Ръководството на ДПС в Шумен

09.Януари.2016 /Събота/ 14:15:43, 1262 прочитания, 0 коментара
Автор: 6ТВ

18.Януари.2017 /Сряда/ 09:34:13

Вече е ясно с кого отборът на „Шумен” ще играе плейофи за влизане в първата шестица на баскетболната „А” група при мъжете. Негов съперник ще бъде тимът на „Рилски спортист-2”. Така се срещат вторият на Изток и петият на Запад.

Вторият тим на елитния „Рилски спортист” има в актива си пет победи и пет загуби. В него влизат и баскетболисти от първия състав. „Шумен” игра добре в първия дял от първенството, като записа осем победи и четири загуби. В първия мач в четвъртък, 19-и януари, момчетата на играещия старши треньор Янко Янков гостуват в Самоков. Той е убеден, че неговите състезатели ще направят всичко възможно да излязат крайни победители. Шуменци ще пътуват в сряда, а не както обикновено в деня на срещата. Малки здравословни проблеми има 205-сантиметровият Андрей Иванов, но шансовете той да бъде готов за първата среща са големи. Готов е и неговият съгражданин от Ямбол Росен Иванов, който прекара вирусно заболяване.

Мачът-реванш е в неделя, 22-ри януари, от 17 часа.

Ето и другите плейофни двойки: „Академик” /София/ - „Черно море Тича-2” /Варна/, „Делфин” /Бургас/ - „Видабаскет” /Видин/ и „Дунав” /Русе/ - „Чавдар” /Троян/.

11.Януари.2017 /Сряда/ 15:27:19

Едва 22-годишният Християн Тотев е вече двукратен световен и трикратен европейски шампион по муай тай, печелил е много титли в различни стилове и в България. За четвърти път той беше избран за спортист номер едно на Шумен. Ние имаме привилегията да гостуваме в дома на записалия магистратура студент от ШУ „Св. Константин Преславски” и на неговата колежка в учението Ани. Те са вече семейство. Кой е „господарят” вкъщи и в кухнята?

Поза ли е патриотизмът?

Ще защитава ли световните си титли в Тайланд кик боксьорът?

Защо Криско и Ани чакат с нетърпение месец март?

Вижте!

01.Март.2017 /Сряда/ 11:33:31
„ШУМЕН 05” – „РАКОВСКИ” – 2:3
/25:17, 21:25, 15:25, 25:22, 15:13/

„ШУМЕН 05”: 2 Елина Златева, 6 Светослава Ганчева, 7 Зейнаб Гювех, 9 Елена Борисова, 10 Маедех Борхани, 12 Стела Горанова, Поля Светозарова – либеро /1 Стефани Стефанова – капитан, 5 Лора Илиева, 8 Диана Филипова, 11 Рафаела Христова, 13 Габриела Ангелова/.
„РАКОВСКИ” /ДИМИТРОВГРАД/: 8 Елизабет Късаджикова, 11 Михаела Мартинова, 13 Ани Илиева, 16 Симона Николова, 17 Силвия Андреева, 19 Мирела Шахпазова, 9 Кристина Караджова – либеро, 12 Габриела Златкова - либеро /2 Димитрина Демирева, 3 Теодора Симеонова, 4 Милена Хубенова, 6 Вангелия Рачковска – капитан, 7 Виктория Ангелова, 10 Даниела Димитрова/.
СЪДИИ: Красимир Димитров /Плевен/, нац. категория, Мирослав Милев /Червен бряг/ нац. категория.
ДЕЛЕГАТ: Валери Йорданов.

В препълнената зала „Младост” отборите на „Шумен 05” и „Раковски” изиграха драматичен мач.  Домакините започнаха добре и взеха първата част, след това момичетата от Димитровград спечелиха два поредни гейма и поведоха. В третия гейм в състава на „Шумен 05” се появи опитната, но без подготовка разпределителка Диана Филипова. Кураж със своя опит вдъхна и друга видяла много битки волейболистка – центърът Лора Илиева. Така се стигна и до тай-брек, в който резултатът беше изравняван цели 11 пъти. След 13:13 в крайна сметка победата взеха гостенките.
Веднага след срещата Диана Филипова каза, че целта е тимът на „Шумен 05” да се подготви за плейофите. В този мач шуменки бяха водени от Цветомир Ценков и той коментира играта и причините за загубата. Старши треньорът на „Раковски” Иван Радичев беше доволен от победата и призна, че не правят сметки за съперника на плейофите. Той благодари и на хората край него, които подкрепят отбора финансово и които отново бяха  Шумен. Както беше и на контролата на 28-ми януари, която „Шумен 05” загуби с 1:3. Както се казва, дай, Боже, всекиму!
В другите срещи от този 12 кръг на НВЛ при жените „Марица” победи „Казанлък волей” с 3:0, а „Левски” надигра „Славия” с 3:2.
„Марица” води класирането с пълен актив от 36 точки и само един загубен гейм, втори е „Раковски”, а „Шумен 05” е седми с 9 точки.
02.Октомври.2018 /Вторник/ 17:21:04

Великолепно се представиха българите на световното първенство по кик бокс за деца и юноши в Италия. На татамито и на ринга те спечелиха общо 8 златни, 6 сребърни и 12 бронзови медала.

Националите от клуб „Шуменска крепост” бяха петима, а личният им треньор Галин Методиев е и помощник-треньор на българския отбор.

Полина Галинова за втори път стана световна шампионка. Тя е номер едно в категория до 60 кг при девойките старша възраст в К1. Първата си титла Поли спечели при кадетките през 2016 година.

С бронзови медали се окичиха Виктор Иванов в К1 при юношите старша в категория до 54 кг и Георги Атанасов в категория до 60 кг при юношите младша в стила лоу кик. Димитър Стоянов – юноши старша до 63,5 кг в лоу кик, и Никола Николов – юноши старша 71 кг, лоу кик, загубиха първите си срещи.

В специални интервюта за 6tv.bg всички шуменски състезатели и треньорът Галин Методиев разказаха за своето участие в Италия.