Празник с добрина

01.Февруари.2016 /Понеделник/ 15:08:08, 1253 прочитания, 0 коментара
Автор: 6ТВ
Стартира инициативата по повод рождения ден на Радио Шумен „Топъл обяд и надежда за хора в нужда“. В първия ден на акцията бяха раздадени 30 топли ястия. Инспекция от Агенцията по храните потвърди, че обектът е с напълно изрядни документи и отговаря на всички изисквания. Всеки ден от 11:30 ч. ще се раздава топла храна на спирката на Кооперативния пазар в Шумен. Кампанията се осъществява с подкрепата на БЧК – Шумен, Анатоли Чернев, Арам Бдоян, шуменски спомоществователи и Сдружение „Сияйна зора“. Акцията ще продължи до 25 февруари.

Източник: Радио Шумен

21.Март.2019 /Четвъртък/ 19:04:59
Бойците от клуб „Шуменска крепост” за пореден път изкачиха световния връх. Християн Тотев за четвърти път стана световен шампион по муай тай в Тайланд. Той триумфира в категория до 91 кг. Иван Иванов пък отчая конкуренцията в категория до 86 и спечели първата си световна титла. Честито! Шампионите бяха посрещнати подобаващо и на аерогара София, и в тяхната зала, където всъщност коват своите успехи. Във видеото по-долу ще видите как близките и колегите на Крис и Иван споделиха тяхната радост. И как посрещането премина в...поредната тренировка. Така е тук. Защото в събота и неделя, за първи път в „Арена Шумен”, е държавното първенство в стила лоу кик. Огромна отговорност да се справиш и като домакин, и като един от елитните клубове на България да печелиш титли и медали. Емоциите и премислените вече думи – в уникалните кадри и в интервютата с шампионите. Докъде стигна подготовката за събота и неделя и какви са очакванията? – от президента и старши треньор на „Шуменска крепост” Галин Методиев.
15.Януари.2016 /Петък/ 15:04:08

Инцидентът е станал вчера около 21.30 часа. Красимира Чепишева разказа в социалната мрежа, че чула гръм, а след минути вкъщи влязъл синът й, който се прибирал от тренировки по карате в салона на Математическа гимназия.

Детето било обляно в сълзи, но успяло да обясни, че по него и още две деца е стреляно с пушка от човек от съседния блок.

Родителите подали веднага сигнал към 112 и полицията се отзовала.

10.Октомври.2019 /Четвъртък/ 15:44:38

Вицешампионките от „Шумен 98” тръгнаха в новото първенство на женската хандбална „А” група с победа срещу „Ники спорт” /Сливница/ с 28:19. В „Арена Шумен” домакините изиграха две коренно различни полувремена. Шуменки са без напусналите Глория Павлова, Маринела Панайотова и Мария Маслева. В замяна на това техния екип обличат две украинки – вратарката Ирина Никифорук и пивота Кристина Иванова. Отборът се води от Десислава Илиева, която включи не само в тимовия лист, а и в игра няколко от девойките на клуба и от Нови пазар. Те се отблагодариха за доверието, като Хрисиана Лазарова, Елеонора Тодорова и Натали Христова се отчетоха и с голове.

Гостенките от Сливница започнаха добре и след 2:2 водеха през цялото първо полувреме, като разликата достигна и четири гола в тяхна полза при 7:11. Почивката дойде при резултат 9:12.

След нея „Шумен 98” се преобрази, по-точно – намери себе си. Вероятно момичетата преодоляха притеснението си, изравниха и поведоха с поредния гол на неудържимата Ирене Иванова – 16:15. На вратата влязлата през първото полувреме Ирина Никифорук ставаше все по-убедителна, спаси и три дузпи. А Ирене наистина направи страхотна втора част, пробиваше и вкарваше, въпреки добрата игра на вратарката Силвия Бондова. Румънката Юлияна Таке беше острие в контрите, а вкара и от деветте метра. Отлично заработи и лявата ръка на Лидия Бакърджиева, която отбеляза важни голове.Окопитиха се и малките, за които вече стана дума. През това второ полувреме „Шумен 98” вкара 19 и допусна само 7 гола. Така стана възможна и убедителната победа – 28:19.

