Синдикат „Образование“ е шокиран от бездействието на институциите

11.Януари.2016 /Понеделник/ 10:55:30, 1129 прочитания, 0 коментара
Автор: 6ТВ
Синдикат „Образование“ е шокиран от бездействието на институциите при зачестилите и недопустими действия на агресия и побои над учители в българското училище. Затвърждава се  неприятното усещане в обществото, респ. у родителите и учениците, че живеем в държава, в която грубо се погазват и не се спазват законите, учителите може да бъдат вербално и физически унижавани.
За пореден път ставаме свидетели на побой над учителка с нанесени физически наранявания при изпълнение на задълженията ѝ. За съжаление, отново МВР и прокуратурата неглижират  проявената агресия и сриване на авторитета на български учител. Това кара да звучат не само предупредително, но по-скоро прорицателно думите на пребитата учителка от Севлиево: „Нация, която бие учители, е обречена!“. Ние се присъединяваме към казаното от колегата Емилия Калоянова и заявяваме категорично, алармирайки институциите и Парламента, че държава, която е забравила учителите и добрите образователни традиции, е държава без бъдеще!
В новия и доста дебел като обем образователен закон на г-жа Милена Дамянова не откриваме механизъм за защита на учителите от реваншизма на родители. Напротив – увеличава се влиянието на родителите върху директори и учители чрез бъдещите обществени съвети, без да им е вменен и намек за отговорност. Родителите нямат отговорността да търсят и обезпечават допълнително финансиране на учебните звена, да инициират обществени кампании за подобряване на образователните политики, но имат свободата да контролират и да се намесват в управлението на образователния процес, без да имат компетенции за това.
Синдикат „Образование“ е неудовлетворен от това, че след доста драстични случаи на брутално отношение към учители в България, отговорните министерства не направиха нищо по превенция, най-малкото  във връзка с пропускателния режим в учебните звена. Синдикат „Образование“ продължава да настоява българските учебни заведения да имат затворен режим и външни лица, в това число и родители, да не се допускат свободно и безконтролно. Недопустимо е, според нас, използването, в разрез с всички нормативни документи и Правилници на училищата, на мобилни телефони по време на учебни занятия. Мобилните устройства трябва да бъдат оставяни на съхранение на подходящо място на отговорно пазене в училище, а комуникацията между родителите и учениците по време на учебния процес да става посредством директора и класния ръководител. Налага се необходимостта от работа с родителската общественост за съгласуване, превенция и единодействие за осигуряване на спокойна и сигурна среда за обучение и възпитание на нашите деца.

Източник: Синдикат „Образование“

30.Август.2018 /Четвъртък/ 19:01:51
Новото първенство в Североизточната група на Трета аматьорска лига започна с регионално дерби на Шуменска област. В Нови пазар местният „Ботев” посрещна „Хитрино”. Домакините направиха почти нова селекция с млади играчи от варненски клубове и с треньор от Варна – Радостин Димов. От „Хитрино” също привлякоха футболисти от морската столица, като запазиха състава, стигнал до третото място тази прол

Стана здрав мач, с много борба и сравнително малко положения пред двете врати. И двата опитваха да играят добър футбол и голямата битка се водеше в средата на терена. След нулевото равенство през първото полувреме „Ботев” стигна до гол почти веднага след почивката. С параболичен удар Кирил Радев прати топката под гредата на дългогодишния централен защитник и капитан на „Светкавица” Румен Стоянов, който сега е вратар на „Хитрино”. Гостите имаха претенции към главния съдия Красен Георгиев, че преди това е имало нарушение в тяхна полза.

„Хитрино” тръгна напред и капитанът Христо Александров можеше да изравни, но търсейки далечния ъгъл на вратата на Тодор Тодоров, прати топката край гредата. Няколко удара на Ивелин Василев също не намериха целта или бяха спасени от вратаря. В 82-ата минута току-що влезлият Ерхан Чете при първото си докосване на топката я прати във вратата на „Хитрино” – 2:0.

В самия край на мача втори жълт и съответно червен картон за оспорване на съдийското решение получи централният бранител на гостите Боян Николов.

В нашия репортаж вие ще видите всички по-интересни моменти от мача и интервютата с футболисти и с двамата старши треньори.

„БОТЕВ” – „ХИТРИНО” 2:0

1:0 – Кирил Радев /50/, 2:0 – Ерхан Чете /82/

„БОТЕВ”: 1 Тодор Тодоров, 16 Николай Николаев, 2 Деян Йорданов /21 Георги Щерев/, 17 Йордан Миленов – капитан, 4 Банко Банков, 6 Николай Илиев, 44 Драгомир Демирев, 8 Влад Михайлов, 20 Георги Никифоров, 9 Калоян Калчев /7 Симеон Симеонов/, 3 Кирил Радев /11 Ерхан Чете/.

„ХИТРИНО”: 1 Румен Стоянов, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 5 Боян Николов, 10 Васил Христов, 11 Мустафа Мустафа /8 Михаил Ангелов/, 6 Евгени Стоянов,18 Йордан Йорданов /7 Георги Колев/, 20 Явор Тодоров /17 Берил Шабан/, 9 Христо Александров – капитан, 3 Ивелин Василев.

СЪДИИ: Красен Георгиев – главен, Христо Христов и Георги Николов – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Росен Минев /Добрич/.

ДЕЛЕГАТ: Иван Манолов /Добрич/.

