02.Март.2016 /Сряда/ 12:51:30, 1081 прочитания, 0 коментара

На Трети март Първа Шуменска чета „Панайот Волов” – част от патриотичното сдружение „Пазители на българщината”, отново ще спусне огромен национален трибагреник на фасадата на МБАЛ-Шумен. Инициативата е по повод 138-та годишнина от Освобождението на България и в подкрепа на националната кампания „Да развеем българското знаме!”. Миналата година на националния ни празник шуменската чета с войвода Елена Андерсон за първи път осъществи инициативата, като от покрива на болницата вертикално по фасадата й с участието на местни алпинисти бе спуснато българското знаме с размери 25 м дължина и 4 м ширина. Поривите на вятъра и атмосферните условия обаче си казаха думата и след 10 месеца се наложи трикольорът да бъде сменен. Както и първия път, внушителният национален флаг е дарение от местния бизнесмен Климент Климентов – един от учредителите на Сдружение „Пазители на българщината”. Осъществяването на идеята е негова лична патриотична задача за 2016 година, която той е поел пред организацията като подвойвода на шуменската чета „Панайот Волов”.

Новото знаме е с размери 33 м дължина и 4 м ширина и ще бъде спуснато на специална церемония на Трети март сутринта от 10.30 часа едновременно с издигането на националния флаг от кмета на Шумен г-н Любомир Христов. Поканва се шуменското гражданство и патриотичните организации в града да подкрепят с присъствието си инициативата, която е напът да се превърне в ежегодна традиция.

Източник: Сдружение Пазители на българщината

17.Август.2015 /Понеделник/ 12:55:59
Екоинспекцията в Шумен получи протоколи от Изпълнителната агенция по околна среда към МОСВ за изпитване на проби за наличие на генетично модифицирана ДНК. От територията на РИОСВ – Шумен са взети за анализиране проби от листа на захарно цвекло и на слънчоглед, предоставени от Земеделския институт в Шумен. По изследваните БДС- стандарти, в тях не е открито наличието на генетично модифицирана ДНК, потвърждават протоколите.
16.Октомври.2018 /Вторник/ 12:49:37

С чудесна победа срещу първенеца на „А” група в последните години ИУ – Варна започнаха новия сезон баскетболистите на „Шумен”. След като на няколко пъти отборът от Варна бра ядове в зала „Младост”, но успяваше да си тръгне като победител, сега това не стана. Пак имаше драматичен финал, но домакините спечелиха с 90:82.

Този сезон „Шумен” е без своя капитан и един от основните реализатори Янко Янков, който вече ще бъде само на пейката в ролята си на треньор. В Правец пък е любимецът на шуменската публика, центърът Андрей Иванов. За сметка на това пък се върна варненецът Антон Диков, а ново попълнение е и 20-годишният Николай Леков.

Шуменци спечелиха първата част с 21:18, а удариха още по-здраво през втората, която спечелиха с 24:13. Така на почивката „Шумен” имаше аванс от 14 точки – 45:31. Баскетболистите на ИУ заличиха част от пасива си в третата част, а последната четвъртина беше пак драматична. Гостите дори успяха да поведат с 67:66. „Шумен” обаче показа и майсторство, и характер, поведе отново и спечели с осем точки – 90:82.

Най-резултатен за домакините бе Антон Диков с 25 точки. Милен Чолаков, който през ноември ще стане на 18 години, вкара 20, в това число и 4 тройки. Милен бе и най-добър под кошовете, като взе цели 11 борби. 18-годишният капитан Виктор Серафимов има в актива си 15 точки.

Публиката в зала „Младост” отново бе страхотна и баскетболистите смятат, че тя също е помогнала за победата. Това ще видите в интервютата с Антон Диков, със завърналия се в родния клуб Александър Делев, който имаше решителна роля в последните минути, и с треньора Янко Янков.

„ШУМЕН” – ИУ /ВАРНА/ 90:82

„ШУМЕН”: 11 Антон Диков – 25 точки, 20 Николай Леков – 6, 7 Виктор Серафимов /капитан/ - 15, 33 Кирил Кирилов – 12, 10 Теодор Димитров /13 Милен Чолаков – 20, 26 Симеон Георгиев – 4, 34 Александър Делев – 10, 4 Никола Николов – 1, 14 Йоан Йоргов – 1, 9 Георги Минчев, 30 Андрей Джамбазов/.

ИУ – ВАРНА: 9 Мартин Коцев – 10 точки, 5 Николай Георгиев – 24, 10 – Цветомир Куртев – 12, 42 Кристиян Кръстев – 10, 33 Димитър Илиев – 8 /15 Ивайло Тодоров – капитан – 10, 21 Николай Маринов – 6, 44 Ангел Нацкин, 2 Иван Иванов – 2, 12 Делян Колев, 11 Алексдандър Кръстев, 13 Александър Подскочиев/.

