33-метров национален трибагреник на фасадата на МБАЛ-Шумен

03.Март.2016 /Четвъртък/ 10:54:36, 1001 прочитания, 0 коментара
Автор: 6ТВ

10.Март.2018 /Събота/ 09:37:27

Баскетболистите на „Шумен записаха първа победа в първата шестица на баскетболната „А” група. В среща от 7-мия кръг шуменци победиха като домакини „Чавдар” /Троян/ с 86:80.

Първата част завърши наравно – 18:18, след втората част „Шумен” водеше с три точки – 41:38. В третата четвъртина гостите излязоха напред с няколко точки, а преди последните 10 минути резултатът беше 62:59. Драматичен беше финалът на срещата – равенства за 65:65 и 70:70 и в крайна сметка победа за „Шумен” с 86:80.

В този двубой и двата тима заложиха на добрата стрелба от дистанция, като вкараха общо 25 тройки – 14 шуменци и 11 гостите от Троян. В това отношение се отличиха Виктор Серафимов с 5 и Милен Чолаков с 4 попадения. Четири тройки за „Чавдар” отбеляза Николай Маринов.

Според старши треньора на „Чавдар” Лъчезар Диков решаваща роля е изиграла борбата под кошовете и в това отношение голяма е заслугата на Андрей Иванов, завършил с 19 борби. Това потвърди и завърналият се в игра след контузия старши треньор на „Шумен” Янко Янков, който похвали момчетата от местната школа и отново благодари на невероятната шуменска публика.

„ШУМЕН” – „ЧАВДАР” 80:86

„ШУМЕН”: 6 Димитър Радев – 2 точки, 7 Виктор Серафимов – 24, 8 Манол Тончев – 5, 13 Янко Янков /капитан/ - 16, 22 Андрей Иванов – 16 /4 Никола Николов, 9 Георги Минчев, 10 Теодор Димитров, 11 Николай Геортиев – 2, 14 Ростислав Тончев – 7, 15 Мерсин Сали, 21 Милен Чолаков – 14/.

„ЧАВДАР”: 6 Ценко Наков /капитан/ - 22 точки, 9 Николай Маринов – 16, 11 Филип Каменов – 17, 15 Тодор Колев – 15, 20 Павлин Ганчев – 2 /5 Мирослав Славков, 7 Леонид Бажанов - 6, 13 Габриел Йонков – 2, 14 Васил Найденов, 21 Димитър Павлов/.

СЪДИИ: Станимир Русев, Живко Маринов, Владимир Вълчев.

ДЕЛЕГАТ: Костадин Иванов.

25.Април.2017 /Вторник/ 12:41:16

„ХИТРИНО” – „ДОРОСТОЛ 2013” 0:0

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 4 Енес Кахриев /7 Младен Младенов/, 3 Александър Иванов, 99 Васил Христов /11 Раасим Расимов/, 5 Илиян Дуков, 10 Христо Станчев, 9 Максим Недев – капитан, 8 Христо Александров, 20 Явор Тодоров, 6 Антон Базелков /22 Сердар Шефкетов/, 17 Петьо Василев.

„ДОРОСТОЛ 2013”: 1 Веселин Василев, 2 Красен Димитров, 3 Даниел Желев – капитан, 4 Владимир Перчемлиев, 15 Боян Николов, 5 Денис Ридван, 7 Десислав Андреев /14 Гален Йорданов/, 6 Илиян Стоянов, 9 Самуел Копринджийски /17 Симеон Колев/, 8 Емре Акиф, 18 Михаил Димитров/.

СЪДИИ: Борис Попов, Кристиян Георгиев, Стефан Кръстев /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Йордан Минчев /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Светлозар Маринов /Русе/.

Започнаха плейофните мачове в Североизточната група на Трета футболна лига. В тъй наречената втора четворка „Хитрино” прие „Доростол” /Силистра/. Домакините имаха игрово превъзходство, създадоха и положения, но не стигнаха до гол. Гостите имаха една по-сериозна възможност, но и те пропуснаха.

След срещата старши треньорът на „Хитрино” Николай Николов каза, че има известно отпускане у футболистите. Ръководството на клуба вече мисли за следващия сезон и е с амбиции той да бъде по-добър от дебютния.