19.Август.2013 /Понеделник/ 10:34:49
Източник: ШУМ.БГ
Днес от 8 часа до 17 часа поради извършване на неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на ул. "Ан.Паскалева" и ул. "Димчо Попов". Утре – вторник  ел. ток няма да има  от 08:00 ч. до 17:00 ч., в района на  ул."Раковска" и ул."Боровец" в града.

Във  вторник от 08:00 ч. до 17:00 ч., по същата причина ще бъде прекъснато електрозахранването в района на селата Вехтово, .Ивански, Кълново, Янково, Бял бряг, Ново Янково, Черни връх, Жълъд, както и в района на промишлената зона в Смядово.
15.Ноември.2013 /Петък/ 18:02:53
Източник: Пресцентър БДЖ

От 18-и ноември до 14-и декември ще бъдат въведени промени в разписанията на три пътнически влака на „Холдинг Български държавни железници” ЕАД. Тези влакове ще заминават по-рано от редовния си график от някои от гарите по своя маршрут. Причината за изменението в разписанията на влаковете са ремонтни дейности по железния път, които Национална компания „Железопътна инфраструктура” ще извършва в участъка между гарите Подуяне и Искър.

Влаковете, които ще се движат с промени в своите разписания са следните:

Пътническият влак № 10112 от Първомай за София, който заминава в 10:50 ч., ще се движи по досегашното си разписание до спирка Казичене. Влакът ще тръгва от Казичене с 8 минути по-рано, т.е. в 14:58 ч. и ще пристига в гара София в 15:20 ч.;

Крайградският пътнически влак № 30203 от София за Пирдоп, който обичайно заминава в 08:20 ч., ще тръгва от Централна гара София с 10 минути по-рано от редовния си график, т.е. в 08:10 ч.;

Крайградският пътнически влак № 30293 от София за Копривщица, който обичайно заминава в 11:00 ч., ще тръгва от София със 6 минути по-рано от досегашното си разписание, т.е. в 10:54 ч.

Информация за промените в разписанията на влаковете, които пътуват в участъка на извършвания ремонт, е поставена във всички гари и спирки по този маршрут, както и в електронния пътеводител на официалната интернет страница на „Холдинг БДЖ” ЕАД (www.bdz.bg).

За подробна информация клиентите на „Холдинг Български държавни железници” ЕАД могат да се обръщат към гишетата „Информация” и билетните каси в съответните железопътни гари.
29.Ноември.2018 /Четвъртък/ 08:29:54

В много драматичен мач от 6-ия кръг на първенството в женската хандбална „А” група „Шумен 98” победи „Свиленград” с 24:23 и вече е трети във временното класиране, а южнячките се спуснаха до четвъртото място.

През първото полувреме в „Арена Шумен” домакините поведоха и започнаха да трупат аванс – 6:2, 10:5, 12:5...Много силно за шуменки в тази част играха Маринела Панайотова и Ирене Иванова, които най-често бележеха. Те завършиха съответно с пет и шест гола. Почивката дойде при резултат 14:11.

След нея „Свиленград” успя не само да стопи разликата, но и поведе с четири гола – 16:20. Момичетата на Николай Начев вдигнаха отново трибунитее и се върнаха с гол на Светлана Николаева за 20:20. Резултатът през второто полувреме беше изравняван пет пъти, като за последно това стана при 21:21 и 22:22. Решителна роля имаше и влязлата като резерва капитанка Диляна Христова – с гол и сърцата игра тя поведе своите. Кръстина Касабова не сбърка нито една дузпа, а вкара и последния гол за „Шумен 98” с пробив през центъра. Тя бе и най-резултатна със 7 попадения. Румънката Юлияна Таче отново беше изключителен боец, пак игра на различни постове, успяваше да ангажира вниманието на съперничките и да освобождава позиции за съотборничките си. С изключителни заслуги са и двете вратарки. Станислава Стоянова бе почти непробиваема през първата част, а Фатме Юксел направи страхотни спасявания през второто полувреме.

Само тук, в 6tv.bg ще видите разширен репортаж от мача и всички голове. Ще видите и интервютата с двамата треньори и с хандбалистки от двата отбора.

В този шести кръг „Етър 64” победи „Ники спорт” с 36:18, а „Бъки” спечели като гост на „Поморие” с 38:32. Така тимът от Габрово води класирането с 10 точки, следван от „Етър 64” с 9. След като последователно победи първия и втория, „Шумен 98” е вече трети с 8 точки, а на четвърто място е „Свиленград” със 7.

На 16 декември е последният мач на шуменки за тази година, в който те са домакини на „Етър 64”.

„ШУМЕН 98” – „СВИЛЕНГРАД” 24:23 /14:11/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 4 Светлана Николаева – 1 гол, 7 Диляна Христова – 1, 9 Християна Драганова – 1, 11 Маринела Панайотова – 5, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова, 18 Кръстина Касабова – 7, 77 Лидия Бакъдржиева, 78 Ирене Иванова – 6, 10 – Юлияна Таче – 3.

„СВИЛЕНГРАД”: 1 Гергана Александрова, 4 Антония Игнатова – 4, 6 Зорница Стефанова – 3, 7 Жаклин Петкова, 10 Ралица Димитрова – 3, 12 Кристина Миланова – 4, 13 Райна Георгиева, 17 Айсун Агуш, 24 Антония Димитрова, 64 Роксана Радева – 6, 88 Стефка Агова – 3.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.