Антонио Бандерас танцува с "Българе" право хоро

17.Декември.2015 /Четвъртък/ 13:06:28, 2070 прочитания, 0 коментара
Автор: 6ТВ

В дълбока секретност от медии и почитатели вчера по обед световната звезда Антонио Бандерас се появи изненадващо в Националната художествена галерия, за да посети изложбата от творби на Пабло Пикасо. Поканата му бе отправена от министъра на туризма Николина Ангелкова, която бе не само негов домакин, но и на моменти преводач с испански. Разглеждането на изложбата завърши с експресно подготвена изненада за знаменития актьор, който за четвърти път пристигна за снимки у нас.
В Златната бална зала на бившия царски дворец пред госта неочаквано се появиха коледарите на Национален фолклорен ансамбъл "Българе" и  изпълниха традиционния ритуал от благопожелания на емблематичните ямболски коледари. Бандерас искрено се зарадва на случващото се и започна да снима с телефона си изпълнението. Актьорът нямаше как да знае, че с този коледарски танц, адресиран специално към него, "Българе" откриват серията от коледарски посещения, с които по традиция изненадват и радват своите партньори, приятели и спонсори в навечерието на празника.
Неподражаемият гайдар Веселин Кузмов, известен още като "човека оркестър", впечатли кинозвездата с гвоздея от репертоара си, изпълнявайки виртуозно на гайда "Summer Time" /"Лятно време"/ на Джордж Гершуин. Искрено развълнуван от майсторството му, Бандерас благодари с ръка на сърцето. Солистката на "Българе" Албена Вескова се изяви акапелно с "Лале ли си, зюмбюл ли си". Динамичните шопски ритми и красивите носии на танцьорките провокираха актьора отново да включи камерата на телефона си, за да не пропусне нищо от преживяването. Последва спонтанната му, но напълно сериозна покана към ансамбъл "Българе" да покаже изкуството си в испанския град Марбея, известен с фолклорните си фестивали.
Ако трябва да сме честни, в края на импровизираната среща изненадани останахме българите. Защото още докато гайдата засвири "Пустоно лудо и младо", Бандерас, подканвайки и министър Ангелкова да се включи, вече се бе хванал на хорото, водено от продуцента и хореограф на "Българе" Христо Димитров. И не само се хвана, но и танцува с впечатляващо умение право хоро. "Усетът за ритъм явно му е в кръвта, но по-скоро отпреди го знае", преценяваха с професионално око танцьорите ефектното представяне на кинозвездата. Всъщност, каква по-хубава реклама за България от факта, че Антонио Бандерас танцува с мерак и то добре българско хоро! Със сигурност ще сподели преживените емоции със звездните си приятели, ще ги заинтригува да видят страната ни. Все пак не всеки има шанса да танцува хоро на лъснатия паркет в Златната бална зала на бившия царския дворец!
"Българе" се бяха подготвили подобаващо за срещата със световната знаменитост. Освен с изкуството им, актьорът бе изненадан с най-доброто от фирмените подаръци на ансамбъла: една от стоте кутии с избрани български червени вина, специална селекция от четири винарски региона, две сака с българска шевица от собствената марка "Българе", както и българска народна носия, "барабар с калпака", за да няма оправдание и приеме поканата на продуцента Христо Димитров догодина непременно да присъства като специален гост на Фестивала на фолклорната носия "Жеравна - 2016".

31.Август.2015 /Понеделник/ 11:13:44
Източник: Интеракт клуб Шумен
С настъпването на Септември , за пета поредна година, наближава традиционното състезание „Шеметния Шумен“. Надпревара, изпълнена с емоции, целяща да се опознае историята на родните ни места и не само, по един нов, интересен и завладяващ начин. Организаторите, Интеракт клуб Шумен, с помощта на частен съдебен изпълнител - Даниела Златева и Sky Shumen, без чиято подкрепа събитието нямаше да се състои, канят малки и големи над 14-годишна възраст да се присъединят в шеметното състезание изискващо бързина, ловкост, остър ум и издръжливост. Тази година, формата на състезанието, изисква участниците да са в отбор по двама. Стартът ще бъде даден на 05.09.2015г. (събота) от 8.30 часа на площад "Александър Стамболийски" (градинките над военното) с начална игра кър. Всеки, който желае да се запише, може да го направи в кафе-клуб „Делфина“ срещу такса от 3лв. на човек. Незабравимите моменти са гарантирани, както и заслужените награди за големите победители!
02.Септември.2019 /Понеделник/ 10:25:12

