11.Февруари.2016 /Четвъртък/ 13:23:36, 1079 прочитания, 0 коментара
На 15 февруари 2016 г. /понеделник/ омбудсманът на Република България Мая Манолова и екип от експерти на институцията ще се срещнат с граждани от Шумен и региона.
Приемната ще започне в 11.30 часа в офиса на местния обществен защитник – адрес: ул. „Цар Иван Александър“ № 81, ет. 4.
Предварителното записване ще бъде на телефон: 054/830 509.

20.Август.2019 /Вторник/ 08:16:38

Второ регионално дерби от първенството на Североизточната група на Трета аматьорска лига се игра в Нови пазар. Този път „Ботев” прие „Шумен 2007”. За шуменци това бе дебют в групата и за сезона, тъй като отложиха домакинския си мач от първия кръг. Треньорският тандем Сашо Димов - Валери Венков успя в изключително кратки срокове да събере играчи, като залага на опитни бойци и млади надежди.

Шумен 2007” поведе още в 9-ата минута с гол от дузпа на Юлиян Загоров. Домакините бурно оспорваха решението на главния съдия Мартин Иванов, но, както обикновено, полза нямаше. Играта бе накъсана и с чести спирания заради нарушения от двете страни. Половин час след първото попадение авансът на гостите бе удвоен. След пряк свободен удар топката се отби от напречната греда и Живко Герчев я вкара във вратата на Симеон Симеонов.

След почивката благодарение на опитните халфове Христо Станчев и Дениз Кадир „Шумен 2007” държеше топката и успяваше да комбинира значително по-добре. Така в 65-ата мин Загоров с диагонален удар намери далечния ъгъл за 0:3. Нова добра комбинация остави трима шуменци срещу вратаря и Христо Станчев вкара - 0:4. Три минути по-късно, едва влязъл, Радостин Стефанов с удар отблизо доведе резултата до 0:5. След изпълнение на пряк свободен удар от новото попълнение на „Ботев” Фатих Фаик капитанът Йордан Миленов с глава отбеляза почетния гол за своя тим. „Ботев” – „Шумен 2007” 1:5.

По-долу ще видите разширен репортаж от мача с всички голове и интересни положения. Ще видите и интервюта с Йордан Миленов от „Ботев”, както и с Юлиян Загоров, Христо Станчев и Александър Димов от „Шумен 2007”.

В този втори кръг „Хитрино” бе домакин на „Кубрат 2016” и спечели с 3:1.

На 24 август на Градския стадион „П. Волов” е третото поредно областно дерби – „Шумен 2007” посреща „Хитрино”.

„БОТЕВ” – „ШУМЕН 2007” 1:5

0:1 – Юлиян Загоров, дузпа /9/, 0:2 – Живко Герчев /39/, 0:3 – Юлиян Загоров /65/, 0:4 – Христо Станчев /72/, 0:5 – Радостин Стефанов /75/, 1:5 – Йордан Миленов /85/

„БОТЕВ”: 1 Симеон Симеонов, 17 Йордан Миленов – капитан, 21 Радослав Петков, 30 Николай Асенов /14 Христо Драгнев/, 16 Пламен Петков, 19 Васил Димитров, 8 Петър Петков, 4 Димитър Бузини, 7 Севдалин Димитров /3 Драгомир Демиров/, 6 Фатих Фаик, 15 Иван Иванов.

„ШУМЕН 2007”: 12 Калин Младенов, 4 Благовест Гачев, 19 Живко Герчев, 6 Евгени Стоянов, 16 Емре Мехмед, 17 Иван Иванов, 10 Дениз Кадир, 28 Йордан Милков /8 Едис Ефрахим/, 22 Едвин Исмаил /27 Алекс Наков/, 9 Юлиян Загоров – капитан /31 Радостин Стефанов/, 7 Христо Станчев.

СЪДИИ: Мартин Иванов – главен, Мирослав Симеонов и Николай Сурдов – асистенти.

ЧЕТВЪРТИ: Красимир Николов.

ДЕЛЕГАТ: Велико Трифонов.

12.Ноември.2013 /Вторник/ 11:49:34
22-годишен водач е пострадал при пътен инцидент  по пътя Шумен- Силистра вчера по обяд. Произшествието станало около 12 часа на разклона за кариерата в село Хитрино Х.И. от село Владимировци който управлявал лек автомобил Ауди “А3” с разградска регистрация не спазил дистанция с движещият се пред него самосвал “Волво” с варненска регистрация и го блъснал отзад. Следствие на  удара е пострадал водачът, който бил зад волана на аудито. Откаран е с екип на Центъра за спешна медицинска помощ в МБАЛ- Шумен. След преглед е установена фрактура на тазобедрена кост. Настанен е за лечение, без опасност за живота. Образувано е досъдебно производство.
15.Септември.2018 /Събота/ 08:41:58

Международен хандбален мач беше първото спортно състезание в новата зала „Арена Шумен”. В подготовка за новия сезон се срещнаха „Шумен 98” и спечелилият шест поредни години бронзовите медали в Украйна тим на „Днепрянка” /Херсон/.