ШУМЕН 98” – „НИКИ СПОРТ” 28:19 /9:12/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова /капитан/, 3 Хрисиана Лазарова – 2 гола, 4 Силвия Андреева, 5 Елеонора Тодорова – 1, 7 Ирене Иванова – 10, 8 Християна Драганова – 1, 10 Юлияна Таке – 9, 11 Натали Христова – 1, 13 Кристина Иванова – 1, 17 Виктория Петрова, 18 Белла Стоянова, 77 Лидия Бакърджиева – 3.

„НИКИ СПОРТ”: 1 Лора Петрова, 2 Лия Иванова, 4 Виктория Кирилова – 5, 5 – Анита Костадинова – 3, 6 Теодора Петкова /капитан/ - 3, 7 Стиляна Павлова – 2, 8 Симона Петрова – 1, 10 Габриела Георгиева – 1, 12 Силвия Бондова, 13 Жанета Емилова – 3, 14 Биляна Кръстанова, 15 Деница Панайотова – 1, 17 Изабел Свиленова, 28 Ливия Варадинова.

СЪДИИ: Кристина Блажева, Станислава Димитрова /Велико Търново/.

ДЕЛЕГАТ: Саша Панджич /Велико Търново/.

29.Август.2017 /Вторник/ 17:16:44

В първия си домакински мач от втория си сезон в Североизточната група на Трета футболна лига отборът на „Хитрино” не можа да вкара на „Калиакра” и завърши наравно – 0:0.

След равенството 1:1 в Търговище срещу „Светкавица” домакините почиваха във втория кръг, тъй като „Доростол” се отказа. Трима футболисти от Силистра вече са картотекирани в „Хитрино” и двама от тях излязоха в стартовия състав срещу „Калиакра” – 31-годишният защитник Боян Николов и 28-годишният Даниел Желев – също бранител. Нападателят Ивелин Василев, който е на 26 години и вече има стаж в отбори като „Добруджа”, „Нефтохимик”, „Калиакра” и „Доростол”, чака жълтата си карта.

Мачът в Хитроно се игра при типична лятна жега, имаше много борба, не липсваха и положения, но гол не беше отбелязан. В 55-ата минута отлично представилият се вратар на „Калиакра” Мирослав Марков спаси дузпа на Христо Станчев.

„ХИТРИНО” – „КАЛИАКРА” 0:0

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 99 Васил Христов, 22 Боян Николов /4 Енес Кахриев/, 24 Даниел Желев /77 – Евгени Стоянов/, 3 Николай Станчев /11 Расим Расимов/, 5 Александър Иванов, 9 Максим Недев – капитан, 10 Христо Станчев, 8 Христо Александров, 7 Младен Младенов, 17 Йордан Йорданов.

„КАЛИАКРА”: 1 Мирослав Марков – капитан, 12 Александър Михайлов /17 Георги Калинков/, 21 Георги Щерев, 5 Георги Христов, 7 Даниел Димитров, 10 Илиян Неделчев, 30 Матио Димов, 20 Стефан Николов, 3 Слави Сталев, 16 Цветан Петров, 11 Калоян Калчев /14 Пламен Георгиев/.

СЪДИИ: Борис Попов, Мирела Иванова, Мирослав Марков – тримата от Русе.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Михаил Михайлов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Димитър Димитров /Варна/.

След мача старши треньорът на „Калиакра” Красен Николов бе доволен от раздаването на своите предимно млади футболисти и обясни, че общината е главен спонсор на клуба. Наставникът на „Хитрино” Николай Николов каза, че поема вината за това равенство и за пореден път обяви сериозните си намерения отборът да расте във времето.

В този кръг „Ботев” /Нови пазар/ се наложи категорично като домакин над „Бенковски” /Бяла/ с 4:1.