Хитрино” загуби на своя стадион от „Черноломец” /Попово/ и това според някои е изненадата на четвъртия кръг на първенството в Трета лига на Североизточната група. Домакините имаха няколко положения, но не можаха да вкарат. Малко преди почивката, в 38-ата минута, след центриране отдясно Васко Христов си отбеляза автогол и „Черноломец” поведе.

В 48-ата минута Мартин Иванов засече от малък ъгъл прострелна топка и я забоде под гредата – 1:1. Зрителите очакваха, че „Хитрино” пак ще намери пътя към пълния обрат, но това не стана. Десет минути по-късно главният съдия Калоян Цветков отсъди дузпа за тима от Попово. След удара на Александър Недев топката близна напречната греда и излезе в аут. И този момент не бе използван от „виолетовите”. В 61-ата минута същият този Александър Недев от границата на наказателното поле прати върнатата към него топка в мрежата на Дилян Димов. „Хитрино” продължи да настоява с дълги и високи топки към двамата си нападатели – Ивелин Василев и Христо Александров. Бранителите на „Черноломец и вратарят Радосвет Христов не допуснаха попадение – втора победа на чужд терен и нови три точки в актива. В самия край на мача след размемени „любезности” между Енес Кахриев и Беадир Беадиров първият получи жълт картон, а Беадиров – червен.

Наставникът на „Черноломец” Диян Кирилов изрази увереност, че макар и завърнал се след десетина години, неговият отбор има сили да победи и челниците в групата. Колегата му Николай Николов пое голяма част от вината върху себе си, като обясни, че не е трябвало да пуска в игра контузения Васко Христов. Той обясни и защо тъй дълго правеният терен е в лошо състояние.

В този кръг „Шумен 2007” спечели домакинския си мач срещу „Калиакра” с 3:1, а „Ботев” отстъпи в Нови пазар на „Светкавица” с 0:1.

„ХИТРИНО” – „ЧЕРНОЛОМЕЦ” 1:2

0:1 – Васил Христов /автогол - 38/, 1:1 – Мартин Иванов /48/, 1:2 – Александър Недев /61/

„ХИТРИНО”: 12 Дилян Димов, 5 Боян Николов /4 Енес Кахриев/, 19 Даниел Желев, 10 Васил Христов /17 Ивайло Иванов/, 8 Йордан Йорданов, 9 Христо Александров – капитан, 3 Ивелин Василев, 77 Дениз Неджмиев, 11 Светослав Славчев, 6 Живко Парашкевов, 99 Мартин Иванов /20 Харун Якубов/.

„ЧЕРНОЛОМЕЦ”: 92 Радосвет Христов, 14 Пламен Петров – капитан, 16 Ясен Василев, 11 Беадир Беадиров, 88 Диян Димитров /9 Десислав Петков/, 3 Васил Марков, 8 Тодор Кънчев /10 Калин Кънчев/, 15 Даниел Венков, 5 Александър Недев, 4 Ивайло Иванов /2 Виктор Иванов/, 12 Димитър Стефанов.

СЪДИИ: Калоян Цветков – главен, Мирослав Симеонов и Димитър Аянов – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ/ Веселин Гацев /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Атанас Петров /Варна/.

13.Ноември.2017 /Понеделник/ 15:53:01

В осмия кръг от първенството на Градската аматьорска лига по футбол в Шумен се срещнаха „Опълченците”, които деляха първото място със „ЗК КЕШ” с по 18, и четвъртите – „Калбо”, с 15 точки. Стана интересен мач с обрати и „Калбо” сложи край на серията от победи на „опълченците”, като надделя с 3:2. Така двата отбора вече са с еднакъв актив.