11.Септември.2013 /Сряда/
Източник: Darik News
Специализирана полицейска операция по безопасност на движението по линия на TISPOL за неползване на предпази колани се провежда в Шумен. Целта на проверките е противодействие на увеличените рискови фактори за предотвратяване на тежки пътно- транспортни произшествия, намаляване броя на пострадалите и загиналите вследствие на неизползване на предпазен колан.

По време на операцията ще се проверява използват ли водачите и пътниците предпазни колани на предните и задни седалки и използват ли се системи за обезопасяване на деца при превозването им в автомобилите.

Засилен контрол до края на седмицата ще има по натоварените участъци от първокласната и второкласна пътна мрежа, улици и булеварди в Шумен. Пътните полицаи ще проверяват за водачи, седнали зад волана след употреба на алкохол, неправоспособни, водачи които управляват автомобили без валидна застраховка "Гражданска отговорност" или с превишена скорост.
16.Май.2019 /Четвъртък/ 14:34:59

Отборът на „Бъки” поведе след първия мач от суперфиналната серия срещу „Шумен 98”. В габровската зала „Орловец” вреше и кипеше, двете агитнки се надвикваха и мощно окуражаваха своите любимки. Близо 200 шуменци пътуваха до града на Рачо Ковача с двата специално осигурени автобуса и със собствен транспорт. Неочаквана подрепа за отбора от Шумен дойде от 11-годишните хандбалистки на Панагюрище и Хасково, които тук играха зонален турнир. От Хасково е състезателката на „Шумен 98” Маринела Панайотова, а от Панагюрище – Мария Маслева.

За разлика от полуфинала във Велико Търново с „Етър 64” шуменки не можаха да намерят своята игра. Те може би бяха и малко пренавити, след като неочаквано за някои от специалистите влязоха в спора за титлата. Домакините поведоха с гол на Лидия Ковачева и до края на допуснаха дори изравняване. Неочаквано по-ниските хандбалистки на домакините успяха да вкарат и над високите шуменски защитнички, а капитанката им пусна в действие своя поразяващ хълбочен удар. Разликата бе 3-4 гола, като в края на полувремето гостенките стигнаха до 14:12.

Втората част „Шумен 98” направи необясними грешки в атака, много пасове бяха пресечени, за да продължат с контри и голове за „Бъки”. Истински лидер за „Бъки” бе Лидия Ковачева, която вкара 10 гола. Невероятната игра на Глория Павлова и нейните 12 гола не бяха достатъчни за „Шумен 98”. Краен резултат 31:26 и габровки победоха в серията. Вторият мач е на 16 май, четвъртък, от 19 ч в „Арена Шумен”.

Разширен репортаж от мача в Габрово - тук. Ще чуете и как Лидия Ковачева видя своя отбор и съперника и какво чака от двубоя в Шумен. Веселина Златева каза с какво нейният тим е надделял и не се нае с прогноза. След многото грешки Николай Пачев посъветвал шуменки да забравят бързо този първи мач.

„Етър 64” загуби като домакин на „Свиленград” с 24:25 /14:12/ първата среща от серията за определяне на третия в първенството на „А” група при жените.

„БЪКИ” – „ШУМЕН 98” 31:26 /14:12/

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 10 гола, 7 Йоана Костова – 1, 8 Карина Съменова – 1, 9 Габриела Цонева – 4, 10 Екатерина Стефанова – 1, 11 Силвия Якова – 1, 14 Маргарита Христова, 16 Ивон Дюлгерова, 18 Теодора Якова, 21 Мадлен Тодорова – 5, 23 Емилия Самуилова, 30 Моника Христова, 44 Мари Томова – 8, 52 Преслава Проданова, 55 Ивета Христова.

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 3 гола, 7 Десислава Илиева /капитан/, 8 Глория Павлова – 12, 9 Християна Драганова – 1, 10 – Юлияна Таче – 4, 11 Маринела Панайотова – 3, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 2, 77 Лидия Бакърджиева – 1, 78 Диляна Христова.

СЪДИИ: Георги Дойчинов, Юлиян Горецов /София/.

ДЕЛЕГАТ: Делян Генчев /Велико Търново/.