, 21:21...Секунди преди края домакините пак поведоха. И „виолетовите” пак изравниха за крайното 22:22. Така те загубиха първа точка в това първенство, а „Шумен 98” на практика си осигури място в първата четворка.

След края на мача капитанката на „Етър 64” Соня Богданова и треньорката Йонка Генчева казаха, че отдават дължимото на отбора от Шумен и че не се е случило нищо фатално.

Вратарката на „Шумен 98” Фатме Юксел, която беше с ключови спасявания, обеща по-добри игри и повече победи след Нова година. Същото каза и Кръстина Касабова, която вкара в този мач цели 12 гола. Тя коментира и своеобразния си дуел с вратарката Десислава Николова.

Старши треньорът на „Шумен 98” Николай Начев призна, че и съжалява за загубената точка, и е доволен от спечеленвата с добра игра.

„ШУМЕН 98” – „ЕТЪР 64” 22:22

„ШУМЕН 98”: 1Станислава Стоянова, 3 Надежда Димитрова, 4 Ива Георгиева – 3 гола, 7 Диляна Христова /капитан/ - 1, 9 Християна Драганова – 2, 10 Лидия Бакърджиева – 1, 12 Десислава Сашева, 13 Марина Валентинова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 2, 18 Кръстина Касабова – 12, 77 Десислава Илиева – 1, 78 Гизем Мазлъмова.

„ЕТЪР 64”: 1 Мартина Стефанова, 4 Златина Коева, 8 Соня Богданова /капитан/ - 4, 9 Ангелина Симеонова – 1, 10 Мария Йорданова – 2, 11 Кристияна Караманлиева – 7, 12 Десислава Николова, 13 Виктория Маринова, 14 Данислава Петрова – 6, 15 Надежда Димитрова, 18 Деница Иванова – 2, 19 Петя Кръстева.

СЪДИИ: Георги Дойчинов и Нено Башев /Габрово/.

ДЕЛЕГАТ: Красимир Илиев /Русе/.