„ЗК КЕШ” взе своето срещу „Траки” и вече е едноличен лидер с 21 точки и само една загуба. „Трите мечки” и „Вълците” очаквано победиха съответно „Чили алпин” и „Лисиците”. Боево равенство 5:5 направиха „Смядово” и „Студио Х”.

Ние ви предлагаме разширен репортаж от мача „Калбо” – „Опълченците”.

„КАЛБО” – „ОПЪЛЧЕНЦИТЕ” 3:2

0:1 – Шабан Рафи, 1:1 – Георги Георгиев, 2:1 – Симеон Савов, 2:2 – Шабан Рафи, 3:2 – Мартин Куртев.

„КАЛБО”: 1 Станислав Лазаров, 4 Венцислав Янков, 5 Георги Гочев, 7 Георги Георгиев – капитан, 8 Борис Косев, 10 Мартин Куртев, 21 Иван Цонев, 23 Симеон Савов.

„ОПЪЛЧЕНЦИТЕ”: Йордан Йорданов, Тамер Ибрямов, Ибрахим Ибрямов, Тунай Хюсеин, Месут Закир, Ърфан Мехмедов, Симеон Чепишев, Константин Костадинов, Гюрсел Мустафа, Танер Хюсеин – капитан, Шабан Рафи.

08.Декември.2017 /Петък/ 12:55:10

В мач от 7-мия кръг на женското първенство по хандбал в „А” група „Шумен 98” бе домакин на „Етър 64”. „Болярките” бяха без загубена точка и водеха класирането с пълен актив.

Момичетата на треньорката Йонка Генчева тръгнаха добре и поведоха с три гола – 4:1. Шуменки обаче се върнаха бързо и не само че изравниха, а завършиха полувремето с два гола преднина – 13:11. Преди почивката резултатът беше изравняван пет пъти.

В средата на второто полувреме „Етър 64” стигна до равенство при 16:16. До края зрителите в зала „Плиска” преживяха драматични моменти. Всичко започваше отначало при 18:18,19:19, 20:20, 21:21...Секунди преди края домакините пак поведоха. И „виолетовите” пак изравниха за крайното 22:22. Така те загубиха първа точка в това първенство, а „Шумен 98” на практика си осигури място в първата четворка.

След края на мача капитанката на „Етър 64” Соня Богданова и треньорката Йонка Генчева казаха, че отдават дължимото на отбора от Шумен и че не се е случило нищо фатално.

Вратарката на „Шумен 98” Фатме Юксел, която беше с ключови спасявания, обеща по-добри игри и повече победи след Нова година. Същото каза и Кръстина Касабова, която вкара в този мач цели 12 гола. Тя коментира и своеобразния си дуел с вратарката Десислава Николова.

Старши треньорът на „Шумен 98” Николай Начев призна, че и съжалява за загубената точка, и е доволен от спечеленвата с добра игра.

„ШУМЕН 98” – „ЕТЪР 64” 22:22

„ШУМЕН 98”: 1Станислава Стоянова, 3 Надежда Димитрова, 4 Ива Георгиева – 3 гола, 7 Диляна Христова /капитан/ - 1, 9 Християна Драганова – 2, 10 Лидия Бакърджиева – 1, 12 Десислава Сашева, 13 Марина Валентинова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 2, 18 Кръстина Касабова – 12, 77 Десислава Илиева – 1, 78 Гизем Мазлъмова.

„ЕТЪР 64”: 1 Мартина Стефанова, 4 Златина Коева, 8 Соня Богданова /капитан/ - 4, 9 Ангелина Симеонова – 1, 10 Мария Йорданова – 2, 11 Кристияна Караманлиева – 7, 12 Десислава Николова, 13 Виктория Маринова, 14 Данислава Петрова – 6, 15 Надежда Димитрова, 18 Деница Иванова – 2, 19 Петя Кръстева.

СЪДИИ: Георги Дойчинов и Нено Башев /Габрово/.

ДЕЛЕГАТ: Красимир Илиев /Русе/.