СЪДИИ: Иван Николов, Гергана Стоянова, Иван Йорданов.

КОМИСАР: Стихомир Стоянов.

03.Май.2017 /Сряда/ 08:32:59

Юношите старша възраст на „Волов” могат да завършат първи в Зона Варна. След победата си като домакини срещу „Светкавица” с 5:1 момчетага на треньора Стоян Чешмеджиев са втори в класирането и имат мач по-малко. Водачът „Дунав” /Русе/ може да събере максимум 38 точки за крайното класиране. „Волов” има в актива си 32 точки и му остават две гостувания срещу възможни съперници – „Добруджа” и „Суворово”. Затова ги има и шансовете за краен успех, макар че и второто място е изключително постижение. Просто защото условията, при които се готвят младиге шуменски футболисти и някои от другите тимове, са несравними.

Ние ви предлагаме да се върнем към мача „Волов” – „Дунав”, който се игра на 19 април и завърши с победа на шуменци. По-важното е, че те надиграха категорично тима от Русе.

„ВОЛОВ” – „ДУНАВ” 1:0

1:0 – Муса Кавунски /67/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 3 Мартин Кръстев, 21 Георги Георгиев, 8 Симеон Савов – капитан, 5 Гьокхан Ведат, 4 Мустафа Мустафа, 18 Иван Цонев, 16 Алпер Хамдиев, 25 Борис Владимиров, 9 Муса Кавунски, 10 Сонер Кязим /23 Илиян Трендафилов, 19 Айхан Ведат, 14 Георги Иванов, 7 Зафер Кадир/.

СЪДИИ: Ивайло Николов, Светослав Стойчев, Ясен Яворов /тримата от Шумен/.

Делегат: Милен Христов /Шумен/.

18.Декември.2018 /Вторник/ 16:00:36

В последния мач за 2018 от хандбалното първенство на жените „Шумен 98” загуби домакинството си на „Етър 64” и ще зимува на четвъртото място в класирането. След 11 изравнявания в „Арена Шумен” гостите ликуваха, а резултатът на таблото бе 19:24.

Цялото първо полувреме се играеше гол за гол и в повечете случаи шуменки повеждаха, а „виолетовите” стигаха до равенството. Интересно е, че Кръстина Касабова вкара пет поредни гола за „Шумен 98”, след това за 6:4 се разписа Юлияна Таче. След 8:8, 9:9, 10:10 и 11:11 пак Касабова завърши тази част – 12:11.

След почивката равновесието се запази до 14:14. „Етър 64” успя да излезе напред – 15:19. Решителна отново бе ролята на вратарката Десислава Николова, която извади невероятни топки, а от нея тръгнаха и повечето контри, завършвани най-често от Данислава Петрова, която вкара 8 гола в мача. Вратарката на „Етър 64” спаси четири пъти на останалата сама срещу нея Таче, а отрази и много други удари. Колежките й от „Шумен 98” Станислава Стоянова и Фатме Юксел също направиха добри спасявания, хванаха и дузпи, но явно и този път момичетата на Николай Начев не издържаха и физически. Не помогнаха и 11-те гола на Кръстина Касабова. Гостенките удържаха преднината си дори когато останаха без капитанката си Соня Богданова, която получи трето двеминутно наказание и получи червен картон. Тук трябва да отбележим, че „Етър 64” изтърпя осем наказания, които обаче не бяха използвани от съперника му. Крайният резултат е 19:24.

В този седми кръг „Свиленград” победи като домакин „Поморие” с 35:20, а „Бъки” спечели гостуването си на „Ники спорт” с 40:21. Ето и временното класиране преди срещите напролет: 1. „Бъки” – 12 точки, 2. „Етър 64” – 11, 3. „Свиленград” – 9, 4. „Шумен 98” – 8, 5. „Поморие” – 2, 6. „Ники спорт” – 0.

„ШУМЕН 98” – „ЕТЪР 64” 19:24

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева, 4 Светлана Николаева – 1 гол, 7 Диляна Христова – 2, 9 Християна Драганова, 10 Юлияна Таче – 3, 11 Маринела Панайотова – 2, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова, 18 Кръстина Касабова – 11, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова.

„ЕТЪР 64”: 2 Деница Асенова – 1, 3 Александра Бундева, 7 Миглена Христова – 4, 8 Соня Богданова – 1, 9 Ангелина Симеонова, 10 Мария Йорданова – 4, 11 Кристияна Караманлиева – 5, 12 Десислава Николова, 14 Данислава Петрова – 8, 16 Ралица Димова, 19 Петя Кръстева – 1, 20 Веселина Иванова.

СЪДИИ: Георги Дойчинов и Нено Башев /Габрово/.

ДЕЛЕГАТ: Андрей Андреев /Варна/.