Шуменки са едва на няколко дни подготовка и са с много нови състезателки – млади таланти и опитни бойци. В тима са привлечени националки, участвали с успех на европейското първенство за девойки до 17 години в Скопие. Мария Маслева идва от „Панагюрище” и бе избрана в Македония за най-добър защитник. Маринела Панайотова е десен гард и е от „Хасково”. Оттам са и 16-годишната лява ръка Василена Шомова и лявото крило Християна Иванова. Опитният пивот Жана Маразова също е от „Хасково”. В подготовката се включи и родената в Нови пазар, също лява ръка, Светлана Николаева. Тя е дясно крило, играла е в Испания и „Локомотив” /Варна/.

Гостенксите са предимно възпитанички на спортното училище в Херсон. Треньорският тандем е от баща и син – Михаил и Борис Милославски.

През първото полувреме „Шумен 98” водеше играта и закономерно поддържаше разлика от 3-4 гола. Полувремето завърши при резултат 17:14. През втората част украинките, които са по-напред в подготовката, изравниха при 23:23. В последните 15 минути резултатэт бе изравняван още няколко пъти, като в крайна сметка „Днепрянка” спечели с 33:32.

Топреализаторката на българското първенство Кристина Касабова завърши с 12 гола, а за украинките най-много вкара Кристина Гречка – 9.

Зрителите в „Арена Шумен” бурно аплодираха изявите на хандбалистките, а треньорите дадоха добри оценки за играта на своите отбори.

Вие имате възможност да видите тук, на 6tv.bg, разширен репортаж от мача и да чуете интервюта с треньорите Николай Начев и Борис Милославски. След като преди години възроди шуменския мъжки хандбал с три титли, две втори места и дне купи на страната, Светлозар Начев иска и жените на „Шумен 98” да гонят високи цели.

На следващия ден двата отбора играха отново. Мачът мина по същия сценарий. Без няколко от своите хандбалистки “Шумен 98” водеше на полувремето с 12:11. След това украинките на свой ред излязоха напред – 17:16. Отлично играеше Маринела Панайотова и домакините взеха аванс от два гола при 19:17. В крайна сметка „Днепрянка” спечели отново с гол разлика – 22:23.

„ШУМЕН 98” – „ДНЕПРЯНКА” 32:33 /17:14/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 7 гола, 4 Светлана Николаева, 5 Василена Шомова – 1, 7 Диляна Христова, 9 Християна Драганова – 1, 10 Десислава Илиева – 4, 11 Маринела Панайотона – 3, 13 Жана Маразова – 1, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Иванова – 1, 18 Кристина Касабова – 12, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова – 2.

„ДНЕПРЯНКА”: 2 Кристина Гречка – 9, 3 Альона Каменщик – 1, 4 Катерина Кандибей – 2, 5 Анна Дябло – 7, 7 Валерия Горенко, 8 Полина Трубщина – 2, 9 Маргарита Ищенко – 8, 12 Анастасия Калченко, 15 Валерия Мартиненко, 17 Ирина Павлик – 2, 19 Татяна Кузеванова, 21 Анастасия Калигина, 31София Лисенко – 2, 55 Ирина Минеева.

СЪДИИ: Пламен Павлов и Валентин Лампаров.

10.Януари.2018 /Сряда/ 18:17:42

В първия мач от баража за влизане в първата шестица на мъжката баскетболна ”А” група”Шумен” победи като домакин „Академик” /Сф/ с 85:68. Така с аванс от 17 точки шуменци ще пътуват за втория мач в Правец на 14 януари.

Младите „академици”, които са всъщност вторият тим на „Лукойл”, поведоха в началото с 5 точки. В препълнената зала „Младост” обаче домакините бързо наложиха волята си и спечелиха първата част с 21:18. На полувремето разликата беше вече 14 точки в тяхна полза. В крайна сметка „Шумен” завърши с добър аванс – 85:68, а треньорът Янко Янков съжаляваше, че той не е по-голям, тъй като според регламента всяка точка може да бъде решаваща за крайния успех.

Домакините имаха превес в борбата под кошовете и стрелбата от дистанция, като вкараха 10 тройки. Силен мач направи Антон Диков, завършил с 21 точки, в това число и четири тройки. Освен 18 точки Андрей Иванов взе и 16 борби.

„ШУМЕН”- „АКАДЕМИК” /СФ/ 85:68

„ШУМЕН”: 7 Виктор Серафимов – 10 точки, 8 Андрей Иванов – 18, 11 Антон Диков – 21, 13 Янко Янков – капитан - 13, 22 Кирил Кирилов – 11 /4 Никола Николов, 5 Атанас Колев, 6 Димитър Радев – 8, 14 Милен Чолаков – 4/.

„АКАДЕМИК”: Георги Дамянов – 7 точки, 11 Мартин Мандалски – 7, 12 Касимир Димитров – капитан – 11, 13 Цветомир Чернокожев – 15, 14 Мано Мичев – 6

/5 Николай Иванов – 9, Камен Пенчев, 10 Костадин Лазаров – 13/.

СЪДИИ: Иван Николов, Калоян Костов, Петър Петров.

ДЕЛЕГАТ: Стихомир Стоянов.

В другия бараж Обединеният ЦСКА загуби като домакин на „Берое-2” със 79:81.

Да припомним, че в първата шестица вече са отборите, заели първо и второ място на Изток и на Запад. Това са ИУ – Варна и „Чавдар” /Троян/ от Източната и „Буба баскетбол” и „Атлетик” от Западната „А” група.